Tesla Model 3 2024: Ceny a funkce

Tesla Model 3 je stará více než pět let. Nejprodávanější elektrický sedan na světě se dočkal aktualizace v říjnu 2020 a další aktualizace se dočká v roce 2023. V prosinci 2022 uživatelé Twitteru zveřejnili špionážní fotografie, které vypadají jako testovací vozidlo nové Tesly Model 3 pro rok 2024. Společnost Tesla vyvíjí nový Model 3 s kódovým označením “Highland”, což je pravděpodobně model, který je vidět na těchto fotografiích.

Tesla Model 3 2024: Ceny a funkce

Design

Nový Model 3 bude mít jinak tvarované přední světlomety, nový přední nárazník s jednou kamerou ve středovém otvoru pro přívod vzduchu jako u modelu Cybertruck a přepracovaný zadní nárazník. Tesla plánuje také drobné změny vnějších zpětných zrcátek Modelu 3, které jsou součástí pro facelift neobvyklé aktualizace.

Přední strana

Tesla Model 3 2024 má nové horizontální světlomety, které jsou elegantní jako u Modelu S a v grafice mají náznaky nové generace roadsteru. Podle posledních zpráv budou nové světlomety vybaveny technologií Matrix LED. Ta má zajistit neoslňující dálková světla, která mohou selektivně blokovat prostor protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích vpředu.

Tesla Model 3 2024: Ceny a funkce

Nová vodorovná linie v horní části přední části a více nahoru zahnutá vodorovná linie ve středu vozidla, těsně nad sáním vzduchu, dodávají vozidlu tradičnější a uvolněnější vzhled. Tesla se zbavila mlhových světel, čímž vozidlo získalo čistší vzhled. Vnější zpětná zrcátka jsou podobná jako u předchozího modelu.

Boční a zadní strana

Zadní světla Modelu 3 se s nadcházející aktualizací výrazně nezmění. Tesla integruje nabíjecí port vozidla do levé jednotky, takže možnosti přizpůsobení vzhledu jsou omezené. Zdá se, že společnost ponechala tvar beze změny. Dokonce ani hlavní světlovod, který na vnější straně tvoří tvar písmene C, se nezměnil. Buď jsou změny minimální, jak jsme očekávali, nebo je Tesla od začátku dobře skrývala.

Má podlouhlé výřezy pro boční kamery autopilota, které zasahují až do předních dveří. Kryt těchto kamer je však totožný. Zdá se, že tento konkrétní testovací vůz má také nová kola z lehkých slitin ve dvojitém designu, ale aerodynamické kryty snižující odpor vzduchu byly zřejmě odstraněny, aby celkový design zůstal až do oficiálního odhalení utajen.

Kamery a senzory

Nový Model 3 má tři další kamery: jednu uprostřed předního nárazníku a dvě na bočním profilu. Dvě kamery na bočním profilu jsou ve stejném krytu na předních blatnících jako dvě zadní kamery přenesené z předchozího modelu. Not A Tesla má podezření, že nové kamery mohou být namířeny do stran, aby pomohly autopilotu Tesla lépe porozumět okolí na určitých křižovatkách.

Nový Model 3 bude vybaven hardwarem 4 a novým počítačem Autopilot. Tesla bude obsahovat vylepšené kamery a dokonce i novou kameru v nárazníku.

Tesla Model 3 2024: Ceny a funkce

Tesla údajně v budoucí aktualizaci odstraní teplotní čidlo Modelu 3. Vůz bude zobrazovat venkovní teplotu na základě údajů o poloze GPS a počasí. Není možné měřit teplotu na konkrétním místě, např. v garáži, kde je vůz zaparkován. Společnost bude vylepšovat modul GPS elektromobilu, takže lze očekávat vyšší přesnost.

Barva

Tesla změnila bezplatnou barevnou variantu pro aktuální Model 3 z perleťově bílé Multi-Coat na odstín šedé Midnight Silver Metallic, který je u zákazníků velmi oblíbený. Dříve byla standardní barvou pro Model 3 černá Solid Black. Volitelná barva pro nový Model 3 by mohla být také Midnight Silver Metallic.

Potřebuje Model 3 aktualizaci?

Zatímco design Tesly pomalu stárne, Hyundai, Volkswagen, Polestar a čínští konkurenti uvádějí na trh elektromobily s moderním designem, z nichž některé jsou ve svém segmentu průlomové. Stačí si vzpomenout na Hyundai Ioniq 6, Volkswagen ID.7, Polestar 4, Nio ET5 nebo BYD Seal, které mají jedinečné proporce a design. A to je teprve začátek, protože Mercedes, Audi, Lexus, Infiniti a další značky brzy vstoupí do tohoto segmentu a přidají další příchutě. Pro Teslu by facelift a pravidelné aktualizace byly proaktivním opatřením tváří v tvář rostoucí konkurenci z celého světa.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Zprávy a špionážní média naznačují, že Tesla Model 3 projde v roce 2024 výraznými změnami interiéru. Očekává se, že design i výbava se budou výrazně lišit od předchozího modelu.

