Kia Sorento 2023: Cena, interiér, technická data

KIA

Segment středních crossoverů a SUV je přeplněný, ale tříkolka ano kia Sorento 2023 stojí za zvážení. S prostorem až pro sedm cestujících nabízí Sorento stejné výhody jako větší Telluride s motorem V6, ale je úspornější a je k dispozici s různými konfiguracemi hnacího ústrojí.

SUV s pohonem předních kol je standardně dodáváno s řadovým šestiválcem o výkonu 191 koní a osmistupňovou automatickou převodovkou. Myslíme si však, že kupující by měli zvážit pohon všech kol a modernizaci čtyřválcového přeplňovaného motoru Sorento o výkonu 281 k. Kia také nabízí Sorento s hybridním pohonným ústrojím o výkonu 227 koní s odhadovaným dojezdem EPA 37 mpg a plug-in hybrid (PHEV) s výkonem 261 koní s odhadovaným elektrickým dojezdem 32 mil. Sorento nabízí na svou velikost dostatek prostoru pro cestující a dokonce má vybavení, jako je vyhřívaná a chlazená sedadla v první a druhé řadě.

Co je nového pro rok 2023?

Sorento vstupuje do roku 2023 bez zásadních změn v celé své rozsáhlé modelové řadě. Všechny modely jsou nyní standardně vybaveny upozorněním na slepý úhel a křížový provoz, zatímco úroveň výbavy S nyní zahrnuje také bezdrátovou nabíjecí stanici pro chytré telefony. Prostřední verze EX má elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce a bezrámové vnější zrcátko, vrcholná verze SX má 12,3palcový displej, elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka a stěrače s dešťovým senzorem. Kia ukončila výrobu základního modelu Sorento Hybrid S a představila plnohodnotnou hybridní verzi SX-P se standardním pohonem všech čtyř kol, 17palcovými koly, koženými sedadly a sedadly kapitána druhé řady. Hybrid EX je také vylepšen o sedadlo spolujezdce elektricky elektricky ovládané v osmi směrech a bezrámové zpětné zrcátko.

Od roku 2023 bude Sorento PHEV dostupné pouze jako SX Prestige. PHEV SX-Prestige má všechny funkce, včetně stahovacího střešního okna pro zadní dveře, 115voltového měniče a odhadovaného elektrického dojezdu 32 mil.

Máme rádi EX Hybrid. Je dražší než základní Sorento, ale standardně se dodává s přeplňovaným 1,6litrovým čtyřválcovým hybridním motorem, který je výkonnější než základní nehybridní Sorento. Má také lepší výbavu než nižší výbavové linie, jako např B. Koženkové čalounění, vyhřívání předních sedadel, varování před mrtvým úhlem, varování před křížením vzadu, dálkové startování a uhlazenější design se 17palcovými koly a černými vnějšími akcenty.

motoru, převodovky a výkonu

Sorento nabízí širokou škálu motorů a je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Standardem je 2,5litrový řadový čtyřválec s výkonem 191 koní, k dispozici je i 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 281 koní. Oba jsou spojeny s osmistupňovým automatem, zatímco hybridní model má šestistupňový automat. Jezdili jsme s vrcholnou řadou SX se čtyřválcovým turbodmychadlem a ocenili jsme jeho znatelné posílení, ale přáli jsme si, aby pohon měl větší odezvu na silnici.

Stejný model nabízí jistou ovladatelnost, dobrou izolaci a dobrou odezvu brzdového pedálu. Ekologické Sorento Hybrid je vybaveno 1,6litrovým čtyřválcovým přeplňovaným zážehovým motorem a elektromotorem, které dohromady produkují 227 koní. Sorento Plug-in Hybrid s pohonem všech kol sdílí stejný motor a převodovku jako menší hybrid, ale v této aplikaci produkuje pohonné ústrojí díky výkonnějšímu elektromotoru celkem 261 koní.

tažná kapacita a užitečné zatížení

Kia Sorento možná neumí hory přenášet, ale její nízká tažná kapacita se může v některých situacích ukázat jako užitečná. Maximální tažná kapacita Sorenta je 3500 liber, když je vybaveno 2,5litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem a volitelným tažným paketem. Pokud se vzdáte balíčku tažného zařízení nebo se rozhodnete pro základní čtyřválcový atmosférický motor, tato částka klesne na 2 000 GBP. Ačkoli Sorento nebylo poháněno motorem V6 Kia Telluride může odpovídat tažné kapacitě 5000 liber, stále může táhnout pár vodních skútrů nebo malá hospodářská zvířata – v závislosti na vašem životním stylu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje, že Sorento se základním 2,5litrovým čtyřválcovým motorem může dosáhnout až 24 mpg při jízdě ve městě a 29 mpg na dálnici. Výkonnější 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec dosahuje hodnocení EPA 22 mpg ve městě a 29 mpg na dálnici. Sorento Hybrid HEV je nejúspornější model Sorento s 39 mpg ve městě a 35 mpg na dálnici.

Plug-in hybrid má kombinovanou spotřebu 79 mpg. Když Sorento PHEV jezdí v hybridním režimu, plug-in model dosahuje podle EPA spotřeby paliva 35 mpg při jízdě ve městě a 33 mpg na dálnici. To znamená, že PHEV může ujet až do výrobcem odhadovaného dojezdu 32 mil na plné nabití baterie, to vše pouze na elektrický pohon. Sorento EX Hybrid spotřebovalo 31 mpg při rychlosti 75 km/h na dálnici, 4 mpg pod odhadem EPA. Sorento PHEV spotřebovalo 25 mpg v hybridním režimu, o 8 mpg méně než odhad EPA.

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř nabízí Sorento atraktivní uspořádání, vysoce kvalitní materiály a solidní kvalitu provedení. Palubní deska může být vybavena 12,3palcovým digitálním displejem a 10,3palcovým dotykovým informačním systémem. Mezi další designové prvky patří ventilační otvory ve tvaru kosočtverce s integrovaným ambientním osvětlením a důmyslně prošívané plochy na dveřních panelech a vložkách sedadel.

Konzolu doplňují četné odkládací přihrádky a držáky nápojů. Kromě standardní třetí řady sedadel lze druhou řadu sedadel vyměnit za dvojici kapitánských sedadel. Ve srovnání s větším Telluride nejsou zadní sedadla v Sorentu pohodlná pro dospělé a do nákladového prostoru jsme byli schopni umístit pouze dvě příruční zavazadla – o dvě méně než Telluride.

infotainment a konektivita

Sorento se standardně dodává s 8,0palcovým dotykovým displejem nebo volitelným 10,3palcovým dotykovým displejem. Bezdrátová nabíjecí stanice je volitelná, stejně jako zvukový systém Bose s 12 reproduktory. Volitelně je k dispozici také zábavní systém pro zadní sedadla s dotykovou obrazovkou v opěradle každého předního sedadla.

bezpečnost a asistenci řidiče

Sorento je vybaveno řadou standardních a volitelných asistenčních systémů řidiče. Další informace o výsledcích nárazových testů Kia najdete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • Sledování mrtvého úhlu a varování před průjezdem na vyžádání

záruka a údržba

Kia nabízí jednu z nejlepších záruk v oboru. Kia však nenabízí bezplatnou údržbu jako Hyundai .

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena pro Kia Sorento 2023 je 37 765 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.