GMC Terrain 2023: ceny, přehled, technická data

Pokud nějaký máte GMC ale nepotřebujete dokonalé dovednosti, terén by mohl být dobrou volbou. Terrain je nejmenší model v řadě SUV GMC, který se řadí pod Acadia, Yukon a Hummer EV. Současná generace sdílí strukturu s Chevy Equinox a byl představen pro modelový rok 2018. Modelový rok 2022 přinesl nové off-roadové obložení AT4, přepracovaný styl, bezdrátová zrcátka pro chytré telefony a přepracované materiály interiéru; pro rok 2023 zavádí GMC drobné aktualizace.

Terrain konkuruje ostatním kompaktním SUV, jako je tento Buick Představte si, dem Mazda CX-5 a Honda CR-V .

Co je nového v GMC Terrain 2023

  • Nové barevné možnosti: Sterling Metallic, Volcanic Red Tintcoat a Denali-exkluzivní Deep Bronze Metallic.
  • O pět koní více pro standardní 1,5litrový čtyřválec s turbem na 175 koní
  • Přepracovaný design 19palcových kol pro Acadia Elevation Edition

co si myslíme

Modely GMC slibují o něco prémiovější jízdní zážitek než modely Chevrolet, ale GMC Terrain 2023 tento slib nesplňuje. Kvalita materiálů interiéru je v pořádku, ale design kabiny kazí nevýrazné barevné varianty a příliš komplikovaný tlačítkový volič převodovky.

Jeden z našich redaktorů popsal Terrain Denali jako „luxus Walmartu“. Pohodlná sedadla a velkorysá výbava Denali, stejně jako sklopná zadní lavice, umocňují zážitek z jízdy. Devítistupňová automatická převodovka řadí rychle a i přes nepřehledné ovládání se najde i nějaká ta terénní zdatnost, když lze manuálně zapojit pohon všech kol. Kompaktní SUV od GMC bohužel nenabízí dostatečnou hodnotu, aby ospravedlnilo vyšší cenu oproti Chevroletu Equinox.

výkon a účinnost

Terrain je nabízen pouze s jedním motorem, 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 130 kW (175 koní) a točivým momentem 271 Nm, který je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou. Výbavy SLE a SLT jsou standardně vybaveny pohonem předních kol, zatímco AT4 a Denali mají standardně pohon všech kol. Spotřeba paliva je 9,8/8,1 l/100 km (město/dálnice) s pohonem všech kol a 9,8/7,8 l/100 km s pohonem předních kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá přibližně 9,0 sekund.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

V nárazových testech IIHS si Terrain vede většinou dobře. Protože však nové světlomety modelu 2022 ještě nebyly vyhodnoceny, nemůže se kvalifikovat pro IIHS Top Safety Pick. Nicméně, NHTSA dal celkově pětihvězdičkové hodnocení.

Každá úroveň výbavy obsahuje několik aktivních asistenčních funkcí řidiče; automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a automatická dálková světla jsou standardní výbavou. Adaptivní tempomat, asistent sledování mrtvého úhlu a Cross Traffic Alert jsou k dispozici v příplatkovém paketu pro všechny terény.

✓ Můžete také zkontrolovat:

nákladový prostor a interiér

Všimli jsme si velkorysého vnitřního prostoru Terrainu, když jsme poprvé viděli nové SUV, ale co se týče čísel, GMC se mu nemůže tak úplně rovnat Toyota RAV4 a Honda Změřte CR-V. Prostor pro nohy vzadu převyšuje prostor u Toyoty, ale nákladový prostor je nejmenší v segmentu.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
GMC Terrain 103,9 / 100,8 cm 837 / 1784 litrů
Toyota RAV4 104,1 / 97,5 cm 1061 / 1977 litrů
Honda CR-V 104,9 / 104,1 cm 1097 / 2146 litrů

technika

Pro Terrain si můžete vybrat ze dvou informačních a zábavních systémů: standardní 7,0palcová dotyková obrazovka nebo 8,0palcová dotyková obrazovka, která je součástí dodávky Denali a je volitelná u všech ostatních úrovní výbavy. Apple CarPlay a Android automobil patří ke standardní výbavě. Volitelně je k dispozici 360stupňový kamerový systém, prémiové audio Bose, přední a zadní parkovací senzory a head-up displej.

Terénní vozidlo AT4

Řada kompaktních SUV byla v posledních letech optimalizována pro použití v terénu, včetně Subaru Forester divočina, Mazda CX-50 Meridian, Toyota RAV4 TRD Off-Road a Hyundai Tucson XRT. V loňském roce GMC vstoupilo na off-roadový trh s Terrainem AT4, SUV s pohonem všech čtyř kol s pouze protiskluzovou deskou a robustním designem, terénním režimem a terénními pneumatikami.

Doporučená úprava

Šli bychom s relativně novým AT4. Černá kola, skluznice a terénní pneumatiky z něj dělají to nejkrásnější terénní vozidlo, jaké si lze představit, i když nikdy neopustíte asfalt. Denali má samozřejmě ještě pár doplňků navíc, ale nelíbí se nám honosný exteriér tohoto modelu.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.