Dodge Durango 2022: ceny, prezentace, technické údaje

Dodge

Revidovaná verze Dodge Durango 2022 přinese některá vylepšení, díky nimž bude konkurenceschopnější. Podle nejnovějších zpráv se však model příští generace pravděpodobně dočká jen drobných změn.

Pokud jste to nevěděli, Durango je středně velké SUV, které je velmi populární. Přichází se skvělým designem a velmi prostornou kabinou, která tentokrát dozná několika změn. K dispozici bude také kultovní verze SRT Hellcat, která zahrnuje sportovnější styl a další funkce. Tento model je také nejvýkonnější díky 6,4litrovému osmiválci, který poskytuje úžasný výkon.

Změny exteriéru Dodge Durango 2022

Nová verze Dodge Durango 2022 představí některé drobné vnější úpravy. Zásada společnosti Dodge je jednoduše důvodem, proč byste měli změnit něco dobrého. Aktuální model byl kompletně přepracován a dosáhl všech variant výbavy. Chystaný model by však představil pár nových barev exteriéru, stylovější kola a nějaké malé občerstvení vpředu.

Boční profil je zachován a výrobce nabízí širokou škálu kol. Standardní model bude obsahovat stylovější 18palcová litá kola, zatímco horní kapotáže vám dají možnost vyzkoušet si větší. Vzadu najdete také drobné občerstvení, včetně přepracovaných zadních světel a odvážnějšího zadního nárazníku.

Nový 10,1 palcový dotykový displej

Uspořádání uvnitř Dodge Durango 2022 zůstane stejné s několika malými technickými aktualizacemi. Obecně bude lépe vybaveno veškeré vybavení, včetně modelu základní úrovně. Nejprve výrobce přidá nový 10,1palcový dotykový displej s lepší grafikou a s největší pravděpodobností použije pokročilejší systém infotainmentu Uconnect.

Celkově by měla být kabina také příjemnější a stejně jako předchozí model nabídne i nový hodně pohodlí. Dodge Durango je známý mnoha funkcemi a jednou z nich je, že se do něj pohodlně vejde pět nebo sedm cestujících v závislosti na modelu. Například základní výbava SXT nabízí pět míst k sezení, zatímco vyšší verze výbavy nabízejí sedm míst k sezení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace motoru Dodge Durango 2022

Stejný rozsah motorů bude pohánět přepracovaný model Dodge Durango 2022 jako předchozí model. K dispozici budou tři možnosti motoru a první je 3,6litrový benzínový motor V6, který vyvíjí 294 koní a točivý moment 295 lb-ft. Podle současného modelu tento motor poskytuje kombinovanou rychlost 22 mpg a používá standardní pohon zadních kol.

Dalším je výkonnější 5,7litrový osmiválec s výkonem 380 koní a točivým momentem 390 lb-ft. Na rozdíl od prvního motoru tento poskytuje pouze 18 mpg dohromady. FCA bude také používat stejný 6,4litrový Hemi V8 k napájení modelu SRT. Tento motor je nejvýkonnější a vyvíjí 475 koní. Jako ostatní dva motory používá 8stupňovou automatickou převodovku.

Kolik bude stát Dodge Durango 2022?

Nadcházející cena Dodge Durango pro rok 2022 bude stát o něco více než dříve a bude začínat zhruba na 34 000 eur. Datum vydání zatím nebylo stanoveno, ale po určitých spekulacích začne později v roce 2021.

Jak již bylo zmíněno, nový Durango je oblíbený model, který ve srovnání se svým předchůdcem získává lehké občerstvení. Celkově je design přitažlivější, což stačí na zařazení tohoto SUV mezi nejlepší v segmentu střední třídy.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.