Dodge Durango 2023: Technická data, ceny, změny

Dodge

Brotherhood of Muscle se bude mít s Dodge Durango 2023 SRT Hellcat na co jásat. Zde je sedmimístné rodinné SUV, které se může pochlubit přeplňovaným osmiválcem o výkonu 710 koní – proboha, větším výkonem než velikáni v oboru jako Jeep Grand Cherokee Trackhawk a Lamborghini Urus. Durango SRT Hellcat je perfektní vozidlo v ideálním světě a jeho návrat je labutí písní pro sérii Hellcat, která zahrnuje také Charger a Challenger.

“Svaloví nadšenci mají také rodiny a Dodge Durango 2023 SRT Hellcat může vzít tyto rodiny tam, kam chtějí, a může táhnout 8 700 liber,” řekl Tim Kuniskis, generální ředitel značky Dodge – Stellantis.

Dodge Durango 2023 SRT Hellcat: Pod kapotou

Prvním bodem zájmu, když se mluví o muscle caru, je skutečný výkon pod kapotou, a toho má Durango SRT Hellcat dostatek. Je vybaven stejným přeplňovaným 6,2litrovým motorem Hellcat V8 jako loňské první vydání, s výkonem 710 koní a 645 lb-ft. dodává točivý moment. Tento motor „Harry Heck“ se vyznačuje dvoušnekovým přeplňováním (točícím se až do vzrušujících 14 600 otáček za minutu), písty z kované slitiny, olejovými tryskami pro chlazení pístů, hliníkovými hlavami válců a speciálními chladicími okruhy pro mezichladiče, které snižují výkon požírající pneumatiky. optimalizovat.

Veškerý tento výkon motoru je přenášen do standardního systému pohonu všech kol prostřednictvím osmistupňového automatu TorqueFlite 8HP95. Pohon má pádla řazení na volantu a až sedm jízdních režimů. Standardní ovládání spouštění a asistent spouštění zajišťují ještě více zábavy z jízdy, dvě high-tech funkce, díky nimž budete na brzdové liště vypadat bezchybně.

Závratné výkonové rekordy

Už si nepamatujeme, kdy naposledy NHRA (National Hot Rod Association) certifikovala sériové SUV. Přesto si nové Durango SRT Hellcat vysloužilo respekt profesionálních závodníků a nadšenců svými ohromujícími výkony.

NHRA specifikuje sprint z nuly na 100 km/h za 3,5 sekundy a uběhnutí čtvrt míle za 11,5 sekundy – čísla, která Němcům, Italům a dalším americkým výrobcům SUV urážejí. Kromě toho je nejvyšší rychlost Durango SRT Hellcat 180 mph docela působivá.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Styl Dodge Durango 2023 SRT Hellcat

Pokud jde o svalnatý styl nového Duranga SRT Hellcat, Dodge nemá důvod znovu objevovat kolo. Vypadá podobně jako první Durango Hellcat představený v roce 2021, se stejným přívodem vzduchu, LED světlomety, vlastní mřížkou chladiče a tvarovanou kapotou. Odznaky blatníků a pruhy karoserie SRT Hellcat samozřejmě jen těžko přehlédnete. Je také vybaven zadním spoilerem, který poskytuje přítlak 140 liber při rychlosti 180 mph. umožňuje. O pořádek se starají unikátní 20palcové ráfky a šestipístkové třmeny Brembo vpředu a čtyřpístkové třmeny vzadu.

Uvnitř je Durango SRT Hellcat vybaven 10,1palcovým dotykovým displejem infotainmentu Uconnect, červenými přístroji a předními sedadly z kůže a semiše Nappa s vyhříváním a ventilací. Dostupný balíček Plus přidává kožená sedadla Laguna, elektricky ovládané střešní okno, sestavu tažného zařízení a další pokročilé jízdní pomůcky. Paket Premium přidává červené bezpečnostní pásy, kůží obšitou přístrojovou desku, audiosystém Harman Kardon s 19 reproduktory a obložení z pravých uhlíkových vláken.

Záruka Dodge Durango 2023

Všechny Dodge Durango opouštějí továrnu s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku.

Dodge Durango 2023 SRT Hellcat Cena a dostupnost

Dodge otevře knihy objednávek pro svůj nejnovější Durango SRT Hellcat v září 2022. První dodávky dorazí k dealerstvím Dodge začátkem roku 2023. Cena a další informace zatím nebyly oznámeny, ale očekáváme, že toto monstrum začne na zhruba 84 000 EUR.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.