GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

GMC nedávno představilo 2023 Sierra 1500 AT4X AEV Edition na Overland Expo Pacific Northwest. Spolupráce mezi General Motors a American Expedition Vehicles (AEV) – odtud označení AEV Edition – aktualizovaná Sierra AT4X je tím, co GMC nazývá svým nejvýkonnějším půltunovým nákladním automobilem, aniž by snižoval jeho ušlechtilý rodokmen.

GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

„GMC je průkopníkem v prémiovém off-roadu a tato Sierra 1500 AT4X AEV Edition posouvá laťku ještě dále,“ řekl Duncan Aldred, globální viceprezident GMC. „Kombinací neúnavného závazku společnosti GMC k prémiovým nákladním vozům a odborných znalostí společnosti American Expedition Vehicles v oblasti inženýrství a dílů a příslušenství zaměřených na výkon nabízí tento nákladní vůz extrémní schopnosti, technologie a pohodlí.“

GMC Sierra 2023 1500 AT4X AEV Edition

Jak byste očekávali, AT4X AEV Edition má řadu optických možností a možností pro zvýšení výkonu. Aktualizace zahrnují přední a zadní nárazníky AEV, které jsou vyrobeny z odolné oceli o tloušťce tři milimetry. Nárazníky jsou práškově lakované a e-lakované, aby se zabránilo UV paprskům a korozi, a AEV tvrdí, že se jedná o jediný přední nárazník instalovaný ve výrobě, který může být vybaven navijákem. „Zvolili jsme vlastní přístup, abychom posunuli terénní schopnosti tohoto nákladního vozu na další úroveň,“ řekl Dave Harriton, zakladatel a generální ředitel AEV.

GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Edice AEV má novou mřížku chladiče, větší 33palcové blatové pneumatiky Goodyear Wrangler Territory, lesklé černé kliky dveří a černý kontrast na vnitřních dveřích zavazadlového prostoru. Novinkou jsou také kluzné plechy z borové oceli lisované za tepla, které chrání přední část, zadní diferenciál, převodku řízení, rozdělovací převodovku a palivovou nádrž před poškozením nebo proražením při jízdě mimo zpevněné cesty. Nákladní vozidlo je samozřejmě vybaveno různými nápisy AEV zevnitř i zvenčí, které připomínají schopnosti náklaďáku na silnici i v terénu.

Lepší vzdálenosti

Sierra 1500 AT4X AEV Edition není jen kosmetická aktualizace. GMC tvrdí, že Sierra 1500 AT4X má lepší terénní schopnosti než její předchůdce. AEV Edition má světlou výšku 11,2 palce, tedy lepší než předchozích 10,8 palce. AEV Edition má navíc nájezdový úhel 32,5 stupně, odjezdový úhel 23,4 stupně a odjezdový úhel 23 stupňů, čímž v každém ohledu překonává předchozí AT4X.

GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Standardní plynový motor V8

GMC Sierra 1500 je k dispozici s různými konfiguracemi motoru, ale pro AT4X AEV Edition stačí pouze 6,2litrový V8. Posílá 420 koní a 460 lb-ft točivého momentu. přes 10stupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola. Hnací ústrojí zahrnuje přední a zadní diferenciály s E-svorkou a dvourychlostní rozdělovací převodovku s volitelnými režimy jízdy v terénu. Pokud vám to všechno zní povědomě, jedná se o stejný hardware, jaký najdete na konceptu GMC Canyon AT4 OVRLANDX představeném v roce 2021.

GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Podvozek navíc tvoří tlumiče Multimatic DSSV, které poskytují buď větší komfort na silnici, nebo lepší trakci v terénu, případně obojí. „Naši zákazníci chtějí nekompromisní kombinaci silniční technologie a terénních schopností,“ pokračuje Aldred.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tažení a užitečné zatížení

GMC Sierra 1500 AT4X AEV Edition má maximální užitečné zatížení 1 290 lb. a pojme až 8 700 liber. kreslit. Díky funkcím, jako je kamerový systém přívěsu a virtuální zadní kamera, je tažení objemných předmětů lépe ovladatelné a bezpečnější.

Stylový interiér

Výraz „železná pěst v sametové rukavici“ je klišé, ale shrnuje GMC Sierra AT4X AEV Edition. Interiér GMC AT4X Obsidian Rush je standardní a nabízí celokožený interiér, masážní přední sedadla, obložení z pravého dřeva Vanta Ash a prémiový audio systém Bose s 12 reproduktory. Další doplňky, jako je 13,4palcový dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay, Android Auto a připojením Bluetooth, jsou součástí standardní výbavy.

Pokud jde o bezpečnost, AEV Edition je standardně vybavena pokročilými jízdními asistenty, jako je adaptivní tempomat, sledování mrtvého úhlu, automatické zadní brzdění, prostorová kamera, přední a zadní parkovací senzory a další.

GMC Sierra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Cena a dostupnost

GMC Sierra AT4X AEV Edition dorazí k americkým dealerstvím až na začátku nebo v polovině roku 2023. Cena a další informace ještě nebyly oznámeny, ale očekávejte mírnou prémii oproti standardní základní ceně AT4X ve výši 78 300 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis