Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

Honda Prologue 2024 je dobrým znamením pro budoucnost automobilky. Jak je u takovýchto uvedení na trh obvyklé, Prologue má futuristický design exteriéru, technicky nabitý a propojený interiér a elektrifikované hnací ústrojí, to vše zaměřené na mladší demografické skupiny. Ale pod povrchem Honda Prologue 2024 je mnohem více.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

Nejzajímavější zprávou je, že Honda nabídne kratší pronájmy v zemích ZEV (Vozidla s nulovými emisemi), aby povzbudila zákazníky hybridů k ​​přechodu na elektrická vozidla a zvýšila pravděpodobnost širšího přijetí EV. Toto a jak byla Honda Prologue 2024 vyvinuta ve spolupráci s General Motors.

Inspirováno přírodou

Honda odkazuje na celkový design Prologue jako “Neo Rugged”, vzhled a dojem vytvořený designérským týmem automobilky v Los Angeles (Honda Design Studio se nachází v Los Angeles). Cílem je předvést prostřednictvím designu více prvků najednou, ať už je to čisté a jednoduché nebo stylové a klidné. Stejně jako ostatní vozidla před ním, i Honda Prologue 2024 nachází část své identity v přírodě. Barva exteriéru North Shore Pearl je inspirována barvami jezera Tahoe, zatímco antracitový a světle šedý interiér připomíná sníh v horách.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

„Naším cílem bylo vytvořit jasnou harmonii založenou na image drsného SUV, sladění barev a materiálů, abychom vytvořili neo-drsný design, který znají naši zákazníci a který je typický pro Honda.“ Masaki Sumimoto, manažer designu pro barvy, materiály a povrchové úpravy.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

Honda Prologue 2024: Klasifikace vozidel

Jako první plně elektrifikované SUV značky Honda je Prologue v portfoliu automobilky klasifikován jako lehký nákladní automobil. Je v dobré společnosti s již populárním CR-V a robustnějším Passportem. Honda Prologue pro rok 2024 má rozvor 121,8 palce, takže je asi o osm palců delší a pět palců širší než CR-V 2023. Honda říká, že Prologue bude k dispozici s pohonem všech kol.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

Spolupráce s General Motors

Honda si klade za cíl stát se uhlíkově neutrální do roku 2050 a do roku 2030 celosvětově uvést na trh 30 nových elektromobilů a dosáhnout celosvětového objemu prodeje dva miliony kusů. Zejména v Severní Americe společnost Honda sleduje ambiciózní plán zavádění elektromobilů ve třech fázích do roku 2030 (a nakonec do roku 2040 pro 100% prodej vozů s nulovými emisemi). Fáze jsou následující

  • 2024: Uvedení Honda Prologue, vyvinutý ve spolupráci s General Motors.
  • 2026: Zahájen prodej modelů Honda e:Architecture vyrobených společností Honda v Severní Americe.
  • 2027: Uvedení nové řady cenově dostupných elektrických vozidel vyvinutých ve spolupráci s GM a vyráběných společností Honda v Severní Americe.

Spolupráce mezi Hondou a GM se připravuje už nějakou dobu. V září 2020 automobilky oznámily nezávazné prohlášení o záměru po počátečních rozhovorech o severoamerické automobilové alianci. Rozsah navrhované aliance zahrnoval řadu vozidel prodávaných pod různými značkami obou společností. Obě automobilky by spolupracovaly v oblasti nákupu, výzkumu a vývoje a souvisejících služeb.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

V dubnu 2022 Honda oznámila investici ve výši 40 miliard USD na urychlení vývoje technologií elektrifikovaných vozidel. Prologue 2024 a nejmenované SUV Acura byly v oznámení označeny jako jedny z prvních vozidel, která byla uvedena na trh s pohonnou jednotkou Ultium od GM. Honda mezitím plánuje vybudovat vyhrazený závod na výrobu elektrických vozidel v Severní Americe, podobně jako GM se svou Detroit Factory Zero.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnost krátkodobého pronájmu

Spolupráce mezi Hondou a GM by měla firmám přinést řadu výhod. V ideálním případě pomůže partnerství výrobcům snížit náklady a maximalizovat efektivitu designu a vývoje produktů. Teoreticky by to mělo pomoci snížit překážku vstupu pro spotřebitele, ať už jejich obavy pramení z obav z dojezdu nebo z vyšší pořizovací ceny typické pro elektrická vozidla.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

Pro usnadnění přechodu na elektrifikaci Honda analyzuje svůj výzkum, který ukazuje, že zákazníci s hybridním pohonem jsou mezi prvními, kteří přecházejí na čistě elektrické produkty. Na základě těchto údajů Honda navýší pro rok 2023 „modelový mix“ CR-V na 50 procent hybridů a potenciálním kupcům hybridního CR-V v zemích ZEV nabídne dvouletý zkrácený pronájem. Podle Hondy to umožní zákazníkům na cílových trzích snadno přejít na Prologue, jakmile bude uveden na trh.

Honda Prologue 2024: ceny a vlastnosti

„Nebudeme čekat do roku 2024, abychom přilákali kupce EV, protože vidíme přirozený vývoj zákazníků CR-V směrem k Prologue s mírně většími rozměry, větším interiérem a lepšími jízdními vlastnostmi,“ řekl Gary Robinson, viceprezident pro plánování a strategii pro automobilový průmysl. u americké Hondy. „Nyní podpoříme tento přechod vývojem inteligentních strategií pro CR-V Hybrid, které našim zákazníkům umožní přejít na elektrické vozidlo.

Nový CR-V má být uveden na trh na podzim 2022, s Prologue v Severní Americe v roce 2024.

Fotografie a zdroj: Honda Motor Europe Ltd.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik