Bentley Bentayga 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Britský model Bentley Bentayga 2021 zahájil testování za chladného počasí a máme několik exkluzivních fotografií zkušební mezky. Nejnovější vlajková loď bude představena příští rok a fanoušci mohou očekávat aktualizovaný design a luxusnější kabinu.

Podle četných zpráv nový model podstoupí některé úpravy pod kapotou. Kromě výkonného hnacího ústrojí W12 nabídne Bentley levnější model s motorem V8. K dispozici je také hybridní pohon, který je úspornější než dříve.


Bentley Bentayga 2021 Vnější změny

Design nadcházejícího Bentley Bentayga 2021 bude sportovní a jedinečný. Výrobce bude aktualizovat svůj vzhled, ale nic zásadního se nestane. Výrazná mřížka a tři nižší a masivní přívody vzduchu zůstávají nezměněny, zatímco v nově konfigurovaném designu světlometů, který vypadá téměř stejně jako modely Continental a Flying Spur, dochází ke změnám.

Přední a zadní nárazníky jsou také přepracovány a nový Bentayga těží z toho, že není příliš vysoko nad zemí, což nejen usnadňuje nastupování a vystupování, ale také zlepšuje výhled dopředu. Terénní schopnost bude také skvělá díky multimodálnímu nastavení terénu a vzduchovému odpružení.


Nová technologie uvnitř

Technologie v novém Bentley Bantayga 2021 bude zásadně revidována. Není pochyb o tom, že tento SUV nabízí jednu z nejluxusnějších kabin na trhu. Informační systém stávajícího automobilu se aktualizuje a tento model může snadno konkurovat tradičním sedanům, kupé a kabrioletům. Standardem jsou Apple CarPlay, Android Auto, hotspot WLAN a působivý balíček se 700 watty a 12 reproduktory a Naim s 1950 watty. Asistenční systém řidiče bude lepší a bude zahrnovat aktivní jízdu, noční vidění, asistenci při jízdě po jízdním pruhu a další.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Model Bantayga má stále velmi pohodlná přední sedadla, která bezpochyby stanovila standard pro tuto třídu. Odvětrávaná sedadla jsou tichá a extrémně měkká i na velké vzdálenosti. Zadní sedadla však nemají prostor pro nohy a mohou pevně sedět dospělé.

Bentley Bentayga 2021 pod kapotou

Nadcházející Bently Bentayga 2021 získá nějaké úpravy pod kapotou. Stejný motor W12 bude i nadále napájet tento SUV a bude dostávat upgrady pro zvýšení výkonu a zvýšení efektivity. Tento model W12 nabízí fantastický 600 koní a točivý moment 664 lb-ft mezi současným modelem. Tento motor vysílá energii prostřednictvím 8stupňové automatické převodovky a je standardně vybaven systémem AWD.

Musíme dodat, že tento motor pohání také nejlépe hodnocené sportovní vozy jako Aston Martin, Lamborghini, Ferrari a Rolls-Royce. V8 twin turbodmychadlo je relativně nové a bude také v nabídce. Tento motor vyvíjí 542 k a 568 lb-ft a používá stejný přenos jako W12. O dieselovém modelu však zůstává otazník.

Hybridní specifikace

K dispozici bude také hybridní model, který bude používat turbodmychadlo V6 s turbodmychadlem o výkonu 336 koní a synchronní motor s permanentním magnetem o výkonu 126 kilowattů, který dodá 443 koňských sil a celkem točivý moment 516 lb-ft.

Tento model používá 13 kWh baterii a lze ji nabíjet po dobu 7 hodin nabíječkou 240 V. V režimu EV můžete dosáhnout rychlosti až 84 km / h.

Datum a cena vydání Bentley Bentayga 2021

Přepracovaný Bentley Bantayga 2021 dorazí do USA ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020. Podle některých pověstí si výrobce ponechá stejnou cenu jako dříve. Můžeme tedy očekávat, že základní model s pohonnou jednotkou V8 bude stát přibližně 165 000 EUR, zatímco model W12 začíná na 267 000 EUR.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)