Interiér nového Modelu 3 se vzhledově i pocitově přiblíží Modelům S a X. Tyto spekulace se shodují s aplikací Not A Tesla, podle níž společnost plánuje s příští aktualizací přepracovat design palubní desky Modelu 3. Tesla také aktualizuje téměř všechny části Modelu 3, přidá nová sedadla, nové RGB osvětlení, novou dvojitou skleněnou střechu a možná i zadní okno.

Nové možnosti řízení

Podle zvěstí bude Tesla v novém Modelu 3 nabízet elektronicky ovládanou vidlici řízení. Lexus již plánuje tuto technologii nabízet na vybraných trzích od roku 2025. Vidlice řízení nebude nabízena ve standardní výbavě, ale jako volitelná výbava.

Tesla Model 3 2024: Ceny a funkce

Nový volant je stejně jako u předchozího modelu tříramenný, ale vypadá štíhleji a elegantněji. Zdá se, že je inspirován volantem vozu Tesla Semi. Na přání dodávané elektronické řízení má řidiči poskytnout pohodlnější jízdu tím, že eliminuje nežádoucí vibrace pneumatik a brzd. Horní konstrukce táhla řízení má řidiči umožnit lepší výhled na silnici a minimalizovat nutnost měnit směr pohledu.

Materiály

Tesla bude více používat recyklované materiály a zlevní drobné díly a opravy. Společnost přestane v interiéru používat dřevěné obložení a možná ho nahradí Alcantarou.

Dřevěné obložení se nehodí ke sportovnímu charakteru a celočerné barvě interiéru varianty Performance, takže absence dřevěného obložení může být pro některé zákazníky vítanou změnou.

Nová sedadla a audiosystém

Model 3 z roku 2024 bude mít nová sedadla. Video, které se nedávno objevilo na internetu, ukazuje sedadlo na straně řidiče s perforací v čalounění a vějířem s logem Tesla na spodní straně. Údajně se jedná o odvětrávané sedadlo pro nový Model 3. Dalším společným prvkem, který má být nabízen v Modelu 3 Highland, je systém ambientního osvětlení. Hovoří se také o vylepšeném zvukovém systému.

Technické údaje

Nová baterie a motory

Podle zvěstí se plánuje výrazné zlepšení výkonu, účinnosti a bezpečnosti. Tesla Model 3 má být uveden na trh v roce 2024 s novými elektromotory a zásadně přepracovanou karoserií.

Podle čínských zpráv místní zdroje plánují, že Tesla bude ve standardní variantě RWD používat nový akumulátor CATL M3P s vyšší kapacitou 66 kWh. Tato modernizace povede k výraznému zlepšení dojezdu. Pro srovnání, Model 3 Standard Range RWD má sadu akumulátorů LFP s kapacitou 60 kWh a podle CLTC dokáže na plné nabití ujet až 556 km (345 mil).

Baterie M3P LFP mají údajně o 10 až 20 procent vyšší hustotu energie než stávající baterie LFP. Jejich výroba je prý také levnější než výroba nikl-kobaltových baterií.

Tesla plánuje maximální dojezd podle EPA 375 mil pro Model 3 2024 Long Range AWD.

Cena

Tesla pravděpodobně stanoví cenu nového Modelu 3 přibližně na stejné úrovni jako u předchozího modelu, tedy kolem 41 000 eur. Pro srovnání, cena předchozího modelu začíná na 40 240 eurech. Společnost výrazně zvýšila ceny svých vozů v letech 2021 a 2022 a nyní se to snaží kompenzovat stahováním z trhu.

Autobrezik.cz říká

Tesla Model 3 2024 je již nyní nejprodávanějším elektromobilem ve svém segmentu a díky aktualizacím by se měl stát ještě atraktivnějším a odsunout nastupující plně elektrické sedany, jako jsou Hyundai Ioniq 6 2024, VW ID.7 2024, Mercedes CLA Electric 2024 a Nissan EV 2025, které se mu snaží sežrat oběd. S ostřejším designem, novou elektronikou, lepší kvalitou a lepším pohonným ústrojím by se aktualizovaný Model 3 mohl stát o něco prestižnějším a možná i efektivnějším produktem.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik