Chrysler Halcyon Concept představuje dokonalou kombinaci stylu, udržitelnosti a technologie.

„Koncept Chrysler Halcyon oživuje plně elektrickou budoucnost s novými technologickými balíčky od Stellantis v kombinaci s jednoduchým a čistým aerodynamickým designem a hladkou, propojenou a pohlcující kabinou,“ řekl Chris Fewell, generální ředitel značky Chrysler – Stellantis.

Stručný popis konceptu Chrysler Halcyon

  • Americká automobilka Chrysler nám umožnila nahlédnout do své plně elektrické budoucnosti odhalením konceptu Halcyon, který dokazuje, že sedany zůstanou součástí plánovaného plně elektrického portfolia Chrysleru až do roku 2028.
  • Očekává se, že Chrysler představí svůj první elektrický vůz v roce 2025. Halcyon Concept je vybaven 800V lithium-sírovými EV bateriemi a má možnosti bezdrátového nabíjení.
  • Technologie STLA AutoDrive poskytují autonomní řízení úrovně 4.

Chrysler Halcyon Concept: Harmony in Motion

Halcyon odkazuje na minulý okamžik prosperity, úspěchu a štěstí. Designéři Chrysleru se vrátili v čase, aby inspirovali elegantní interiérovou architekturu konceptu Halcyon směřující vpřed, což je designový jazyk, který značka zpopularizovala v sériových vozidlech na počátku 21. století, jako jsou LHS a 300M.

Tentokrát to Chrysler nazývá „Harmony in Motion“, což je termín společnosti, který popisuje aerodynamicky optimalizovanou karoserii Halcyon Concept. Sedí nízko u země (ne více než čtyři palce od vozovky, říká Chrysler) a má přední křídlo, které směruje proudící vzduch ke spodní části čelního skla a přes skleněnou kopuli.

Adaptivní světlomety na druhou stranu zahrnují tenký LED pásek a osvětlené logo Chrysler vpředu a uprostřed, což je design poprvé viděn na konceptu Airflow. Tenká boční zrcátka jsou kamery, které promítají pohled na boční profil koncepčního vozu na obrazovky uvnitř kabiny, a nejsou zde žádné fyzické kliky dveří pro zachování „čistoty proporcí“.

Aktivní aero technologie

Zadní část Halcyon Concept je místem, kde se odehrává aerodynamická magie. Vyznačuje se technologií Active Aero společnosti Chrysler, která zahrnuje zadní spoiler, zadní vzduchové odpružení a posuvný kompozitní zadní difuzor, který účinně napodobuje design dlouhé ocasní plochy Bugatti Chiron Super Sport 300 nebo McLaren Longtail.

Elegantní tvar zahrnuje akrylově lakovaná zadní světla s motýlkovými panty, které se zvedají s otevíracími zadními dveřmi, což je nutnost vzhledem k ostře hrabané celoskleněné střeše konceptu.

Dokonce i 22palcová manuální kola mají optimalizovaný design turbíny pro minimalizaci odporu, zatímco speciální pneumatiky Pirelli 255/35/R22 poskytují lepší přilnavost, ale snižují valivý odpor pro udržení dojezdu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dynamické bezdrátové nabíjení

Koncept Chrysler Halcyon by mohl být podobný vysokovýkonnému elektromobilu jako Porsche Taycan nebo Audi e-tron GT. Při prezentaci 13. února 2024 však značka technické charakteristiky konceptu nezveřejnila.

Chrysler však představil koncept lithium-sírové baterie Lyten 800V, která neobsahuje žádné cenné prvky jako kobalt, mangan nebo nikl a má o 60 procent nižší uhlíkovou stopu než stávající lithium-iontové nebo nikl-hydridové baterie.

Jednou z funkcí, která se nám líbila, je technologie Dynamic Wireless Power Transfer (DWPT). Systém nabíjí Halcyon Concept bezdrátově při jízdě po speciálně vybavených a vyhrazených silnicích.

STLA AutoDrive a režim Stargazing

Chrysler Halcyon Concept je poháněn platformou STLA AutoDrive mateřské společnosti Stellantis, která umožňuje autonomní řízení úrovně 4.

Když je aktivován STLA AutoDrive, volant a pedály se zasunou a čelní sklo a zadní světlo se zprůhlední, což vytváří ještě více pohlcující zážitek z jízdy v kabině. Cestující mohou například aktivovat režim pozorování hvězd, který na čelní sklo promítá informace o hvězdách a souhvězdích.

Vzrušující kabina

Interiér konceptu Halcyon obsahuje laserově potištěné semišové materiály Solar White vyrobené ze 73 procent PET lahví, loga Chrysler Wing vyrobená z drcených hudebních CD, 100 procent recyklovaných tkanin Melange Heather, textilní dřevo a okenní parapety vyrobené z broušené mědi.

Kromě režimu pozorování hvězd nabízí Chrysler Halcyon Concept kakofonii kabinových prvků založených na technologiích STLA Brain a STLA SmartCockpit mateřské společnosti Stellantis.

Režim přípravy

V režimu přípravy může virtuální asistent s umělou inteligencí informovat řidiče o nadcházejících událostech toho dne. Chrysler Halcyon Concept se synchronizuje s kalendářem řidiče a zobrazuje navigaci na základě aktuální dopravní situace.

Systém Intelligent Cabin Comfort využívá nejnovější zprávy o počasí a nastavení HVAC poskytované uživatelem prostřednictvím jiných připojených zařízení, jako jsou: B. inteligentní domácí termostat pro dálkové nastavení klimatizace před cestou.

Vítejte a režim přihlášení

V uvítacím režimu je řidič „klíčem“, protože Halcyon Concept využívá obličejovou biometrii k odemykání a otevírání dveří a nastartování vozu, aniž by zvedl prst. Cestující jsou vítáni animovaným LED osvětlením, personalizovaným externím zvukem a uvítacími zprávami na obrazovkách interiéru.

Počítač s umělou inteligencí zároveň dokáže rozpoznat, zda uživatel nese tašku nebo batoh, a automaticky zasune zadní sedadla.

Halcyon Concept představuje další generaci sedadel Stow ‘n Go, poprvé popularizovaných v minivanech značky. Ale místo toho, aby byly úhledně zakopány v podlaze, lze spodní části zadních sedadel sklopit do kufru a vytvořit tak více úložného prostoru.

Je koncept Chrysler Halcyon ve vývoji?

Během své historie Chrysler důsledně uváděl koncepční vozy, které nutí k zamyšlení (Me Four-Twelve z roku 2004 je jedním z nich), a některé se dokonce dostaly do výroby (koncept LHX z roku 1996 se nakonec stal sériovým Concordem v plné velikosti). Limuzína).

Chrysler neřekl nic o budoucnosti výroby Halcyonů, ale jsme rádi, že automobilka přišla s konceptem, který stojí za to prozkoumat. Přinejmenším se těšíme, až uvidíme ducha Halcyonu v budoucích elektrických vozidlech Chrysler.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.