GMC Sierra EV 2024: Technické údaje, motory, ceny

General Motors je první automobilkou, která má pod střechou tři kamiony s elektrickým pohonem na baterie. Nový 2024 GMC Sierra EV je třetím pokusem po Hummer EV a Chevrolet Silverado EV. GMC bude zpočátku nabízet Sierra EV v nejvyšším stupni výbavy Denali Edition 1. Přijde se všemi aktualizacemi výkonu, luxusními výbavami a schopnostmi na dlouhé vzdálenosti, které udrží ostatní konkurenty, jako jsou Rivian R1T, Ford F-150 Lightning a Tesla Cybertruck na krátkém vodítku.

„Toto je Denali elektromobilů a nákladního auta, které je ve všech směrech GMC,“ řekl Duncan Aldred, viceprezident Global Buick a GMC. „To znamená, že nemá obdoby, pokud jde o tažnou sílu, tažnou schopnost a celkový výkon, přičemž nabízí ještě více možností než pickup GMC.

Specifikace výkonu, dojezdu a nabíjení

Srdcem vozidla je dvoumotorová pohonná jednotka Ultium a dosud neupravená vysokokapacitní baterie, které dohromady poskytují neuvěřitelných 754 koní a 785 lb-ft točivého momentu – více než u nejvyšší řady Chevroletu. Silverado RST EV. Pokud v režimu Max Power prudce sešlápnete plynový pedál, nákladní vůz se standardním eAWD zrychlí z klidu na 100 km/h za 4,5 sekundy, uvádí GMC.

Baterie má dostatek šťávy, aby poskytla dojezd až 400 mil na jedno plné nabití. Elektrická architektura obsahuje 19,2 kWh AC nabíječku na palubě, zatímco 800voltová platforma Ultium akceptuje stejnosměrné rychlé nabíjení až 350 kW pro obnovení dojezdu na 100 mil za přibližně 10 minut. S Ultium Charge 360 ​​mají majitelé Sierra EV přístup až k 110 000 nabíjecím bodům v CR a Kanadě. Kromě toho má Sierra integrovaný napájecí zdroj schopný napájet průměrnou domácnost (až 21 dní) prostřednictvím GM Energy Ultium Home Platform.

Tažení a užitečné zatížení

GMC vybavila standard Sierra EV Denali Edition 1 sadou přívěsu, která umožňuje tažnou kapacitu až 9 500 liber s maximálním užitečným zatížením 1 300 liber. Stejně jako Chevy Silverado EV je i Sierra EV Denali Edition 1 k dispozici pouze jako kabina pro posádku s lůžkem o délce 17 stop (5,11 m). Zajímavostí je, že postel Sierry EV je součástí kabiny v jednodílné konstrukci. „Platforma Ultium nám umožnila předefinovat vzhled, prostor a schopnosti nákladního vozidla,“ řekla Sharon Gauci, výkonná ředitelka Buick a GMC Design.

Aby byla práce potěšením, jsou zde promyšlené funkce, jako je výsuvná postel Multi-Pro Midgate – první v GMC – která prodlouží nákladovou plochu na 2,5 metru. Líbí se nám také přední úložný prostor Sierry EV, což je uzamykatelný úložný prostor odolný vůči povětrnostním vlivům s rovnou podlahou zavazadlového prostoru, dvěma výpusti, modulární středovou konzolou a 120voltovou zásuvkou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

CrabWalk, řízení čtyř kol a SuperCruise

GMC Sierra EV 2024 zdědila funkci CrabWalk a řízení všech kol z Hummeru EV. Jiní si mohou myslet, že CrabWalk je novinka, ale dává dokonalý smysl ve volné přírodě nebo při jízdě na písku, blátě nebo měkčím terénu. Řízení všech kol zlepšuje ovladatelnost při vysokých rychlostech a manévrovatelnost při nižších rychlostech.

Typická pro moderní elektromobily, Sierra EV se vyznačuje variabilní rekuperací energie, ovládáním jedním pedálem a přizpůsobitelnými jízdními režimy, jako je tažení, tažení a maximální výkon. Není překvapením, že Sierra EV Denali Edition 1 je standardně vybavena systémem handsfree GM SuperCruise.

Luxus a technologie

Jméno Denali je synonymem luxusu a technologie a Sierra EV nezklame. Disponuje adaptivním vzduchovým odpružením, které dokáže vozidlo zvednout nebo snížit až o dva centimetry. Poskytuje větší světlou výšku na nerovném terénu a nabízí měkčí nebo tvrdší ovládání v závislosti na preferenci a povrchu.

Uvnitř je nový GMC Sierra EV vybaven 11palcovým digitálním přístrojovým štítem, 14palcovým úhlopříčným head-up displejem (HUD) a 16,8palcovým dotykovým displejem infotainmentu tabletu tři aplikace, které lze ovládat současně v režimu trojitého rozdělení. Standardní výbava zahrnuje panoramatickou prosklenou střechu, plyšová prošívaná sedadla, dřevěné dýhy s otevřenými póry, mřížky reproduktorů z nerezové oceli a audiosystém Bose na míru. Vozík má systém handsfree, který se automaticky zapne při vstupu do kabiny řidiče.

Cena a dostupnost GMC Sierra EV 2024

GMC Sierra EV Denali Edition 1 se dostane do prodejců začátkem roku 2024 a je k dispozici k rezervaci již nyní. Základní cena začíná na 108 695 eurech (včetně poplatku za cílovou zemi až 1 695 eur). GMC také uvede do roku 2025 levnější verze AT4 a Elevation se základními cenami od 50 000 EUR.

Fotografie a zdroj: GMC.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.