Tesla Model X 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nová, obnovená Tesla Model X 2022 byla konečně odhalena. Tento model je jedním z nejpůsobivějších elektrických SUV, které můžete na trhu najít. Má krásný design a hlavně moderní a futuristickou kabinu. Pro rok 2022 přinese Model X radikálně nový interiér se stejným rozložením sedmi sedadel. Jeho výkon navíc uvede do rozpaků mnoho sportovních vozů.

Představitelé společnosti Tesla nedávno uvedli, že nadcházející model X bude také obsahovat nové baterie a výkonnější třímotorovou variantu. Toto nastavení dodává 1020 koní na všechna čtyři kola, což má za následek čas 0-60 mph 2,5 sekundy. Tesla X 340 to navíc zvládne na jedno nabití.

Tesla Model X 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Exteriér Tesla Model X 2022

Nový Tesla Model X 2022 byla nedávno odhalena a vzhled aktualizovány. V zásadě to dostane nějaké jemně přepracované, včetně atraktivnějších předních zástěr.

Mezi znatelné změny patří větrací otvory v předním nárazníku a lepší grafika světlometů. Zajímavé je, že máte spoustu možností, jak si vytvořit vlastní styl. Například pokud chcete, můžete nudný chrom nahradit černou ozdobnou lištou, která dodává tomuto SUV sportovnější vzhled. Podle Tesly bude tentokrát více možností kol a nám se líbí ty černé, které skvěle ladí s bílou barvou auta.

Tesla Model X 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nová kabina s více technologiemi

Uvnitř nejnovější model X 2022 nabízí větší pohodlí a luxus. První věcí, které si všimnete, když poprvé vstoupíte do tohoto SUV, je nový volant, který vypadá, jako by byl připoután letadlem, než byste u auta čekali.

Další velkou aktualizací je nový 17palcový displej infotainmentu, který lze podle uživatele naklonit směrem k řidiči nebo spolujezdci. Také sedadla jsou pohodlnější a toto SUV můžete získat s pěti, šesti nebo sedmi sedadly. Mezi další přednosti výbavy patří dvouzónová automatická klimatizace, navigace, adaptivní tempomat, varování před kolizí a sledování mrtvého úhlu. automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace motoru Tesla Model X 2022

Vrcholem modelu Tesla Model X 2022 je rozhodně nová možnost trojitého motoru a výkonnější baterie. Podle Tesly bude Model X schopen dodávat 1020 koní na všechna čtyři kola. Díky tomu toto SUV zrychlí z 0 na 60 mph za pouhé 2,5 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 163 mph.

Nový motor a vylepšená baterie navíc zajistí nabití 340 mil. K dispozici je však také verze s dlouhým dosahem, která nabízí 360 mil mezi nabitími. Můžeme také očekávat nastavení dvou motorů a více baterií.

Tesla Model X 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
Tesla Model X 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Nadcházející Tesla Model X 2022 je rozhodně jedním z nejatraktivnějších SUV na trhu. Aktualizovaná verze přináší atraktivnější vzhled a mnoho nových technologií.

Tesla nedávno oznámila, že předobjednávky aktualizovaného modelu X budou brzy k dispozici. Dodávky se však očekávají až v roce 2022. Ceny začínají na 83 000 eur za dálkový model, zatímco výkonnější kostkovaná verze stojí 113 000 eur.