Lexus UX 300h 2025: fotografie, ceny, technická data

Lexus UX 300h pro rok 2025 dostane řadu aktualizací, díky nimž bude konkurenceschopnější ve vysoce konkurenčním segmentu malých luxusních SUV. Pro modelový rok 2025 auto vypustí název UX 250h a místo toho použije typový štítek 300h.

Barevné kombinace

Všechny obložení UX 300h jsou k dispozici v novém laku Copper Crest. Mezi další dostupné barvy laku patří Caviar, Obsidian, Grecian Water, Nori Green Pearl, Cloudburst Grey, Eminent White Pearl a Iridium.

Modely F Sport jsou nyní k dispozici v sedmi barvách: Obsidian, Iridium, Ultra White, Ultrasound Blue Mica 2.0, Cloudburst Grey, Copper Crest a Redline – každý ve spojení s obsidiánovou střechou nebo monotónním motivem Obsidian.

Hybridní pohonné ústrojí

UX 300h 2025 je prvním sériovým Lexusem, který je vybaven hybridním pohonným ústrojím páté generace. Systém zahrnuje dva elektromotory, skromnou 60článkovou baterii pod zadním sedadlem a 2,0litrový benzínový motor, který produkuje 196 koní. – asi 15 koní více než UX 2024h 250h.

Podvozek a převodovka

Lexus si dovolil optimalizovat architekturu UX 300h z vysokopevnostní oceli a hliníku TNGA-C tak, aby odolal dodatečnému zatížení. Přední odpružení MacPherson a zadní náprava s dvojitým příčným ramenem jsou namontovány na pomocných rámech a podvozek je svařovaný a lepený laserem pro nejlepší rovnováhu mezi komfortem a agilitou.

Lexus říká, že UX 300h, vybavený silnější hybridní pohonnou jednotkou a vyladěnými podvozky, dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za osm sekund (pohon předních kol) nebo 7,9 sekundy (pohon všech kol), což jsou na hybridní crossover úctyhodné hodnoty.

Active Curve Assist a Vehicle Stability Control zároveň udržují příď mířící správným směrem.

K dispozici je hybridní pohon všech kol.

Lexus UX 300h pro rok 2025 je standardně dodáván s pohonem předních kol spojeným s plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT) planetového typu. Hybridní pohon všech kol E-Four, který přidává k zadní nápravě elektromotor pro větší trakci, je však volitelný.

2025 Lexus UX 300h spotřeba paliva

Zvýšení výkonu nemělo vliv na spotřebu paliva Lexus UX. Lexus odhaduje spotřebu paliva na 5,5 l/100 km pro modely s pohonem předních kol a 5,7 l/100 km pro modely s pohonem všech kol.

Pro srovnání, model 2024 UX 250h s pohonem předních kol má hodnocení EPA 5,5 l/100 km město a 5,7 l/100 km dálnice pro kombinovanou spotřebu paliva 5,6 l/100 km.

Lexus UX 300h F Sport

Lexus UX 300h bude k dispozici v osmi úrovních výbavy, včetně dvou variant F Sport: F Sport Design a F Sport Handling.

Oba mají zakázková kola F-Sport, zakázkovou přední masku, černou střechu s tmavými střešními ližinami, elektricky posuvnou střechu, mlhovky, zatáčky, lišty podběhů kol v barvě karoserie a automatické reflektory a dešťová světla. – Senzory stěračů čelního skla.

Ovladatelnost F Sport však zvedá laťku díky adaptivnímu variabilnímu odpružení, sportovním sedadlům, vyhřívanému a sklopnému volantu, elektricky ovládaným zadním výklopným dveřím a hliníkovým pedálům.

Interiér a technické vybavení

Lexus říká, že cílem jeho designérského týmu bylo dodat interiéru sofistikovanější vzhled s chromovanými akcenty a novým umístěním tlačítek na dveřních panelech. Jak se od každého Lexusu očekává, model 2025 UX 300h obsahuje řadu standardních technologií a luxusních prvků.

Připojení smartphonu

Premium a F Sport jsou vybaveny novým 31,2cm dotykovým displejem infotainmentu s přizpůsobitelným rozložením menu a bezdrátovým připojením smartphonu (Bluetooth, Apple CarPlay a Android Auto). Spodní výbavy mají 20,3cm dotykový displej, ale stále podporují Bluetooth, Apple CarPlay a Android Auto.

USB porty

V přední části spodní palubní desky jsou dva porty USB Type-C, pod nimiž je volitelná bezdrátová nabíječka. Pro cestující ve druhé řadě jsou k dispozici dva porty USB Type-C ve spodní části středové konzoly a také další port USB Type-A na středové konzole.

Luxusní funkce

Mezi standardní luxusní prvky patří přední sedadla elektricky ovládaná v osmi směrech s bederní opěrkou, speciální přístrojová deska a prémiové čalounění NuLuxe (Palomino, Birch, Lapis a Black). Prémiové prvky zahrnují vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, samostmívací zpětné zrcátko, stěrače s dešťovým senzorem, elektricky ovládané střešní okno a elektricky ovládané zadní výklopné dveře s nárazovým senzorem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Předplatné služby

Cloudová navigace, digitální klíč, Safety Connect a Service Connect jsou k dispozici na základě předplatného.

Cloudová navigace se integruje s daty Google POI a poskytuje relevantnější výsledky vyhledávání, přesnější trasy a alternativní trasy na základě aktuálních dopravních podmínek. Digitální klíč prostřednictvím aplikace Lexus umožňuje majitelům ovládat dveřní zámky, což poskytuje větší pohodlí při spolujízdě, parkování nebo při doručování zásilek domů.

Safety Connect poskytuje další pomoc od Lexusu v případě nouze nebo krádeže, zatímco Service Connect se synchronizuje s prodejcem a poskytuje servisní připomenutí. Přestože se jedná o předplacenou službu, počáteční zkušební období pro Safety Connect i Service Connect může trvat až 10 let v závislosti na vozidle.

Recenze Lexus UX a bezpečnostní prvky

Lexus UX pro rok 2024 získal pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA a ocenění Top Safety Pick+ od IIHS (očekáváme, že si Lexus UX 2025 zachová stejné hodnocení).

Lexus Safety System 3.0, pokročilý asistenční balíček pro řidiče, je součástí standardní výbavy všech výbav. Paket obsahuje předkolizní systém s detekcí chodců, asistent řízení, systém detekce odbočování doleva, dynamický radarový tempomat, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent jízdy v jízdním pruhu, asistent silničních značek a asistenční systém prediktivního řízení.

Standardem je také systém varování při bezpečném opuštění vozu Lexus. Při vystupování z UX detekuje zezadu blížící se další vozidlo, kolo nebo chodce a podle toho upozorní řidiče nebo spolujezdce, aby zabránil otevření dveří.

Počáteční cena 2025 Lexus UX 300h

Lexus UX 300h pro rok 2025 dorazí k prodejcům na začátku až polovině roku 2024. Podrobnosti o doporučené maloobchodní ceně ještě nebyly oznámeny, ale očekává se, že základní ceny se budou pohybovat od 962 000 Kč do 1 158 000 Kč.

Zpráva o testu Lexus UX 300h z roku 2025

  • Zkratka pro Urban Explorer, Lexus UX 300h 2025 je vybaven hybridní pohonnou jednotkou páté generace, která produkuje více koňských sil než 2024 UX 250h.
  • K dispozici jsou dva pakety F Sport a řada nových možností lakování.
  • Dostupné předplatné služby zahrnují Cloud Navigation, Safety Connect a Service Connect.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.