Lincoln Aviator 2022: Technická data, exteriér, ceny

Nadcházející Lincoln Aviator 2022 bude letos aktualizován. Pokud tedy hledáte menší verzi populárního modelu Navigator, toto SUV je vaše nejlepší volba. Nový Aviator není tak velký jako navigátor v plné velikosti a nabízí podobný luxus, pohodlí a styl.

Ve srovnání s evropskými konkurenty, jako jsou BMW X5 a Volvo XC90, však Aviator postrádá trochu luxusu. Na tom samozřejmě nezáleží, protože tento model je stále jedinečný a uvnitř je plný vysoce kvalitních materiálů a nejnovější technologie. Kromě toho je k dispozici se dvěma možnostmi motoru, které nabízejí skvělý výkon a úsporu paliva.

Vnější vzhled Lincoln Aviator 2022

Vnější vzhled modelu Lincoln Aviator 2022 byl na několika místech obnoven a musíme přiznat, že vypadá mnohem lépe. Tento model dominuje ze všech úhlů. Design je atraktivní a na novém modelu můžeme vidět přepracovanou mřížku a světlomety. Stejně jako předchozí model je nově navržená verze standardně vybavena stylovými 19palcovými litými koly. Aviator navíc projevuje zdrženlivost i u větších kol, která jsou v horním krytu standardem. Pro rok 2022 učinil výrobce toto SUV sportovnějším tím, že se stal závislým na pochromovaných špičkách výfukového systému quad.

K dispozici je také volitelný balíček Monochromatic Reserve. Modely, které nesou tento balíček, mají černě lakovaná 22palcová litá kola a různé vnější díly v barvě karoserie.

Občerstvení v kabině

Vrcholem nového Lincoln Aviator 2022 je jeho kabina. Tento model obsahuje mnoho luxusních materiálů a sedadel, která jsou vysoce nastavitelná a pohodlná. Obecně zde najdete spoustu místa i pro vyšší pasažéry. Ve třetí řadě se mohou ubytovat dospělí, ale pouze v případě, že je druhá řada přímo vpředu.

Na rozdíl od předchozího modelu má nový Aviator standardně 3zónovou automatickou klimatizaci, 10,1palcový dotykový displej, integraci smartphonu Apple CarPlay / Android Auto, osvětlení interiéru, hlasitost a prémiový audio systém.

✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Nejnovější Aviator je standardně dodáván se systémem Co-Pilot360, který obsahuje mnoho technologií asistence řidiči. Tento balíček obsahuje varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním, varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, automatické dálkové světlo a couvací kameru.

Specifikace hnacího ústrojí a úspora paliva

Jak již bylo zmíněno, nejnovější Lincoln Aviator 2022 je SUV, které je k dispozici se dvěma motory. Základní model využívá 3,0litrový šestiválec se dvěma turbodmychadly, který produkuje 400 koní a točivý moment 415 lb-ft. Toto zařízení je vybaveno spolehlivou 10stupňovou automatickou převodovkou, která standardně posílá energii na zadní kola. Na přání je však k dispozici pohon všech kol.

Plug-in hybrid

Plug-in hybridní verze je dalším motorem dostupným s verzí Grand Touring. Jedná se o první motor využívající stejný 3,0litrový V6 s biturbo nabíjením, který je doplněn o elektromotor s celkovým výkonem 494 koní a lithium-iontovou baterií.

Podle Lincolna je na rozdíl od prvního motoru standardně vybaven pohonem všech kol. Agentura pro ochranu životního prostředí odhaduje, že letoun PHEV by měl při plném nabití ujet 21 mil v plně elektrickém režimu. Také uvedli, že by to mohlo mít celkový dosah 460 mil.

Kolik bude Lincoln Aviator stát v roce 2022?

Nový Lincoln Aviator 2022 se na trh dostane někdy v roce. Lincoln nedávno oznámil, že můžeme očekávat mírné zvýšení cen. Současný základní model s pohonem zadních kol má MSRP 51 100 eur, zatímco Reserve stojí 58 035 eur. Nejoblíbenější zařízení s pohonem všech kol Black Label začíná na 79 790 $.

Nejefektivnější Grand Touring s hybridním pohonem však začíná na částce 69 995 eur a s paketem Black Label může dosáhnout 89 430 eur. 

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.