Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V naší recenzi nového Audi RS7 Sportback 2022 najdete výbavu a ceny vozu, technická data, fotku „nabitého“ liftbacku, video z testovací jízdy a prozatím malý pohled na model vzhled.

Vůz debutoval na frankfurtském autosalonu v letech 2000-19 po boku Audi RS6 Avant (C8) kombi. Obě vozidla mají identický interiér a liší se pouze karoserií – podle toho, co preferujete.

Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Technické specifikace

Pod kapotou Audi RS7 Sportback 2022 je dále vyvinutý V8 4.0 TFSI s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem, který zvyšuje výkon na 600 koní a 800 Nm točivého momentu. Nový motor tak překonává předchozí výkonnostní verzi, která byla vybavena motorem o výkonu 605 koní a točivém momentu 750 Nm.

Vůz má vylepšené dynamické vlastnosti – na stovku zrychlí za 3,6 s (-0,1 s) a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Pokud si pořídíte paket Dynamic nebo Dynamic plus, můžete dosáhnout rychlosti až 280 nebo 305 km/h.

Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nový motor se vyznačuje deaktivací půlválce pro nízké zatížení a vyznačuje se jednoduchou hybridní konstrukcí. Startovací generátor o výkonu 16 k pomáhá 2,5tunovém liftbacku zrychlit v prvních sekundách po nastartování. Generátor kromě zrychlení aktivuje i systém start-stop, který šetří palivo v městském provozu.

Osmistupňová automatická převodovka ZF, stálý pohon všech kol Quattro a samosvorná náprava Torsen zajišťují jízdní dynamiku a prudké zrychlení. Nová RS7 má standardně čtyři jízdní režimy: Automatický, Comfort, Dynamic, Performance a dva extrémní jízdní režimy: RS1 a RS2.

Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Extrémní jízdní podmínky jsou přizpůsobeny individuálním parametrům řízení v závislosti na povrchu vozovky a jízdních podmínkách. Vzduchové odpružení a tlumiče Dynamic Ride Control zajišťují komfort v novém Audi RS7 Sportback.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pětipáčkový systém poskytuje rozdělenou podélnou a příčnou odezvu, zatímco režim Sport udržuje vozidlo ve stopě a snižuje světlou výšku o 20 mm. Při rychlosti 150 km/h tento systém zajišťuje, že kabina zrychluje málo nebo vůbec, neviklá se v zatáčkách a nabízí maximální komfort v náročném terénu.

vnější

Druhá generace Audi RS7 Sportback 2022 ukazuje agresivní, dalo by se říci i pronikavý exteriér. Sportovní vůz otevřeně dává na odiv své svaly. Ostré hrany reliéfního předního a zadního nárazníku, obrovské a masivní otvory pro vstup vzduchu pokryté černou kovovou síťovinou, difuzory a reliéfní boční panely dodávají vozu dynamiku, sílu a nenapodobitelnou ladnost.

Designérům Audi trvalo tak dlouho skloubit ladnost a sílu – sedmnáctá studie zaujala svým maskovacím designem a neměla tolik ostrých linií.

Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Většina dílů karoserie není převzata z předchozích modelů: je zde výsuvný spoiler, který se aktivuje při rychlosti 100 km/h, původní vahadla, nárazníky a blatníky.

Nový Sportback II má víko zavazadlového prostoru, střechu, dveře a kapotu zděděné z původního pětidveřového Audi A7 Sportback II. Vzhled završují 22palcová kola v originálním designu s pneumatikami 285/30. Na méně namáhané základní verzi jsou pneumatiky 275/35 R21.

interiér vozu

Interiéru nového Audi RS7 2022 dominuje styl luxusního minimalismu. Sedadla a boční panely jsou čalouněny drahou kůží a každé sedadlo je prošito masážními linkami. V interiéru není téměř jediné tlačítko, za vše totiž mohou tři dotykové displeje.

Audi RS7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Centrální 10,1palcový displej je zodpovědný za multimediální systém, zatímco 8,6palcová obrazovka je zodpovědná za ovládání klimatizace, vyhřívání sedadel, ventilaci atd. Třetím displejem je 12,3palcový Virtual Cockpit, který má na RS 7 speciální grafický režim.

Interiér se vyznačuje sportovním volantem a sedadly se speciálním prošíváním, kovovými pedály a výrazným dekorem. Kufr má standardní objem 535 litrů, ale lze jej zvětšit na 1 390 litrů sklopením opěradel druhé řady sedadel.

Cena

Cenové rozpětí pro nové Audi RS7 Sportback quattro Tiptronic je 175 433 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis