Audi Q5 Sportback 2022: Technické údaje, motory, ceny

Audi

Nová Audi Q5 Sportback 2022 byla odhalena a musíme uznat, že to vypadá atraktivně. Tato sportovní verze vychází z modelu Q5 a sdílí s ní téměř stejné motory. Oproti běžné Q5 má ale Sportback standardní detaily exteriéru S-Line.

Podle výrobce se Audi Q5 Sportback začne prodávat v první polovině roku 2021. Vzhledem k tomu, že má více funkcí a lepší styl, stálo by to o pár tisíc dolarů více než standardní Q5. Podle posledních spekulací počítejte s SUV Sportback něco málo přes 44 000 eur.

Audi Q5 2022 Sportback design

Jak již bylo zmíněno dříve, nadcházející Audi Q5 Sportback do roku 2022 vychází z modelu Q5 a je to téměř stejný crossover. Samozřejmě obsahuje určité změny a rozdíly ve vybavení. Není překvapením, že jsme si poprvé všimli, že Q5 a Sportback jsou do značné míry shodné od nosu až po A-sloupky. Rozměry Q5 Sportback jsou však o 0,3 palce delší než u běžné verze a nabízejí lepší aerodynamiku.

Sportback celkově přichází s agresivnější přední zástěrou díky nové mřížce a LED světlometům, které jsou v mnohem lepším stavu. Na zadní straně také výrobce provádí některé změny přidáním jedinečného nárazníku a nejnovějších Audi, aby získal zadní světla OLED.

Prémiová kabina

Interiér Audi Sportback 2022 je obvykle převzetím předchozího standardního Q5. Mějte však na paměti, že tvar Sportback zmenší nákladový prostor. Se sklopenými zadními sedadly nabízí nový model nákladový prostor 18 kubických stop, což je výrazně méně než u běžného modelu s 25,1 kubickými stopami. To je výrazný pokles a odpovídá tomu u Audi Q3. Je zajímavé, že po sklopení sedadel se nákladový prostor otevře na 52,3 kubických stop, což není daleko od standardního modelu a 53,1 kubických stop. V technickém oddělení došlo k několika změnám a nový Sportback nyní obsahuje 10,1palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu a nový operační systém Audi.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak vidíte, kabina je jedinečná a nabízí maximální pohodlí. Má také konfigurovatelné okolní osvětlení a může být volitelně vybaven 12,3palcovým přístrojovým panelem ve virtuálním kokpitu.

Specifikace hnacího ústrojí Audi Q5 2022 Sportback

Stejně jako základní Q5 je i nový Sportback poháněn stejnými motory. První nabídkou je přeplňovaný 2,0litrový čtyřválec s mírným hybridním pohonem, který dokáže vyprodukovat 261 koní a 273 liber točivého momentu. Tento model je standardně vybaven sedmistupňovou automatickou převodovkou DCT a pohonem všech kol.

Další je výkonnější verze SQ5, která se skládá z přeplňovaného 3,0 litru V6, který vyvíjí 349 koní a točivý moment 369 liber. Tento model je také standardně vybaven pohonem všech kol, ale na rozdíl od prvního používá tradiční osmistupňový automat.

Datum vydání a cena

Nová Audi Q5 Sportback 2022 je sportovní SUV, které se dostaly na trh v první polovině roku 2021. Jak již bylo zmíněno dříve, tento model bude používat stejné motory jako běžný model a bude dodáván s detaily řady S.

Cena závisí na vybavení a bude pravděpodobně začínat na 44 000 EUR. Pokud zvolíte výkonnější verzi SQ5, budete muset zaplatit 53 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.