Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Zcela nová Honda CR-V Hybrid, která bude mít premiéru v červenci 2022, je členem šesté generace rodiny Honda CR-V, do které bude od roku 2024 patřit také Honda CR-V Hydrogen FCEV. Ještě předtím se nejprodávanější crossover dočká první modernizace pro modelový rok 2024.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Design

Honda CR-V Hybrid z roku 2024 si zachovává vzhled z minulého modelového roku. Vysoká mřížka chladiče s masivními vložkami s šestiúhelníkovou mřížkou, širší spodní přívod vzduchu, sportovnější nárazník, vyšší a rovnější kapota a užší světlomety dodávají modelu CR-V dramatický vzhled zepředu.

Z bočního pohledu má nová generace CR-V Hybrid hranatější skleník než předchozí model, což vozu dodává hranatější a pevnější vzhled. Ramenní linie, která začíná v horním rohu světlometů a táhne se až k zádi, je výraznější. Zdá se, že modernizovaný model má větší okna, což by mělo zajistit větší pohodlí při dlouhých cestách pro všechny cestující.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

V zadní části se nové CR-V Hybrid díky přepracovaným zadním světlům ještě více přibližuje SUV a kombi značky Volvo. Přední světlomety ve tvaru písmene L jsou doplněny skupinami světel ve tvaru písmene L ve spodní části. Další výraznou změnou je přemístění prostoru pro registrační značku ze spodní části zadních dveří na horní. Vynechání chromované aplikace na zadních dveřích je dobrým krokem, protože dodává zádi čistý vzhled.

MěřeníHonda CR-V 2024 Hybrid Měření
Délka184,8 palce
Šířka73,5 palce
Výška66,2 palce (pohon předních kol)/66,5 palce (pohon všech kol)
Rozvor106,3 palce
Světlá výška7,8 palce (pohon předních kol)/8,2 palce (pohon všech kol)

Rozměry vozu Honda CR-V Hybrid 2024

Vnitřní

Interiér Hondy CR-V Hybrid 2024 má také vzhled a atmosféru svého předchůdce, alespoň vizuálně. Jeho jednoduchý interiér je v souladu s novou filozofií značky “jednoduchost a něco navíc”.

Ve srovnání s předchozí generací CR-V Hybrid, jejíž výroba byla ukončena v roce 2022, je nový model mnohem estetičtější. Honda zeštíhlila přístrojovou desku a zklidnila středovou konzolu přesunutím obrazovky informačního a zábavního systému na jiné místo a snížením počtu ovládacích prvků. Společnost nainstalovala na palubní desku dotykový panel, který řidiči usnadňuje ovládání.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Přístrojová deska vypadá téměř stejně jako u modelu Civic. Výdechy klimatizace jsou ukryty za obdélníkovými mřížkami, kompaktní částí na straně řidiče a obzvláště širokou částí táhnoucí se od druhého konce volantu až k druhému konci palubní desky. Směr proudění vzduchu upravují čtyři drobné knoflíky, které připomínají špičková domácí zábavní zařízení.

Na středové konzole se nachází známá řadicí páka namísto modernějších tlačítkových nebo otočných spínačů. Tímto způsobem se Honda snaží z modelu CR-V udělat snadno ovladatelný model a zároveň snížit výrobní náklady na tradiční mechanické komponenty.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Stabilizace předních sedadel a sklon volantu, který se přizpůsobuje sklonu vozu, zajišťují pohodlnou jízdu pro řidiče i spolujezdce. Mezi předními sedadly je na středové konzole umístěn odkládací prostor o objemu 9 litrů, který je největší ve své třídě. Vzadu lze sedadla pohodlně nastavit do požadované výšky v osmi krocích. Za zadními sedadly se nachází nákladový prostor o objemu 39,3 m3, který lze sklopením opěradel zadních sedadel do vodorovné polohy zvětšit až na 76,5 m3.

Informační a zábavní systém

Výbava Sport má v současné době 7palcový dotykový displej s ovládáním hlasitosti a ovládáním ladění, zatímco výbava Sport Touring má 9palcový dotykový displej HD s ovládáním hlasitosti, přizpůsobitelným nastavením funkcí a inteligentními zkratkami.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

9palcový barevný dotykový displej HD je největší, jaký kdy Honda ve svých modelech nabízela. Infotainment systém je bezdrátově kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. Menší 7palcový dotykový displej infotainment systému ve verzi Sport s nízkým rozlišením má kabelovou integraci s Apple CarPlay a Android Auto.

Bezdrátové nabíjení

Středová konzola má integrovanou bezdrátovou nabíječku, 15wattové zařízení kompatibilní s technologií Qi. Řidič nebo spolujezdec může svůj chytrý telefon umístit do vyhrazeného prostoru v přední části středové konzoly a bezdrátová nabíječka je umístěna ve spodní části.

Přístrojová deska

Nová generace CR-V Hybrid je vybavena částečně digitálním sdruženým přístrojem se 7palcovým displejem pro informace řidiče (včetně rychloměru) a analogovým otáčkoměrem. V době vyspělých, plně digitálních přístrojových desek a elektromobilů s až 34palcovými displeji (jako je Lucid Air) vypadá CR-V Hybrid zastarale.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Zatímco Honda nabízí 10,2palcový digitální přístrojový panel LCD pro modely Accord a Civic, pro CR-V Hybrid to zatím neplatí. Důvodů je několik: možný nedostatek dílů a problémy s náklady. Je možné, že modernizace bude provedena později v průběhu životního cyklu modelu CR-V Hybrid, ale větší displej není součástí modernizace modelu MY2024. Neustálý nedostatek čipů má vliv na dostupnost elektronických součástek v automobilovém průmyslu.

V modelu Civic zobrazuje 10,2palcový displej řadu informací, které může řidič nastavovat přímo z volantu. Řidič si může vybrat mezi tradičním kulatým rychloměrem a otáčkoměrem nebo sloupcovými grafy. Při použití adaptivního tempomatu rychloměr a otáčkoměr zmizí, což umožňuje klidnější řízení, ale rychlost se zobrazuje prostřednictvím digitálního ukazatele rychlosti.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zabezpečení

Nová generace modelu Honda CR-V Hybrid má zesílenou konstrukci a řadu bezpečnostních prvků. Má novou konstrukci horního předního sloupku, nový boční rám a novou konstrukci spodní přepážky. Tužší konstrukce střechy, bočních prahů a středového sloupku, dveří, podběhů zadních kol a zadního sloupku zlepšuje ochranu proti bočnímu nárazu. Nové přední airbagy a standardně dodávané boční airbagy chránící kolena a cestující na zadních sedadlech rovněž zajišťují vyšší pasivní bezpečnost než u předchozí generace.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

V oblasti aktivní bezpečnosti kombinuje systém Honda Sensing v novém modelu CR-V Hybrid novou širokoúhlou kameru se zorným polem 90 stupňů a radar s milimetrovými vlnami se zorným polem 120 stupňů. Systém tak dokáže lépe předcházet kolizím, protože lépe rozpozná vlastnosti objektů. Další výhodou širokého zorného úhlu je lepší kontrola vozidel na křižovatkách.

Na rozdíl od předchozí generace modelu CR-V Hybrid je nová generace modelu CR-V Hybrid vybavena asistentem pro jízdu v dopravní zácpě, funkcí Low Speed Braking Control, systémem rozpoznávání dopravních značek (TSR) a systémem sledování pozornosti řidiče. Navíc některé z nejnovějších asistenčních systémů řidiče, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LKAS) a adaptivní tempomat (ACC) s funkcí Low Speed Follow, reagují ještě přirozeněji. Aktualizace MY2024 nezměnila bezpečnost modelu CR-V Hybrid.

Odhady

Honda CR-V Hybrid 2024 je kromě předchozích tříd Sport a Sport Touring k dispozici také ve třídě Sport-L. Nový paket je umístěn mezi Sport a Sport Touring. Jeho součástí jsou 18palcová černá kola Berlina, lesklé černé akcenty a obdélníkové koncovky výfuku pro sportovní styl. Mezi klíčové komfortní prvky této třídy patří elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce, elektricky ovládané zadní dveře, 9palcový dotykový displej informačního a zábavního systému a 15wattová bezdrátová nabíjecí stanice pro chytré telefony.

Technické údaje

Vzhledem k tomu, že Honda CR-V Hybrid 2024 je převzatým modelem, nedochází k žádným technickým změnám. Kupující mohou očekávat stejný výkon, jízdní dynamiku a komfort jako u loňského modelu.

