Dodge Grand Caravan 2022: Technické údaje, motory, ceny

Dodge

Dodge Grand Caravan 2022  – Povídání o automobilech bude bezpochyby nekonečné. Každý rok je k dispozici vždy nejnovější vůz s množstvím pokročilých funkcí.

Na druhou stranu existuje mnoho inovací od výrobců, kteří vytvářejí vozy, které se liší od ostatních, ale stále podporují potřeby zákazníků.

Jedním z nich je Dodge Grand Caravan 2022 . Tento typ vozu je minivan vyráběný společností Crysler Group LLC a prodávaný pod značkou Dodge.

Karavan byl poprvé uveden na trh v roce 1984 a značka karavanů Dodge Grand představila plnou verzi v roce 1987.

Jednoho dne však byla výroba krátkých aut nebo minivanů z Caravanu v letech 2007 až 2008 zastavena.

Poté se vůz prodával pouze pod značkou nebo názvem Grand Caravan.

Pak musíte také vědět, že tento karavan Dodge se prodává také s několika dalšími značkami po celém světě. Není tedy divu, že je tato automobilová značka velmi známá.

Rok od roku značka uvolňovala některé z jejich nejnovějších vozů s různými funkcemi, které jsou velmi sofistikované a dokonce velmi žádané zákazníky.

Na druhou stranu udělal terénní design Dodge Caravan. Ale ne, dokud nebyl realizován, protože je považován za hrozbu ze strany značky Jeep, ačkoli design je velmi preferován.

Jak již bylo zmíněno dříve, značka uvedla na trh svůj vůz s nejlepšími vlastnostmi a nový Dodge Grand Caravan 2022 vyjde jako jedna z nejlepších voleb ve svém segmentu.

Věděli jste, že vzhled interiéru zapůsobí na vyšší třídu se sklopnými zadními sedadly a dalšími.

Proto může být tento karavan správnou volbou pro ty, kteří hledají rodinné vozidlo s různými exkluzivními funkcemi a propracovaností.

Převážet rodinný vůz bude nepochybně na trhu velmi žádaný, natož pak světoznámou značkou.

Všimněte si, že vůz značky Dodge Grand Caravan bude uveden na trh v roce 2022 jako jedno z vozidel pro osm cestujících.

Modely Dodge Grand Caravan 2022

Kromě toho se očekává, že bude k dispozici v 6 úrovních výbavy, jmenovitě základní americký cenový balíček, SE Mid-Trims, SE Plus, SXT Plus, SXT a Upper Trim R/T.

Tento model vozu má 17palcová kola s řadou standardních funkcí.

Součástí je i sklopná lavice nebo vyjímatelná ve druhé řadě, dále je vybavena konverzačním zrcátkem, klimatizací a elektrickým předním oknem. Interiér je také vybaven prémiovým systémovým audiem a nechybí ani přídavný audio jack.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ta je pak vybavena teleskopickým a sklopným volantem. Na druhou stranu je vůz vybaven také automatickou klimatizací a přední podlahovou konzolou a také kapitánským sedadlem ve druhé řadě.

Mezitím se očekává, že SE plus přidá elektricky ovládaná okna a speciální kožená sedadla. Dokonce i zpětná zrcátka jsou barevná s karoserií.

Výbava SXT je uprostřed současnosti a je vybavena elektrickými dveřmi zavazadlového prostoru, ráfky a couvací kamerou. Už tam byly BLUE-Ray DVD a velké podlahové konzole.

SXT Plus jako tvůrce vozu přidal elektrické 8směrné sedadlo řidiče a poté kožený volant.

Nejen to, zpětné zrcátko lze také automaticky stmívat a může obsahovat hlasové příkazy, ovládání zvuku na volantu a satelitní rádia.

Dodge Grand Caravan R / T má být naopak standardně vybaven 17palcovými koly a maskou chladiče barevně sladěnou s karoserií a automatickými předními světly pro vyšší výbavovou linii.

Motor Dodge Grand Caravan 2022

Atmosférický V-6 o výkonu 283 koní je spřažen se šestistupňovou automatickou převodovkou. Osvědčené hnací ústrojí nabízí především znalost a nemá žádná tajemství, která by mohla odhalit.

