Lincoln Aviator 2025: recenze, specifikace, cena

Lincoln Aviator 2025 dostává jemnou aktualizaci, aby zůstal svěží v populárním segmentu crossoverů střední třídy. Vyznačuje se novou profilovanou mřížkou, která je vyšší, a vylepšenými světlomety LED. Charakteristická Lincolnova hvězda na přepracované masce chladiče je doplněna o další LED pásy, které se rozsvěcují jeden po druhém při nastupování a vystupování z vozidla.

Lincoln Aviator 2025: co je nového?

  • Lincoln Aviator 2025 je třířadý crossover, který se nachází pod plnohodnotným Navigatorem. Zůstává součástí druhé generace varianty uvedené na trh v roce 2020.
  • 2025 Aviator dostává přepracovanou fasádu s vylepšenou konektivitou a funkcemi infotainmentu díky Lincoln Digital Experience.
  • Technologie hands-free pro řidiče BlueCruise je k dispozici poprvé u Aviator.

Reserve, Black Label a Jetpack

Aviator Reserve a Black Label jsou standardně dodávány s paketem Lincoln Lighting Package, který kombinuje Adaptive Pixel LED světlomety, fotocitlivé osvětlení, adaptivní natáčecí světla, dynamické charakteristické osvětlení a osvětlený znak Lincoln na přední masce chladiče.

Black Label dostane nové barvy laku – Whisper Blue Metallic a Cenote Green, zatímco Reserve dostane čtyři nová barevná témata interiéru: Onyx, Hot Chocolate nebo Harvest Bronze s akcenty Onyx a Light Space Gray.

Novou a dostupnou možností pro Lincoln Aviator 2025 je paket Jet. Zahrnuje zakázková 21- nebo 22palcová kola, celoroční pneumatiky a zatemněné vnější obložení.

Další standardní funkce

Lincoln Aviator 2025 přichází k prodejcům s řadou standardních funkcí navržených tak, aby přilákaly náročné kupce. Seznam zahrnuje vyhřívaný volant, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, systém čištění interiéru, panoramatickou střechu a adaptivní odpružení.

Volitelný 3D stereo systém Revel Ultima s 28 reproduktory a dokonale nastavitelná přední sedadla ve 30 směrech promění Aviator v koncertní sál na kolech.

Pohonná jednotka Lincoln Aviator z roku 2025

2025 Aviator je poháněn 3,0litrovým motorem V6 s dvojitým přeplňováním, který produkuje 400 koňských sil a 415 liber-stop točivého momentu. Točivý moment. Motor je spojen s 10stupňovou automatickou převodovkou SelectShift. Standardem je pohon zadních kol (RWD), pohon všech kol (AWD) je volitelný.

Spotřeba paliva

Současná generace Lincoln Aviator s pohonem zadních kol a motorem V6 přeplňovaným dvěma turbodmychadly má spotřebu podle EPA:

  • Město: 13,1 l/100 km
  • Dálnice: 9,0 l/100 km
  • Kombinovaná: 11,2 l/100 km

Modely s pohonem všech kol mají spotřebu podle EPA:

  • Město: 13,8 l/100 km
  • Dálnice: 9,8 l/100 km
  • Kombinovaná: 11,8 l/100 km

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tažná kapacita

Současná generace Lincoln Aviator má maximální tažnou kapacitu 3039 kg při vybavení tažným zařízením pro přívěs třídy III. Této maximální tažné kapacity je dosaženo bez ohledu na to, zda má Aviator pohon zadních nebo všech kol.

Vnitřní prostor a kapacita nákladu

Lincoln Aviator je crossover pro šest nebo sedm cestujících s prostorem pro nohy v první a druhé řadě 109 cm, respektive 99 cm. Třetí řada nabízí 74 cm prostoru pro nohy, ale průměrnému dospělému se může třetí řada zdát příliš stísněná, než aby byla pohodlná.

Plusem je nákladová kapacita, které má Lincoln Aviator dostatek. Se vzpřímenými sedadly třetí řady nabízí kufr 515 litrů nákladového prostoru a ve složeném stavu poskytuje 1183 litrů nákladového prostoru. Složením druhé řady vznikne 2200 litrů objemu, což je dostatečné pro přepravu větších předmětů.

Pozvánka Lincoln Black Label

Téma interiéru Lincoln’s Black Label Invitation dodává již tak přepychovému interiéru další úroveň luxusu. Balení obsahuje dřevěné obložení Khaya s otevřenými póry s dvojitým laserovým gravírováním, černé onyxové kožené čalounění a kontrastní prošívání.

Kupující mají také možnost vybrat si téma Black Label Flight pro Lincoln Aviator 2025. Interiér je proveden v hnědé a černé barvě s tmavými nášivkami motoru, což vytváří vintage atmosféru letectví. Celkový vzhled připomíná stará zavazadla a rané letové přístroje a činí Aviator jedinečným ve srovnání s jeho konkurenty.

Doufáme, že Lincoln v určitém okamžiku vydá edici Shinola pro Aviator.

Lincoln Digital Experience

2025 Aviator představuje řadu propojených technologií, které značka nazývá „Lincoln Digital Experience“.

Kompletní systém zahrnuje 13,2palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu a 12,4palcový digitální přístrojový štít založený na softwarové architektuře Google a Android Automotive. Lincoln uvedl, že systém je primárně nakonfigurován pro hlasové příkazy přes Alexa, Google Assistant nebo Siri při připojení přes Apple CarPlay.

Kromě toho mohou uživatelé procházet, poslouchat, sledovat nebo streamovat obsah na Vivaldi, Chrome, YouTube, Spotify, Amazon Music, Audible, iHeartRadio a Sirius XM. Lincoln Digital Experience je navržen tak, aby se přizpůsobil digitálnímu životnímu stylu uživatele zobrazením všech jeho oblíbených aplikací na centrální dotykové obrazovce, ať už je smartphone poblíž nebo ne.

Lincoln Digital Experience je poháněn bezdrátovou technologií 5G, která je součástí Lincoln Premium Connectivity Plan. Aktualizace OTA (over-the-air) nyní vše zefektivňují.

Technologie podpory řidiče BlueCruise

Pro modelový rok 2025 dostane Lincoln Aviator asistenci BlueCruise handsfree dálniční jízdy. Lincoln popisuje BlueCruise jako poskytovatele pomoci při brzdění, zrychlení a řízení na způsobilých silnicích ve Spojených státech a Kanadě.

Mezi funkce BlueCruise patří asistent změny jízdního pruhu a asistent změny jízdního pruhu. S asistentem změny jízdního pruhu mohou řidiči měnit jízdní pruhy bez použití rukou tím, že zapnou blinkr, když je silnice volná. Změna pozice v jízdním pruhu vám poskytuje více prostoru tím, že se plynule vzdalujete od vozidel v sousedních pruzích.

BlueCruise je standardem pro všechny Lincoln Aviator 2025 a zahrnuje čtyřleté předplatné. Ford tuto technologii původně představil v roce 2021.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Současná generace Lincoln Aviator získala řadu dobrých hodnocení odolnosti proti nárazu od IIHS a pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA.

Všichni piloti opouštějí továrnu s Lincolnem Co-Pilot 360 2.1, balíčkem pokročilých pomůcek pro řidiče včetně asistenta řízení, asistenta udržování v jízdním pruhu, asistenta sledování mrtvého úhlu, asistenta brzdění při zpátečce, 360stupňové kamery a předních a zadních parkovacích senzorů.

Začátek doporučené maloobchodní ceny

Lincoln Aviator 2025 dorazil do dealerství v polovině roku 2024 v úrovních výbavy Premiere (1 477 000 Kč), Reserve (1 697 000 Kč) a Black Label (2 187 000 Kč).

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.