Honda CR-V 2024: Přehled, technické údaje, cena

Zcela nová Honda CR-V Hybrid, která bude mít premiéru v červenci 2022, je členem šesté generace rodiny Honda CR-V, do které bude od roku 2024 patřit také Honda CR-V Hydrogen FCEV. Ještě předtím se nejprodávanější crossover dočká první modernizace pro modelový rok 2024.

Design

Honda CR-V Hybrid z roku 2024 si zachovává vzhled z minulého modelového roku. Vysoká mřížka chladiče s masivními vložkami s šestiúhelníkovou mřížkou, širší spodní přívod vzduchu, sportovnější nárazník, vyšší a rovnější kapota a užší světlomety dodávají modelu CR-V dramatický vzhled zepředu.

Z bočního pohledu má nová generace CR-V Hybrid hranatější skleník než předchozí model, což vozu dodává hranatější a pevnější vzhled. Ramenní linie, která začíná v horním rohu světlometů a táhne se až k zádi, je výraznější. Zdá se, že modernizovaný model má větší okna, což by mělo zajistit větší pohodlí při dlouhých cestách pro všechny cestující.

V zadní části se nové CR-V Hybrid díky přepracovaným zadním světlům ještě více přibližuje SUV a kombi značky Volvo. Přední světlomety ve tvaru písmene L jsou doplněny skupinami světel ve tvaru písmene L ve spodní části. Další výraznou změnou je přemístění prostoru pro registrační značku ze spodní části zadních dveří na horní. Vynechání chromované aplikace na zadních dveřích je dobrým krokem, protože dodává zádi čistý vzhled.

Měření Honda CR-V 2024 Hybrid Měření
Délka 4694 mm
Šířka 1867 mm
Výška 1681 mm (pohon předních kol)/1689 mm (pohon všech kol)
Rozvor 2700 mm
Světlá výška 198 mm (pohon předních kol)/208 mm (pohon všech kol)

Rozměry vozu Honda CR-V Hybrid 2024

Vnitřní

Interiér Hondy CR-V Hybrid 2024 má také vzhled a atmosféru svého předchůdce, alespoň vizuálně. Jeho jednoduchý interiér je v souladu s novou filozofií značky “jednoduchost a něco navíc”.

Ve srovnání s předchozí generací CR-V Hybrid, jejíž výroba byla ukončena v roce 2022, je nový model mnohem estetičtější. Honda zeštíhlila přístrojovou desku a zklidnila středovou konzolu přesunutím obrazovky informačního a zábavního systému na jiné místo a snížením počtu ovládacích prvků. Společnost nainstalovala na palubní desku dotykový panel, který řidiči usnadňuje ovládání.

Přístrojová deska vypadá téměř stejně jako u modelu Civic. Výdechy klimatizace jsou ukryty za obdélníkovými mřížkami, kompaktní částí na straně řidiče a obzvláště širokou částí táhnoucí se od druhého konce volantu až k druhému konci palubní desky. Směr proudění vzduchu upravují čtyři drobné knoflíky, které připomínají špičková domácí zábavní zařízení.

Na středové konzole se nachází známá řadicí páka namísto modernějších tlačítkových nebo otočných spínačů. Tímto způsobem se Honda snaží z modelu CR-V udělat snadno ovladatelný model a zároveň snížit výrobní náklady na tradiční mechanické komponenty.

Stabilizace předních sedadel a sklon volantu, který se přizpůsobuje sklonu vozu, zajišťují pohodlnou jízdu pro řidiče i spolujezdce. Mezi předními sedadly je na středové konzole umístěn odkládací prostor o objemu 9 litrů, který je největší ve své třídě. Vzadu lze sedadla pohodlně nastavit do požadované výšky v osmi krocích. Za zadními sedadly se nachází nákladový prostor o objemu 39,3 m3, který lze sklopením opěradel zadních sedadel do vodorovné polohy zvětšit až na 76,5 m3.

Informační a zábavní systém

Výbava Sport má v současné době 17,8cm dotykový displej s ovládáním hlasitosti a ovládáním ladění, zatímco výbava Sport Touring má 22,9cm dotykový displej HD s ovládáním hlasitosti, přizpůsobitelným nastavením funkcí a inteligentními zkratkami.

22,9cm barevný dotykový displej HD je největší, jaký kdy Honda ve svých modelech nabízela. Infotainment systém je bezdrátově kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. Menší 17,8cm dotykový displej infotainment systému ve verzi Sport s nízkým rozlišením má kabelovou integraci s Apple CarPlay a Android Auto.

Bezdrátové nabíjení

Středová konzola má integrovanou bezdrátovou nabíječku, 15wattové zařízení kompatibilní s technologií Qi. Řidič nebo spolujezdec může svůj chytrý telefon umístit do vyhrazeného prostoru v přední části středové konzoly a bezdrátová nabíječka je umístěna ve spodní části.

Přístrojová deska

Nová generace CR-V Hybrid je vybavena částečně digitálním sdruženým přístrojem se 17,8cm displejem pro informace řidiče (včetně rychloměru) a analogovým otáčkoměrem. V době vyspělých, plně digitálních přístrojových desek a elektromobilů s až 86,4cm displeji (jako je Lucid Air) vypadá CR-V Hybrid zastarale.

Zatímco Honda nabízí 26cm digitální přístrojový panel LCD pro modely Accord a Civic, pro CR-V Hybrid to zatím neplatí. Důvodů je několik: možný nedostatek dílů a problémy s náklady. Je možné, že modernizace bude provedena později v průběhu životního cyklu modelu CR-V Hybrid, ale větší displej není součástí modernizace modelu MY2024. Neustálý nedostatek čipů má vliv na dostupnost elektronických součástek v automobilovém průmyslu.

V modelu Civic zobrazuje 26cm displej řadu informací, které může řidič nastavovat přímo z volantu. Řidič si může vybrat mezi tradičním kulatým rychloměrem a otáčkoměrem nebo sloupcovými grafy. Při použití adaptivního tempomatu rychloměr a otáčkoměr zmizí, což umožňuje klidnější řízení, ale rychlost se zobrazuje prostřednictvím digitálního ukazatele rychlosti.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zabezpečení

Nová generace modelu Honda CR-V Hybrid má zesílenou konstrukci a řadu bezpečnostních prvků. Má novou konstrukci horního předního sloupku, nový boční rám a novou konstrukci spodní přepážky. Tužší konstrukce střechy, bočních prahů a středového sloupku, dveří, podběhů zadních kol a zadního sloupku zlepšuje ochranu proti bočnímu nárazu. Nové přední airbagy a standardně dodávané boční airbagy chránící kolena a cestující na zadních sedadlech rovněž zajišťují vyšší pasivní bezpečnost než u předchozí generace.

V oblasti aktivní bezpečnosti kombinuje systém Honda Sensing v novém modelu CR-V Hybrid novou širokoúhlou kameru se zorným polem 90 stupňů a radar s milimetrovými vlnami se zorným polem 120 stupňů. Systém tak dokáže lépe předcházet kolizím, protože lépe rozpozná vlastnosti objektů. Další výhodou širokého zorného úhlu je lepší kontrola vozidel na křižovatkách.

Na rozdíl od předchozí generace modelu CR-V Hybrid je nová generace modelu CR-V Hybrid vybavena asistentem pro jízdu v dopravní zácpě, funkcí Low Speed Braking Control, systémem rozpoznávání dopravních značek (TSR) a systémem sledování pozornosti řidiče. Navíc některé z nejnovějších asistenčních systémů řidiče, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LKAS) a adaptivní tempomat (ACC) s funkcí Low Speed Follow, reagují ještě přirozeněji. Aktualizace MY2024 nezměnila bezpečnost modelu CR-V Hybrid.

Odhady

Honda CR-V Hybrid 2024 je kromě předchozích tříd Sport a Sport Touring k dispozici také ve třídě Sport-L. Nový paket je umístěn mezi Sport a Sport Touring. Jeho součástí jsou 45,7cm černá kola Berlina, lesklé černé akcenty a obdélníkové koncovky výfuku pro sportovní styl. Mezi klíčové komfortní prvky této třídy patří elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce, elektricky ovládané zadní dveře, 22,9cm dotykový displej informačního a zábavního systému a 15wattová bezdrátová nabíjecí stanice pro chytré telefony.

Technické údaje

Vzhledem k tomu, že Honda CR-V Hybrid 2024 je převzatým modelem, nedochází k žádným technickým změnám. Kupující mohou očekávat stejný výkon, jízdní dynamiku a komfort jako u loňského modelu.

Platforma

Při úpravě designu modelu CR-V Hybrid pro modelový rok 2023 společnost Honda přepracovala podvozek modelu a posílila jeho konstrukci. Zvětšený rozchod kol zlepšuje stabilitu SUV. Torzní tuhost karoserie byla zvýšena o 15 %, což má za následek lepší ovladatelnost a plynulost jízdy.

Honda zabudovala přední zavěšení se vzpěrami MacPherson a řízení s proměnným převodem do nového pomocného rámu, který je tužší, a změnila polohu hřebenu řízení, aby se zlepšil cit pro řízení a jeho přesnost. Zadní pomocný rám je také tužší než u předchozí generace a společnost změnila konfiguraci zadního víceprvkového zavěšení a zvýšila tuhost horního odpružení listových per o 15 %. Obě změny dále zlepšily jízdní vlastnosti.

Power

Honda CR-V Hybrid 2024 je vybavena čtvrtou generací dvoumotorového hybridně-elektrického hnacího ústrojí. Tento hybridní systém kombinuje 2,0litrový benzinový motor s přímým vstřikováním paliva se dvěma elektromotory umístěnými vedle sebe, nikoli v jedné linii s klikovým hřídelem motoru jako u předchozí generace.

Benzínový motor dosahuje výkonu 107 kW a točivého momentu 138 N.m. Trakční motor dosahuje výkonu 133 kW a točivého momentu 247 N.m. Generátorový motor o výkonu 118 kW je zodpovědný za nabíjení lithium-iontové trakční baterie. Celkový výkon hybridního systému je 150 kW a postačuje k dosažení úctyhodné maximální rychlosti 180 km/h.

Příležitosti a účinnost

Honda CR-V Hybrid 2024 může stejně jako její předchůdce táhnout přívěs o hmotnosti až 1 000 kg. Honda očekává, že spotřeba paliva modelu 2024 CR-V Hybrid bude stejná jako u předchozího modelu, který podle odhadů EPA dosahuje až 6,9 l/100 km při jízdě ve městě, 6,5 l/100 km na dálnici a 5,9 l/100 km při kombinované jízdě.

Aspekt Technické údaje pro Honda CR-V Hybrid 2024
Typ motoru 2,0 litru GDI
Zdvihový objem 1993 cm3
Výkon motoru 107 kW při 6100 ot/min
Točivý moment motoru 187 N⋅m při 4500 ot/min
Trakční motor Elektromotor s permanentními magnety
Výkon trakčního motoru 133 kW při 5000-8000 ot/min.
Točivý moment trakčního motoru 335 N⋅m při 0-2000 ot/min.
Kapacita systému 150 kW
Přenos infekce Variátor
Kombinovaný výkon 150 kW
Točivý moment trakčního motoru 335 N⋅m
Nastavení převodovky FWD/AWD (manuální)
Předpokládaná spotřeba paliva (kombinovaná) Pohon předních kol: 6,5 l/100 km (město) / 5,9 l/100 km (dálnice) / 5,5 l/100 km (kombinovaná)
Pohon všech kol: 6,9 l/100 km (město) / 6,4 l/100 km (dálnice) / 5,9 l/100 km (kombinovaná)

Specifikace modelu Honda CR-V Hybrid 2024

Cena

Ceny modelu Honda CR-V Hybrid pro rok 2024 začínají na 856 000 Kč.

Konfigurace Cena vozu Honda CR-V Hybrid 2024
Sportovní pohon předních kol 856 000 Kč
Sport je kompletní 893 000 Kč
Sport-L FWD 930 000 Kč
Sport-L pohon všech kol 968 000 Kč
Sport-Touring s pohonem všech kol 1 009 000 Kč

Podrobnosti o ceně vozu Honda CR-V Hybrid 2024

Barvy

Honda CR-V Hybrid 2024 je k dispozici ve stejných osmi barvách jako předchozí model:

  • Modrá metalíza Canyon River
  • Crystal Black Pearl
  • Měsíční stříbrná metalíza
  • Meteoritově šedá metalíza
  • Platinová bílá perleť
  • Jasně červená metalíza
  • Solid Night Pearl
  • Městská šedá perleť

Autobrezik.cz říká

Model CR-V, zejména hybridní verze, se pro modelový rok 2023 dočkal důležitých aktualizací, včetně nového informačního a zábavního systému s dotykovou obrazovkou, vyššího výkonu a vyšší tažné síly. S výhledem na modelový rok 2024 se bude vůz snažit pokračovat v pozitivním tempu, které tyto aktualizace vytvořily.

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hodnocení: 5

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.