GMC Acadia 2024: ceny, interiér, technická data

GMC

GMC Acadia 2024 je delší, širší a vyšší než srovnatelný model 2023 a má řadu nových stylistických a technologických prvků včetně hands-free systému Super Cruise. Tyto položky patřily mezi hlavní sdělení detroitského autosalonu 2023, kde GMC představilo model Acadia 2024 médiím. GMC uvedlo, že Acadia 2024 zahajuje “novou éru” rodiny SUV a crossoverů této značky.

“Cílem značky GMC je být lídrem v oblasti výkonu, profesionality a technologických inovací,” řekl Duncan Aldred, globální viceprezident značek Buick a GMC. “Nová Acadia to vše a ještě více jedinečným způsobem demonstruje – a je příkladem toho, co v portfoliu SUV značky GMC teprve přijde.”

Skok v růstu: více prostoru pro cestující a náklad

Ve srovnání s modelem 2023 je Acadia 2024 o 10,6 cm delší a o 3,2 cm vyšší, což znamená více místa pro cestující. GMC Acadia 2024 nabízí sedm nebo osm sedadel v prostřední řadě v závislosti na stupni výbavy. Nákladový prostor modelu Acadia 2024 je ve srovnání s modelem 2023 výrazně lepší. Podle GMC je nákladový prostor za třetí řadou větší téměř o 80 % a za druhou řadou o 36 %.

“Naším úkolem pro novou generaci bylo přepracovat design a proporce modelu Acadia tak, aby působil odvážnějším a působivějším dojmem v souladu s rozvíjejícím se portfoliem značky GMC,” řekl Ben Zavala, šéfdesignér GMC Acadia. “Sebevědomý a mohutný exteriér modelu Acadia 2024 připomíná vůz, který přináší charakteristický pocit prémiovosti značky.”

Vpředu je nový 15palcový dotykový displej na výšku a 11palcové informační centrum řidiče. Obě obrazovky jsou standardem bez ohledu na úroveň výbavy. Patnáctipalcová obrazovka obsahuje integrované služby Google a zobrazuje až devět dostupných snímků z kamer, takže řidič má dobrý přehled o okolí vozidla.

Převodovka

Pod kapotou každého vozu GMC Acadia 2024 je 2,5litrový přeplňovaný motor s výkonem 328 koní a točivým momentem 326 Nm. Nový motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou a disponuje pohonem všech kol včetně exkluzivního terénního systému Active Torque Control AT4. Při správné výbavě má GMC Acadia 2024 maximální tažnou kapacitu 5 000 kg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technologie Supercruise

Acadia 2024 bude pátým modelem v portfoliu GMC, který bude nabízet systém Super Cruise. S pozorným a angažovaným řidičem a za správných podmínek může systém Super Cruise zajistit pro model Acadia 2024 řízení bez použití rukou. Během autosalonu v Detroitu společnost GMC uvedla, že model Acadia 2024 dostane nejnovější verzi systému GM Super Cruise, která zahrnuje asistenční systém pro tažení a schopnost automatické změny jízdního pruhu.

Modely AT4 a Denali

Nebyla by to GMC bez modelů AT4 a Denali a Acadia 2024 není výjimkou. Terénní verze AT4 má o centimetr větší světlou výšku, 18palcové terénní pneumatiky, unikátní nastavení odpružení s hydraulickým řízením odskoků, volitelné jízdní režimy a již zmíněný aktivní systém pohonu všech kol Torque Control s dvouspojkovými zadními diferenciály. -zadní spojkové diferenciály. Exkluzivně pro AT4 je k dispozici interiér Forest Storm s mahagonovým prošíváním a volitelnými chromovanými kovovými akcenty.

Luxusní model Denali je vybaven elektricky sklopnými sedadly druhé a třetí řady, systémem potlačení hluku a prémiovým audiosystémem Bose s 16 reproduktory. Mezi dostupné prvky výbavy patří panoramatické střešní okno, laserem gravírované dřevěné obložení s chromovými vložkami Galvano, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla a vyhřívaná sedadla druhé řady. Mezi prvky vnějšího designu patří jedinečná mřížka chladiče a 22palcová kola, největší, jaká kdy byla pro model Acadia k dispozici.

Dostupnost GMC Acadia 2024

GMC Acadia 2024 se bude vyrábět v továrně GM v Lansing Delta Township v Michiganu a jeho prodej je naplánován na začátek roku 2024. Další podrobnosti včetně cen budou oznámeny krátce před zahájením výroby. Vzhledem k modernizované technice lze předpokládat, že cena bude začínat na 37 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.