Navzdory rodokmenu chodců motor Grand Caravan vydává děsivé barytonové mumlání, když řidič intenzivně šlape na plyn.

Bohužel rekord ve výfuku nepřinesl překvapivý výkon, protože Grand Caravan se z nuly na 60 mph vrátil nejpomaleji ze všech novějších minivanů.

To znamená, že je to více než dost pro existující úkol. Zatímco šestistupňová převodovka tak trochu závidí osmi, devíti a desetistupňovým automatům nabízeným konkurenty, plynulé a málo časté řazení nadělá spoustu povyku, výjimkou je nechuť podřazovat při předjíždění.

Spotřeba paliva

Vzhledem k počtu šedých vousů na jeho vestavěném pohonném ústrojí není překvapením, že prognóza spotřeby paliva EPA Grand Caravan zaostává za většinou jeho modernějších konkurentů.

To bylo obzvláště špatné v testech spotřeby paliva, kde bylo zaznamenáno pouze 22 mpg – méně než hodnocení EPA 25 mpg – při konstantní rychlosti 75 mph na 200 mil.

Bezpečnostní zařízení

Měli byste vědět, že tento Dodge Grand Caravan je vybaven řadou standardních bezpečnostních prvků.

Patří mezi ně protiblokovací kotoučové brzdy, kontrola trakce a boční airbagy. Očekává se, že vůz bude vybaven hlavovými airbagy, kontrolou stability, kolenním airbagem řidiče, opěrkou hlavy a automatickým ovládáním dálkových světel.

Design: Dodge Grand Caravan

Dodge Grand Caravan 2020 má stejný vzhled od roku 2008 a další minivany – včetně Pacifica od FCA – dokazují, že minivany nemusí být krabicovité. Doufáme v rok 2022. Výrazně se změní.

Chrysler Pacifica, Kia Sedona a dokonce i Honda Odyssey dokázaly, že minivany nemusí být v očích některých lidí tuhé a nepřitažlivé. Všechny tři dodávky byly představeny nebo kompletně přepracovány od doby, kdy byl Grand Caravan prodán, díky čemuž vypadá Dodge ve srovnání s halogenovými světlomety a krabicovým stylem staromódně.

Představení

Všechny modely karavanů jsou vybaveny 3,6litrovým motorem V-6 s pohonem předních kol a 6stupňovou automatickou převodovkou.

Toto potentní hnací ústrojí produkuje 283 koní, což je skvělý počin pro suverénní dosahování dálničních rychlostí a převodovka s menší výtkou řadí hladce.

Zatímco motoru je stále dost, odpružení a řízení nezpracovávají sílu tak dobře, jak je to možné.

Jízda byla přiměřeně pohodlná, ale Grand Caravan se naklonil dopředu, projel zatáčkou a projel kopec, což novější dodávka zvládla s vyrovnaným klidem.

Při přímém řízení poskytuje příliš mnoho zpětné vazby bez správné hmotnosti.

Pohodlí Dodge Grand Caravan

Se sklopnými zadními sedadly slouží Grand Caravan jako přepravník za přední sedadlo s úložným prostorem 140,3 kubických stop.

Po druhé řadě zbývá ještě 78,9 kubických stop a 31,3 kostek, když jsou všechny tři řady na svém místě. Čísla dělají z minivanu nejuniverzálnější vozidlo na silnici a představují hlavní lákadlo velkého karavanu.Ostatní dodávky si bohužel vedou dobře a nabízejí více stylu, pohodlí a bezpečnosti.

Když už jsme u komfortu: celkem sedm sedadel v Grand Caravan nabízí dostatek místa pro každého cestujícího. I tak ale kvalita materiálu vypadá dobře i u špičkových modelů a základní čalounění mi přijde tenké a tenké. Pokud si kupujete nový minivan pro přesun zásob nebo divoké zvěře, je to dodávka pro vás.

Cena Dodge Grand Caravan 2022

O tomto Dodge Grand Caravan 2022 lze sdělit tolik informací. Snad to může být odkaz pro ty z vás, kteří mají rádi automobily.

Doufáme, že cena Dodge Grand Caravan 2022 se nebude příliš lišit od předchozí verze, která začíná na 27 530 eurech.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.