Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Britský výrobce luxusních vozů Bentley propůjčil svému modelu Bentayga Mulliner s prodlouženým rozvorem (EWB) vlastnosti, které mají udělat velký dojem na The Quail, A Motorsports Gathering 2023. Výsledkem je luxusní vlajková loď, kterou Bentley označuje za “nejluxusnější SUV na světě”. “Takové, které donutí soupeře z Mercedes-Maybach a Aston Martin dotáhnout své produkty. Mulliner je specializovaná divize společnosti Bentley, jejíž historie sahá až do roku 1760.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Jméno Mulliner otevírá neomezené možnosti pro zcela individuální Bentagy, které dalece přesahují pečlivě vybrané tříbarevné motivy interiéru Bentley. Bentayga EWB Mulliner je stále poháněna motorem V8 se dvěma turbodmychadly, ale více se zaměřuje na řemeslné zpracování, udržitelnost a zdraví – jde o poměrně nový přístup k novému definování skutečného luxusu v ostře sledovaném segmentu.

Bentley Bentayga EWB Mulliner 2024: prostor = luxus

Netrvalo dlouho a Mulliner dokázal s prodlouženým rozvorem nové Bentaygy zázraky, stejně jako se to podařilo karosárně u velkolepého modelu Batur. Bentayga je o 7,1 cm delší než standardní rozvor a veškerá délka navíc je věnována prostorné zadní kabině, která vytváří dojem sedanu.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

O prošívaném čalounění ve tvaru diamantu, pečlivě vybraných dřevěných dýhách, diamantem osvětlených dveřních výplních a sladěných vnitřních kapsách na klíče bychom mohli mluvit celý den. Dekadentní zadní prostor však stojí za to, abychom se o něm dozvěděli více.


Sedadla v letadle Bentley

Letecká sedadla Bentley byla u modelu Bentayga EWB volitelná, ale Mulliner je zařadil do standardní výbavy ve dvou- nebo třímístné konfiguraci. Automobilka je označuje za nejpokročilejší sedadla, která kdy byla do automobilu instalována. Nabízejí nastavení ve 22 směrech (včetně 40stupňového sklonu), automatickou detekci klimatizace a ventilační systém a technologii nastavení polohy.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Sedadla se sklápějí v režimu Relax a řidič má k dispozici koženou opěrku nohou, která vystupuje ze zadní části sedadla spolujezdce. Největší zajímavostí je však schopnost detekovat tělesnou teplotu a vlhkost cestujícího. Poté se aktivuje vyhřívání, ventilace nebo kombinace obojího, aby se maximalizoval komfort – tuto funkci bychom rádi viděli i v našich Konách, Galantech, Civicích a Accordech s osobním ovládáním.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Třešničkou na dortu sedadla v letadle je systém Bentley Posture Adjustment System. Má šest nezávislých tlakových bodů prostřednictvím masážních kapes na bocích, ramenou a bederní oblasti, které mohou každé tři hodiny vyladit až 177 nastavení, aby se zabránilo svalové únavě a bolestivosti při cestování napříč kontinenty.


Výkonné vybavení

Bentley Bentayga EWB Mulliner 2024 je sice více zaměřen na luxus a pohodu, ale od staré mantry síly a výkonu se příliš nevzdálil. Má 4,0litrový motor V8 se dvěma turbodmychadly, který dosahuje výkonu 542 k a točivého momentu 568 Nm. Motor je spojen se systémem pohonu všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou a přináší hmotnost 5 542 kg. (2 512 kg), Bentayga EWB dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku zrychlí za 4,5 sekundy.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Tříkomorové vzduchové pružiny, řízení zadních kol a elektronický stabilizační systém Dynamic Ride zajišťují, že Bentayga EWB je na slunné straně a interiér nabízí maximální komfort.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Ekologický a elegantní interiér

Cestující přivítá olivová kůže, ekologicky šetrný materiál vyrobený z hovězí kůže, který získává svou barvu organickým činěním z vedlejších produktů výroby olivového oleje. Bentley tvrdí, že je prvním výrobcem automobilů, který ve svých sériových vozech používá kůži v olivové barvě. Kromě toho jsou koberce vyrobeny ze 100 % z recyklovaného nylonu a rohože s vysokým vlasem jsou vyrobeny z čisté vlny, kterou Bentley popisuje jako “mimořádně luxusní a sametovou”.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Prvky personalizovaného stylu

Bentley Bentayga EWB Mulliner 2024 se standardně dodává s 22palcovými koly ve dvou úrovních výbavy, samonivelačními středovými konzolami ve stylu Rolls-Royce, dvoubarevnými kryty zrcátek, dvojitou kosočtvercovou maskou chladiče a chromovanou spodní přední mřížkou. Ve výbavě Mulliner Blackline jsou všechny chromované plochy a kryty zrcátek v lesklé černé barvě. Součástí jsou také leskle černá 22palcová kola, která působí ještě zlověstnějším dojmem.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

Dostupnost Bentley Bentayga EWB Mulliner 2024

Dobrou zprávou je, že si zákazníci mohou objednat Bentley Bentayga plně přizpůsobený na míru. Možná to zní jako klišé, ale divize Mulliner společnosti Bentley nezahálí, když tvrdí, že “všechno je možné”.

Bentley Bentayga Mulliner 2024: Interiér, motor a úpravy

A u luxusního SUV, které stojí více než 200 000 eur, zvyšuje privilegium Mulliner základní cenu na přibližně 340 000 eur a šťastní zákazníci si pravděpodobně mohou za příplatek pořídit pozlacenou palubní desku s obložením z hadí kůže. Objednávky na Bentley Bentayga EWB Mulliner 2024 jsou již otevřeny.

Autobrezik