GMC Acadia 2023: Přehled, technické údaje, cena

GMC

The GMC Acadia 2023 je prostředním členem rodiny SUV GMC a sedí mezi Terrainem a Yukonem. Šest let po debutu této generace je Acadia stále kompetentním rodinným vanem, ale mladší a větší konkurenti s ním bojovali o pozici. Pro rok 2023 dostane Acadia pouze drobné úpravy.

Inovace GMC Acadia 2023

  • Přepracovaný volant na úrovních výbavy SLT, AT4 a Denali
  • Nové barvy exteriéru

co si myslíme

GMC Acadia 2023 se pokouší o jemné vyvažování. Jeho cena je vyšší než u běžných konkurentů Pilot Honda , ale pod úrovní luxusních konkurentů, jako jsou příbuzní Cadillac XT5. Snaží se vyvážit velikost, komfort a cenu, aby nabídl prémiový pocit za nižší vstupní cenu.

V některých ohledech se to podařilo. Výbava je vzhledem k ceně velmi dobrá a na přání dodávaný motor V6 nabízí dostatek výkonu. Design je přitažlivý a špičkové specifikace Denali Acadia jsou vysoce kvalitní, jak byste očekávali.

Jinde, Acadia nechává hodně být požadovaný. Vnitřní materiály modelů jiných než Denali nejsou přesvědčivé. Ve srovnání s většinou svých konkurentů Acadia zaostává v prostoru pro cestující a nákladu. takoví konkurenti Kia Telluride nabízí srovnatelné funkce a více prostoru, díky čemuž je Acadia těžko prodejným vozidlem. I ve srovnání s jiným stájovým kolegou GM Chevy Traverse, Acadia ustoupila. Vzhledem k jeho stáří očekáváme, že Acadia se během příštího roku nebo dvou dočká přeměny.

výkon a spotřeba paliva

Acadia je k dispozici se dvěma motory. Základní verze SLE je k dispozici pouze s 2,0litrovým řadovým čtyřválcovým turbomotorem. 3,6litrový motor V6 je k dispozici pro úrovně výbavy SLT4 a Denali a je standardem pro Acadia AT4. Oba motory jsou spřaženy s devítistupňovou automatickou převodovkou a jsou k dispozici buď s pohonem všech kol, nebo s pohonem zadních kol.

2,0-litrový motor je dobrý pro 228 koní, 258 lb-ft a hodnocení EPA 22/29 mpg město/dálnice s FWD. S pohonem všech kol účinnost klesá na 22/27 mpg. V-6 nabízí výrazné zvýšení výkonu na 310 koní a 271 lb-ft, ale spotřeba paliva klesne na 19/27 mpg (19/26 s AWD). To je srovnatelné s podobnými konkurenty V-6 Honda pilot a kia teluridy.

Připraveni na dobrodružství

Acadia možná na silnici nevyčnívá, ale specifikace AT4 to na cestě vynahrazuje. S terénními pneumatikami, dvouspojkovým pohonem všech kol, vizuálními panely a černými chromovanými detaily nejen dobře vypadá, ale také je.

V praxi jsme zjistili, že i když je Acadia AT4 kompetentní dobrodružné vozidlo, není to skutečný off-road. Absence výrazné světlé výšky nebo flexibilního odpružení znamená, že terénní schopnosti AT4 jsou vhodnější pro trakci za každého počasí než pro skákání po skalách. Pokud Jeep Grand Cherokee Trailhawk klepe, Acadia AT4 míří do hor – nebo spíše na asfalt.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Loňská Acadia si obecně vedla dobře v testech IIHS, ale marginální hodnocení světlometů jí zabránilo získat ocenění. NHTSA udělil celkem pět hvězdiček.

Acadia má působivou řadu standardních bezpečnostních technologií. Automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování v mrtvém úhlu, parkovací senzory a automatická dálková světla jsou součástí všech úrovní výbavy. Na přání je k dispozici Head-up displej, prostorová kamera a adaptivní tempomat.

✓ Můžete také zkontrolovat:

nákladový prostor a interiér

Acadia je uprostřed mezi obvyklými velikostmi SUV. Je větší než jeden Kia Sorento nebo a Honda pas , ale menší než Telluride nebo Pilot. Cenově se blíží Telluride, které nabízí výrazně více vnitřního prostoru.

Nákladový prostor (za první/druhou/třetí řadou):

  • Acadia: 79/41,7/12,8 kubických stop
  • Telluride: 87/46/21 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada):

  • Acadia: 41/39,7/29,7 palce
  • Telluride: 41,4/42,4/31,4 palce

technika

8,0palcový dotykový displej infotainmentu s bezdrátovou kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto je standardem u všech Acadia, stejně jako aktivní potlačení hluku. Z konfigurace SLT je k dispozici navigace, zvukový systém Bose a vzdálené spouštění. Modely Denali také nabízejí head-up displej a bezdrátové nabíjení.

Doporučená úprava

Acadia je nabízena ve čtyřech úrovních výbavy: SLE, SLT, AT4 a Denali. Základní ceny se pohybují od přibližně 40 000 eur do více než 50 000 eur. Oblíbené Denali budí dobrý dojem z výbavy vyšší třídy, ale také se blíží ceně.

Rozhodli jsme se pro střední třídu SLT s koženým interiérem, vyhřívanými předními sedadly a hands-free systémem. Je k dispozici s motorem V6, který vstupní cenu příliš netlačí nahoru. Rádi přijmeme výkon navíc a obětujeme mu pár kilometrů na galon.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.