Aston Martin Vantage 2025: specifikace, změny, cena

Nezdá se to nezkušenému oku, ale uvnitř Aston Martin Vantage je dost změn na to, aby se z něj stal zcela nový model. Řada Vantage sahá až do 50. let 20. století, ale nástrojem při honbě za Porsche a Mercedes-AMG se stala až v roce 2019.

Nový Vantage je o 30 mm širší a má přepracovanou fasádu, včetně výraznějšího otvoru v mřížce, který zlepšuje proudění vzduchu o 29 procent, což znamená, že pod kapotou je více svalů.

Integrovaný přední splitter navíc snižuje vztlak při vysokých rychlostech, zatímco přepracované maticové LED světlomety s integrovaným denním svícením doplňují jemný facelift.

Po stranách uvidíte návrat slavného bočního obložení Aston Martin, to vše s bezrámovými bočními zrcátky, zapuštěnými klikami dveří a úžasnými 21palcovými kovanými koly z lehké slitiny obalenými na zakázku do pneumatik Michelin Pilot Sport S 5 s kódováním AML. Vyznačuje se širším zadním nárazníkem s bočními průduchy a čtyřmi koncovkami výfuku, které zvýrazňují působivé prostředí vozu.

Aston Martin Vantage 2025: co je nového?

  • Aston Martin Vantage 2025 je nejnovější sportovní vůz automobilky po debutu DB12 v roce 2023.
  • Nový Vantage má stejný design jako starý model, ale je poháněn výkonnějším motorem V8 s dvojitým přeplňováním od AMG.
  • „Každý vůz, který nese jméno Vantage, má co nabídnout, takže tento nejnovější model demonstruje neochvějný závazek k výkonu v jeho nejčistší a nejčistší podobě,“ Amedeo Felisa, generální ředitel Aston Martin.

Ručně vyráběný motor V8 s dvojitým přeplňováním.

Špatná zpráva je, že nový Aston Martin Vantage nemá twin-turbo V12.

Aston Martin však modernizoval svůj ručně vyráběný 4,0litrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly většími turbodmychadly, novými profily vaček, zvýšeným kompresním poměrem a přepracovaným chladicím systémem na výkon 656 koní, což je nárůst o přibližně 128 koní dříve.

Navíc motor produkuje 800 Nm točivého momentu, což je ohromný nárůst o 15 procent.

Veškeré projíždění zatáček je posíláno na zadní kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky ZF s poměrem krátkých náprav 3,083:1, optimalizovanou kalibrací řazení a elektronickým zadním diferenciálem (E-Diff). Nový chladicí systém V8 zahrnuje nízkoteplotní chladič ve vodní smyčce chladiče náplně a dva přídavné pomocné chladiče, které zvyšují tepelný výkon centrálního chladiče.

Jak rychlý je Aston Martin Vantage 2025?

Aston Martin tvrdí, že Vantage 2025 dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 325 km/h.

Tomu napomáhá aktualizovaný systém launch control s nastavitelnou trakcí, který umožňuje řidiči přesně zvolit prokluz kol při rozjezdu. Řidič naopak mohl také vypnout kontrolu trakce. Nový systém řízení startu se integruje s motorem, převodovkou a řízením stability pro hladší zážitek z jízdy.

„Umění vytvořit skutečně skvělé sportovní auto v roce 2024 spočívá v použití pokročilých technologií, které zlepšují a zlepšují zážitek z jízdy, aniž by odváděly pozornost řidiče od zážitku z jízdy,“ řekl Roberto Fedeli, technický ředitel Aston Martin. Důstojník. “Vantage se bude dostávat do novinových titulků díky svému obrovskému nárůstu výkonu a točivého momentu oproti předchozímu modelu, ale je to přesvědčivý způsob, jakým poskytuje tento masivní výkon, který přitáhne nadšence a puristy.”

✓ Můžete také zkontrolovat:

Laminovaná hliníková architektura

Aston Martin řekl, že jeho Vantage 2025 je „navržen pro skutečné řidiče“. Vítané zvýšení výkonu od přeladěného motoru V8 s dvěma turbodmychadly je vítanou změnou, ale řidiči chtějí rovnováhu víc než výkon a nový Vantage to přináší.

Je založen na tužší hliníkové architektuře, která poskytuje ideální rozložení hmotnosti vpředu/vzadu v poměru 50:50. Aston Martin posunul přední příčku dozadu, aby posílil montážní body předního zavěšení s dvojitým příčným ramenem a zlepšil pocit z řízení. Tužší zadní tlumiče zároveň zlepšují ovladatelnost a stabilitu ve vysokých rychlostech.

Aston Martin Vantage 2025 je standardně dodáván s inteligentními adaptivními tlumiči, které poskytují 500% zvýšení účinnosti tlumení pro rychlejší odezvu na silnici a větší rozsah ovládání. Tlumiče pracují ve spojení s elektronickým zadním diferenciálem a systémem kontroly stability v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Kotvy jsou litinové brzdy se 400 mm předním a 360 mm zadním vrtáním, ale karbonové keramické brzdy zůstávají volitelné.

Aktivní dynamika vozidla

Aston Martin řekl, že aktivní jízdní dynamika Vantage odmění zručnou jízdu, ale nemůžete očekávat, že přinesou vzrušující zážitek.

Systém obsahuje šestiosý akcelerometr, senzory E-Diff a vlastní inerciální měřicí jednotku, která detekuje vlnění (pohyb vpřed/vzad), naklánění (pohyb nahoru nebo dolů), kolísání (pohyb doleva nebo doprava) a naklánění (naklonění nahoru). . . sledovaná stránka). – do strany), sklon (naklonění dopředu nebo dozadu) a vybočení (zatočení doleva nebo doprava). Vantage tyto pohyby sleduje a nasazuje přesný počet elektronických chův, když to situace vyžaduje.

Kromě toho řídicí systém Active Vehicle Dynamics umožňuje E-Diff reagovat za pouhých 60 milisekund a přepnout z nuly do úplného zablokování za 135 milisekund.

Aktivní kontrola trakce

Součástí elektronického stabilizačního programu v novém Aston Martin Vantage je Active Traction Control (ATC).

Tento systém umožňuje řidiči předem znatelně zvýšit nebo snížit prokluz kol. Navzdory vestavěnému bezpečnostnímu prvku je ATC považováno spíše za zesilovač výkonu než za omezovač a velikost prokluzu kol lze volit pomocí otočného přepínače.

Úrovně ATC se pohybují od jedné do osmi, přičemž pět je výchozí nastavení. Čím vyšší číslo, tím větší prokluz kola.

Aston Martin uvedl, že systém ATC může řidičům pomoci postupně rozvíjet jejich dovednosti, než se naučí jezdit rychleji s vypnutou kontrolou trakce.

Salon Sport Lux

Navzdory nové sportovnosti Vantage zůstává Aston Martin s luxusním interiérem. Sedadla jsou čalouněna luxusní ručně šitou hovězí kůží Bridge of Weir a nový 10,25palcový dotykový informační a zábavní systém podporuje 3D mapovou navigaci, satelitní zobrazení a zadávání cílů WHAT3WORDS.

Audiosystém Aston Martin s 11 reproduktory je standardní výbavou, ale 15reproduktorové stereo Bowers & Wilkins se zesilovačem prostorového zvuku o výkonu 1 170 wattů je volitelné.

Možnosti připojení zahrnují bezdrátové Apple CarPlay, Android Auto a systém Aston Martin Connected Car s podporou E-SIM a aplikací Aston Martin.

Začátek doporučené maloobchodní ceny

Aston Martin Vantage 2025 bude v prodeji od druhého čtvrtletí roku 2024. Ceny zatím nebyly oficiálně oznámeny, ale očekává se, že základní cena kupé Vantage bude začínat na 4 815 000 Kč a roadster Vantage na 4 940 000 Kč.

„S perfektně vyváženým motorem vpředu, podvozkem s pohonem zadních kol a špičkovou aktivní dynamikou vozu kombinuje bezkonkurenční schopnosti s progresivitou a výkonem,“ řekl Fedeli. „V kombinaci s výkonným designem a zcela novým, ultraluxusním interiérem vybaveným nejnovějšími komunikačními a infotainmentovými funkcemi jde o dokonalou moderní interpretaci osvědčené legendy.“

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.