Dodge Durango 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Po tolika letech na stejné platformě se výrobce Dodge rozhodne pro novou. 2021 Dodge Durango bude jezdit od stejné platformě použité pro Grand Cherokee přes novou platformu těla na snímku (BOF).

Naposledy byla tato platforma použita na některých modelech Dodge na konci roku 2009. Jiný model na trhu však v současné době používá stejnou platformu, a to vyzvednutí Ram 1500.

Navíc tato platforma nainstalovaná v Dodge Durango přinese mnoho změn v tomto SUV a můžeme očekávat více prostoru uvnitř a silnější vzhled.

Dodge Durango 2021 Body-On-Frame Platform (BoF)

Jak již bylo zmíněno, nový Dodge Durango 2021 získá novou platformu BoF (Body-on-Frame). Ale co od toho můžeme očekávat? Nová platforma BoF přinese v roce 2021 některé změny modelu Durango. Umožní mu to bojovat s nejvíce představitelskými soupeři na trhu Ford Expedition a Chevrolet Tahoe.

To však není všechno, co fanoušci tohoto SUV nemohli očekávat. Od poslední aktualizace bude celé tělo tohoto SUV mnohem silnější. Přední kapotáž bude změněna a tento SUV získá svou vlastní přitažlivost. Můžeme také očekávat některé změny rozměrů a některé změny zadní strany.


Dodge Durango 2021 vnitřní změny

Po tolika změnách v exteriéru se tam výrobce nezastaví. Interiér nejnovějšího modelu Dodge Durango 2021 získá mnoho nových prvků. Třířadý SUV s novou platformou nabízí mnohem více prostoru uvnitř a umožňuje dobrý nákladový prostor.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Do tohoto luxusního SUV jsou zabudovány vysoké materiály s několika změnami v kabině. Technologie uvnitř bude aktualizována a Durango zvýší její bezpečnost. Současný model je považován za jeden z nejbezpečnějších SUV na světě a nový bude následovat. Další informace o technických funkcích budou brzy aktualizovány.


Dodge Durango 2021 pověsti hnací soustavy

Od nejnovější aktualizace může být nový SUV Dodge Durango 2021 nabízen se čtyřmi nebo pěti motory. Také model SRT zaměřený na výkon bude z některých pověstí používat zcela nový 7,0 litrový motor Hemi V8. Druhý však tvrdí, že tento model udrží stejný 6,2-litrový HEMI Supercharged Hellcat V8 s lepším výkonem a nižší spotřebou paliva.

Podle stejného zdroje získá nový model také mírný hybridní motor Pentastar V6 a 5,7 Hemi V8. Tento typ motoru je umístěn pod kapotou nového modelu Ram 1500. Dosud však všechny poskytnuté informace nebyly společností potvrzeny. A musíme nějakou dobu počkat, až bude známa přesná čísla.


Datum a cena vydání Dodge Durango 2021

Vydání Dodge Durango 2021 není dosud jasné. Podle pětiletého plánu FCA však může být nový model uveden na trh současně s nastávajícími modely Jeep Wagoneer a Grand Wagoneer někdy v roce 2021. Vzhledem k nové platformě a další technologii může 2021 Dodge Durango stát o něco více než současný model.

Podle poslední analýzy se současný Durango dobře prodává. Tento model se skládá z 75 000 kusů, které se vyrábějí ročně. Oficiální zpráva FCA však ukazuje, že nejprodávanějším modelem pro tento rok je Jeep Grand Cherokee s více než 257 000 prodanými v Severní Americe.

Autobrezik