Tesla Model Y 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nedávno dorazil kompaktní crossover od Tesly, takže předpokládáme, že Tesla Model Y nezaznamená v roce 2022 žádné velké změny. Mějte však na paměti, že tyto věci jsou v Tesle vždy trochu ošemetné vzhledem k tomu, že tato společnost neprovádí každoroční aktualizace. Místo toho přináší novinky prakticky neustále. Když však uvážíme, že se jedná o poměrně čerstvé vozidlo, nepochybujeme, že většina věcí zůstane při starém.

Tesla Model Y 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

To znamená, že se můžete spolehnout na crossover, který má co nabídnout. Jako první vás samozřejmě napadne dojezd a výkon, ale i tento crossover nabízí spoustu vnitřního prostoru, přičemž ovladatelnost je velmi lákavá. Model Y samozřejmě není bez chyb. Kvalitou interiéru za konkurencí zaostává, konzervativnějším řidičům se rozhodně nelíbí absence fyzických ovladačů na palubní desce.

Specifikace Tesla Model Y 2022

Když už mluvíme o přední světové společnosti zabývající se elektrifikací, není divu, že se jako první vybaví věci jako výkon a dojezd. V tuto chvíli Tesla nabízí dvě varianty hnacího ústrojí. Existuje verze s dlouhým dojezdem, která má pár elektromotorů s celkovým výkonem 384 koní a točivým momentem 376 liber-stop, což je dost na to, aby se toto SUV dostalo z nuly na šedesát za pouhých 4,6 sekundy.

V nabídce je samozřejmě i výkonová verze. Tato verze nabízí maximální výkon 456 koní a 497 liber-stop točivého momentu. Díky tomu je zrychlení mnohem rychlejší a jde výrazně pod čtyři sekundy.

Pokud jde o dosah, verze s dlouhým dosahem je samozřejmě lepší volbou. Na jedno nabití dokáže ujet přibližně 326 mil. Výkonný model je také docela působivý, protože nabízí maximální dojezd 303 mil. Obě hodnocení jsou s poměrně velkým náskokem nejlepší ve třídě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Později v tomto roce očekáváme model standardní řady, který bude nejlevnější verzí crossoveru. Bude mít pouze jeden elektromotor na zadní nápravě, přičemž maximální dojezd bude pravděpodobně kolem 240 mil. Na podrobnosti o maximálním výkonu a výkonu se stále čeká.

Design Tesla Model Y 2022

Po stránce základních designových prvků se Tesla Model Y v roce 2022 rozhodně nezmění . Můžete se spolehnout na stejné rozložení, které silně vychází z Modelu 3. Oba modely navíc využívají stejnou platformu a dokonce mají v podstatě stejný rozvor. Tento konkrétní model je samozřejmě vyšší a má větší světlou výšku, takže řízení s ním není tak zábavné jako se sourozencem hatchbackem. Přesto můžete získat balíček vylepšení výkonu, který snižuje odpružení, přináší výkonné pneumatiky a několik dalších vylepšení.

Tesla Model Y 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

I co se týče stylu, existuje mnoho podobností s již zmíněným hatchbackem. Celá silueta vypadá dost podobně, samozřejmě s výjimkou vyšší světlé výšky.

Vnitřní

První, čeho si uvnitř všimnete, je extrémně jednoduchý design palubní desky. Je to v podstatě stejné jako u Modelu 3, což znamená, že je tu jen jeden obří dotykový displej, který ovládá téměř vše na autě. Na tomto přístrojovém panelu nenajdete žádná fyzická tlačítka. To se může v očích konzervativnějších řidičů zdát jako nevýhoda, ale faktem je, že tento elegantní a futuristický design dokonale ladí s čistě elektrickým charakterem modelu.

Prostorově tento model měří kolem 114 palců rozvoru, a tak není divu, že první a druhá řada nabízí hodně přes 40 palců místa pro nohy. Na druhou stranu volitelná třetí řada působí dost stísněně a má místo pouze pro děti. Mějte na paměti, že ani s větším Modelem X to není o moc lepší. Celková kapacita nákladu je kolem 68 kubických stop, což je na tuto třídu dobré číslo.

Tesla Model Y 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

vlastnosti

Jak již bylo zmíněno dříve, Tesla přináší neustálé aktualizace, takže je těžké mluvit o přesném seznamu standardních a dostupných funkcí. Přesto jsme si docela jisti, že většina věcí zůstane stejná jako u současného modelu. Pro informaci, aktuální model je standardně dodáván s věcmi, jako je dvouzónová klimatizace, bezklíčový vstup, 15palcový dotykový displej, navigace, WiFi hotspot, Bluetooth, čtyři USB porty, stereo se 14 reproduktory, HD rádio a bezdrátové nabíjení. zařízení. Můžete také získat další porty USB.

Pokud jde o bezpečnost, všechny modely jsou standardně vybaveny funkcemi, jako je varování před kolizí zepředu, automatické nouzové brzdění, detekce chodců, adaptivní tempomat, systém parkovacích kamer s prostorovým výhledem, přední a zadní parkovací senzory, sledování mrtvého úhlu, opuštění jízdního pruhu varování a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Datum vydání a cena Tesla Model Y 2022

Tesla Model Y 2022 očekáváme do konce roku . Nový model standardní řady bude stát přibližně 41 200 eur. Model s dlouhým dojezdem stojí kolem 51 200 eur, zatímco výkonový model aktuálně stojí kolem 62 200 eur.