Platforma

Při úpravě designu modelu CR-V Hybrid pro modelový rok 2023 společnost Honda přepracovala podvozek modelu a posílila jeho konstrukci. Zvětšený rozchod kol zlepšuje stabilitu SUV. Torzní tuhost karoserie byla zvýšena o 15 %, což má za následek lepší ovladatelnost a plynulost jízdy.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Honda zabudovala přední zavěšení se vzpěrami MacPherson a řízení s proměnným převodem do nového pomocného rámu, který je tužší, a změnila polohu hřebenu řízení, aby se zlepšil cit pro řízení a jeho přesnost. Zadní pomocný rám je také tužší než u předchozí generace a společnost změnila konfiguraci zadního víceprvkového zavěšení a zvýšila tuhost horního odpružení listových per o 15 %. Obě změny dále zlepšily jízdní vlastnosti.

Power

Honda CR-V Hybrid 2024 je vybavena čtvrtou generací dvoumotorového hybridně-elektrického hnacího ústrojí. Tento hybridní systém kombinuje 2,0litrový benzinový motor s přímým vstřikováním paliva se dvěma elektromotory umístěnými vedle sebe, nikoli v jedné linii s klikovým hřídelem motoru jako u předchozí generace.

Honda CR-V 2024: Ceny a výbavy

Benzínový motor dosahuje výkonu 145 k a točivého momentu 138 N.m. Trakční motor dosahuje výkonu 181 k a točivého momentu 247 N.m. Generátorový motor o výkonu 161 k je zodpovědný za nabíjení lithium-iontové trakční baterie. Celkový výkon hybridního systému je 204 k a postačuje k dosažení úctyhodné maximální rychlosti 180 km/h.

Příležitosti a účinnost

Honda CR-V Hybrid 2024 může stejně jako její předchůdce táhnout přívěs o hmotnosti až 1 000 kg. Honda očekává, že spotřeba paliva modelu 2024 CR-V Hybrid bude stejná jako u předchozího modelu, který podle odhadů EPA dosahuje až 43 mil na galon při jízdě ve městě, 36 mil na galon na dálnici a 40 mil na galon při kombinované jízdě.

AspektTechnické údaje pro Honda CR-V Hybrid 2024
Typ motoru2,0 litru GDI
Zdvihový objem1993 cm3
Výkon motoru145 k při 6100 ot/min
Točivý moment motoru138 lb-ft při 4500 ot/min.
Trakční motorElektromotor s permanentními magnety
Výkon trakčního motoru181 k při 5000-8000 ot/min.
Točivý moment trakčního motoru247 lb-ft při 0-2000 ot/min.
Kapacita systému204 HP.
Přenos infekceVariátor
Kombinovaný výkon204 HP.
Točivý moment trakčního motoru247 lb-ft.
Nastavení převodovkyFWD/AWD (manuální)
Předpokládaná spotřeba paliva (kombinovaná)Pohon předních kol: 36 mil na galon (město)/40 mil na galon (dálnice)/43 mil na galon (kombinovaný)
Pohon všech kol: 34 mil na galon (město)/37 mil na galon (dálnice)/40 mil na galon (kombinovaný)

Specifikace modelu Honda CR-V Hybrid 2024

Cena

Ceny modelu Honda CR-V Hybrid pro rok 2024 začínají na 34 645 eurech.

KonfiguraceCena vozu Honda CR-V Hybrid 2024
Sportovní pohon předních kol34 645 eur
Sport je kompletní36.145 eur
Sport-L FWD37.645 Euro
Sport-L pohon všech kol39.145 Euro
Sport-Touring s pohonem všech kol40 795 EUR

Podrobnosti o ceně vozu Honda CR-V Hybrid 2024

Barvy

Honda CR-V Hybrid 2024 je k dispozici ve stejných osmi barvách jako předchozí model:

  • Modrá metalíza Canyon River
  • Crystal Black Pearl
  • Měsíční stříbrná metalíza
  • Meteoritově šedá metalíza
  • Platinová bílá perleť
  • Jasně červená metalíza
  • Solid Night Pearl
  • Městská šedá perleť

Autobrezik.cz říká

Model CR-V, zejména hybridní verze, se pro modelový rok 2023 dočkal důležitých aktualizací, včetně nového informačního a zábavního systému s dotykovou obrazovkou, vyššího výkonu a vyšší tažné síly. S výhledem na modelový rok 2024 se bude vůz snažit pokračovat v pozitivním tempu, které tyto aktualizace vytvořily.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik