Honda Prologue 2024: ceny, prezentace, technické údaje

Honda Prologue 2024 je dobrým znamením pro budoucnost automobilky. Jak je u takovýchto uvedení na trh obvyklé, Prologue má futuristický design exteriéru, technicky nabitý a propojený interiér a elektrifikované hnací ústrojí, to vše zaměřené na mladší demografické skupiny. Ale pod povrchem Honda Prologue 2024 je mnohem více.

Nejzajímavější zprávou je, že Honda nabídne kratší pronájmy v zemích ZEV (Vozidla s nulovými emisemi), aby povzbudila zákazníky hybridů k ​​přechodu na elektrická vozidla a zvýšila pravděpodobnost širšího přijetí EV. Toto a jak byla Honda Prologue 2024 vyvinuta ve spolupráci s General Motors.

Inspirováno přírodou

Honda odkazuje na celkový design Prologue jako “Neo Rugged”, vzhled a dojem vytvořený designérským týmem automobilky v Los Angeles (Honda Design Studio se nachází v Los Angeles). Cílem je předvést prostřednictvím designu více prvků najednou, ať už je to čisté a jednoduché nebo stylové a klidné. Stejně jako ostatní vozidla před ním, i Honda Prologue 2024 nachází část své identity v přírodě. Barva exteriéru North Shore Pearl je inspirována barvami jezera Tahoe, zatímco antracitový a světle šedý interiér připomíná sníh v horách.

„Naším cílem bylo vytvořit jasnou harmonii založenou na image drsného SUV, sladění barev a materiálů, abychom vytvořili neo-drsný design, který znají naši zákazníci a který je typický pro Honda.“ Masaki Sumimoto, manažer designu pro barvy, materiály a povrchové úpravy.

Honda Prologue 2024: Klasifikace vozidel

Jako první plně elektrifikované SUV značky Honda je Prologue v portfoliu automobilky klasifikován jako lehký nákladní automobil. Je v dobré společnosti s již populárním CR-V a robustnějším Passportem. Honda Prologue pro rok 2024 má rozvor 121,8 palce, takže je asi o osm palců delší a pět palců širší než CR-V 2023. Honda říká, že Prologue bude k dispozici s pohonem všech kol.

Spolupráce s General Motors

Honda si klade za cíl stát se uhlíkově neutrální do roku 2050 a do roku 2030 celosvětově uvést na trh 30 nových elektromobilů a dosáhnout celosvětového objemu prodeje dva miliony kusů. Zejména v České republice společnost Honda sleduje ambiciózní plán zavádění elektromobilů ve třech fázích do roku 2030 (a nakonec do roku 2040 pro 100% prodej vozů s nulovými emisemi). Fáze jsou následující

  • 2024: Uvedení Honda Prologue, vyvinutý ve spolupráci s General Motors.
  • 2026: Zahájen prodej modelů Honda e:Architecture vyrobených společností Honda v České republice.
  • 2027: Uvedení nové řady cenově dostupných elektrických vozidel vyvinutých ve spolupráci s GM a vyráběných společností Honda v České republice.

Spolupráce mezi Hondou a GM se připravuje už nějakou dobu. V září 2020 automobilky oznámily nezávazné prohlášení o záměru po počátečních rozhovorech o severoamerické automobilové alianci. Rozsah navrhované aliance zahrnoval řadu vozidel prodávaných pod různými značkami obou společností. Obě automobilky by spolupracovaly v oblasti nákupu, výzkumu a vývoje a souvisejících služeb.

V dubnu 2022 Honda oznámila investici ve výši 40 miliard USD na urychlení vývoje technologií elektrifikovaných vozidel. Prologue 2024 a nejmenované SUV Acura byly v oznámení označeny jako jedny z prvních vozidel, která byla uvedena na trh s pohonnou jednotkou Ultium od GM. Honda mezitím plánuje vybudovat vyhrazený závod na výrobu elektrických vozidel v České republice, podobně jako GM se svou Detroit Factory Zero.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnost krátkodobého pronájmu

Spolupráce mezi Hondou a GM by měla firmám přinést řadu výhod. V ideálním případě pomůže partnerství výrobcům snížit náklady a maximalizovat efektivitu designu a vývoje produktů. Teoreticky by to mělo pomoci snížit překážku vstupu pro spotřebitele, ať už jejich obavy pramení z obav z dojezdu nebo z vyšší pořizovací ceny typické pro elektrická vozidla.

Pro usnadnění přechodu na elektrifikaci Honda analyzuje svůj výzkum, který ukazuje, že zákazníci s hybridním pohonem jsou mezi prvními, kteří přecházejí na čistě elektrické produkty. Na základě těchto údajů Honda navýší pro rok 2023 „modelový mix“ CR-V na 50 procent hybridů a potenciálním kupcům hybridního CR-V v zemích ZEV nabídne dvouletý zkrácený pronájem. Podle Hondy to umožní zákazníkům na cílových trzích snadno přejít na Prologue, jakmile bude uveden na trh.

„Nebudeme čekat do roku 2024, abychom přilákali kupce EV, protože vidíme přirozený vývoj zákazníků CR-V směrem k Prologue s mírně většími rozměry, větším interiérem a lepšími jízdními vlastnostmi,“ řekl Gary Robinson, viceprezident pro plánování a strategii pro automobilový průmysl. u americké Hondy. „Nyní podpoříme tento přechod vývojem inteligentních strategií pro CR-V Hybrid, které našim zákazníkům umožní přejít na elektrické vozidlo.

Nový CR-V má být uveden na trh na podzim 2022, s Prologue v České republice v roce 2024.

Fotografie a zdroj: Honda Motor Europe Ltd.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.