Tesla Model Y 2022: ceny, prezentace, technické údaje

Nedávno dorazil kompaktní crossover od Tesly, takže předpokládáme, že Tesla Model Y nezaznamená v roce 2022 žádné velké změny. Mějte však na paměti, že tyto věci jsou v Tesle vždy trochu ošemetné vzhledem k tomu, že tato společnost neprovádí každoroční aktualizace. Místo toho přináší novinky prakticky neustále. Když však uvážíme, že se jedná o poměrně čerstvé vozidlo, nepochybujeme, že většina věcí zůstane při starém.

To znamená, že se můžete spolehnout na crossover, který má co nabídnout. Jako první vás samozřejmě napadne dojezd a výkon, ale i tento crossover nabízí spoustu vnitřního prostoru, přičemž ovladatelnost je velmi lákavá. Model Y samozřejmě není bez chyb. Kvalitou interiéru za konkurencí zaostává, konzervativnějším řidičům se rozhodně nelíbí absence fyzických ovladačů na palubní desce.

Specifikace Tesla Model Y 2022

Když už mluvíme o přední světové společnosti zabývající se elektrifikací, není divu, že se jako první vybaví věci jako výkon a dojezd. V tuto chvíli Tesla nabízí dvě varianty hnacího ústrojí. Existuje verze s dlouhým dojezdem, která má pár elektromotorů s celkovým výkonem 384 koní a točivým momentem 376 liber-stop, což je dost na to, aby se toto SUV dostalo z nuly na šedesát za pouhých 4,6 sekundy.

V nabídce je samozřejmě i výkonová verze. Tato verze nabízí maximální výkon 456 koní a 497 liber-stop točivého momentu. Díky tomu je zrychlení mnohem rychlejší a jde výrazně pod čtyři sekundy.

Pokud jde o dosah, verze s dlouhým dosahem je samozřejmě lepší volbou. Na jedno nabití dokáže ujet přibližně 326 mil. Výkonný model je také docela působivý, protože nabízí maximální dojezd 303 mil. Obě hodnocení jsou s poměrně velkým náskokem nejlepší ve třídě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Později v tomto roce očekáváme model standardní řady, který bude nejlevnější verzí crossoveru. Bude mít pouze jeden elektromotor na zadní nápravě, přičemž maximální dojezd bude pravděpodobně kolem 240 mil. Na podrobnosti o maximálním výkonu a výkonu se stále čeká.

Design Tesla Model Y 2022

Po stránce základních designových prvků se Tesla Model Y v roce 2022 rozhodně nezmění . Můžete se spolehnout na stejné rozložení, které silně vychází z Modelu 3. Oba modely navíc využívají stejnou platformu a dokonce mají v podstatě stejný rozvor. Tento konkrétní model je samozřejmě vyšší a má větší světlou výšku, takže řízení s ním není tak zábavné jako se sourozencem hatchbackem. Přesto můžete získat balíček vylepšení výkonu, který snižuje odpružení, přináší výkonné pneumatiky a několik dalších vylepšení.

I co se týče stylu, existuje mnoho podobností s již zmíněným hatchbackem. Celá silueta vypadá dost podobně, samozřejmě s výjimkou vyšší světlé výšky.

Vnitřní

První, čeho si uvnitř všimnete, je extrémně jednoduchý design palubní desky. Je to v podstatě stejné jako u Modelu 3, což znamená, že je tu jen jeden obří dotykový displej, který ovládá téměř vše na autě. Na tomto přístrojovém panelu nenajdete žádná fyzická tlačítka. To se může v očích konzervativnějších řidičů zdát jako nevýhoda, ale faktem je, že tento elegantní a futuristický design dokonale ladí s čistě elektrickým charakterem modelu.

Prostorově tento model měří kolem 114 palců rozvoru, a tak není divu, že první a druhá řada nabízí hodně přes 40 palců místa pro nohy. Na druhou stranu volitelná třetí řada působí dost stísněně a má místo pouze pro děti. Mějte na paměti, že ani s větším Modelem X to není o moc lepší. Celková kapacita nákladu je kolem 68 kubických stop, což je na tuto třídu dobré číslo.

vlastnosti

Jak již bylo zmíněno dříve, Tesla přináší neustálé aktualizace, takže je těžké mluvit o přesném seznamu standardních a dostupných funkcí. Přesto jsme si docela jisti, že většina věcí zůstane stejná jako u současného modelu. Pro informaci, aktuální model je standardně dodáván s věcmi, jako je dvouzónová klimatizace, bezklíčový vstup, 15palcový dotykový displej, navigace, WiFi hotspot, Bluetooth, čtyři USB porty, stereo se 14 reproduktory, HD rádio a bezdrátové nabíjení. zařízení. Můžete také získat další porty USB.

Pokud jde o bezpečnost, všechny modely jsou standardně vybaveny funkcemi, jako je varování před kolizí zepředu, automatické nouzové brzdění, detekce chodců, adaptivní tempomat, systém parkovacích kamer s prostorovým výhledem, přední a zadní parkovací senzory, sledování mrtvého úhlu, opuštění jízdního pruhu varování a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Datum vydání a cena Tesla Model Y 2022

Tesla Model Y 2022 očekáváme do konce roku . Nový model standardní řady bude stát přibližně 41 200 eur. Model s dlouhým dojezdem stojí kolem 51 200 eur, zatímco výkonový model aktuálně stojí kolem 62 200 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.