Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Koho luxus Lincoln jako, ale obrovské SUV Navigator je příliš velké, Lincoln Aviator 2023 by mohl být tím správným obývacím pokojem na čtyřech kolech. Nabízí stejný zážitek, usazení až sedmi osob, v mnohem ovladatelnějším balení než Navigator. Aviator je také úspornější než extra velké SUV Lincoln, i když je žíznivější než auta střední třídy, jako je tento BMW X5 a Volvo XC90 .

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Aviator není žádný hrdina v zatáčkách, a i když je docela rychlý, je v souladu s filozofií značky navržen spíše pro pohodlí než zábavu. Lincoln vybavuje pilota množstvím technických funkcí; černé modely v nejvyšším stupni výbavy jsou drahé, ale nabízejí okázalý interiér s vysokým wow faktorem.

Co je nového pro rok 2023?

Modely Aviator Reserve a Black Label jsou letos k dispozici s novým jetovým paketem, který nahrazuje velkou část chromovaného obložení SUV černými díly a spodními plastovými obloženími a podběhy kol v barvě karoserie. Pro plug-in hybridní model Grand Touring je k dispozici volitelný paket osvětlení, který zahrnuje adaptivní světlomety Pixel LED, speciální LED světla pro denní svícení, osvětlené logo Lincoln v masce chladiče a LED mlhové světlomety. K dispozici jsou také dvě nové barvy: Diamond Red a Jewel Sandstone.

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Střední úroveň výbavy Reserve je srdcem této řady a nabízí luxus, který většina kupujících potřebuje a chce, aniž by zruinovala peníze. Standardní výbava Reserve zahrnuje čtyřzónovou automatickou klimatizaci, 360stupňový kamerový systém, panoramatické střešní okno a audiosystém se 14 reproduktory. Standardem je pohon zadních kol, za příplatek je k dispozici pohon všech kol.

motoru, převodovky a výkonu

Twin-turbo V6 Lincoln Aviator o výkonu 400 k je jedním z nejvýkonnějších sériově vyráběných motorů v segmentu luxusních SUV střední velikosti. Kultivovaný 3,0litrový motor V6 spolupracuje s 10stupňovou automatickou převodovkou s hladkým řazením pro hladký chod a silnou akceleraci. Namísto silnějšího motoru V8 nabízí Lincoln také volitelný plug-in hybridní model s názvem Aviator Grand Touring. Grand Touring sdílí stejný motor V6 a 10stupňovou převodovku jako standardní Aviator, navíc s elektromotorem o výkonu 100 k a baterií o kapacitě 13,6 kWh.

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Oba zdroje energie dohromady poskytují výkon 494 koní a 630 liber točivého momentu, ale sofistikovanost není úplně na úrovni, s občasným chvěním, když hnací ústrojí znovu zapojí benzínový motor. Baterie umožňuje plug-in Aviatoru ujet asi 18 mil v čistě EV jízdním režimu bez použití zážehového motoru, ale 100hp motor je pomalý, aby zrychlil váhu Aviatoru bez pomoci motoru. Většina kupujících využije některý z alternativních jízdních režimů, které se na V6 silně spoléhají.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA hodnotí Lincoln Aviator s pohonem zadních kol na 18 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici; model s pohonem všech kol dosahuje 17 mpg ve městě a 24 mpg na dálnici. S těmito hodnotami je Aviator jen těsně za čtyřkolovými konkurenty X5, XC90 a Audi Q7 . Nehybridní Aviator s pohonem zadních kol dosáhl na naší testovací trati dlouhé 200 mil ubohých 22 mph; plug-in hybridní model Grand Touring s pohonem všech kol dosáhl ve stejném testu rychlostí 25 mph, ale byl schopen ujet pouze 15 z odhadovaných 21 mil elektrického dojezdu, než musel benzínový motor znovu nastartovat.

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

2023 Aviator je k dispozici se šesti nebo sedmi sedadly. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro druhou řadu sedadel kapitána, si mohou vybrat mezi dvěma různými středovými konzolami, z nichž jedna usnadňuje přechod do třetí řady. Na cestách delších než pár minut je zadní řada vhodná pouze pro malé děti, tento kompromis však znamená větší zavazadlový prostor, když jsou všechna sedadla ve vzpřímené poloze. Lincoln nabízí 18 kubických stop úložného prostoru, více než to bmw X5 a Cadillac XT6. Vpředu jsou volitelná sedadla Perfect Position nastavitelná ve 30 směrech a masážní funkce. Volitelně kamera za čelním sklem snímá vozovku, zda neobsahuje výmoly a jiné nerovnosti, a posílá pokyny adaptivním tlumičům, aby zlepšila kvalitu jízdy.

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

12,3palcový digitální přístrojový štít, 10,1palcová dotyková obrazovka, satelitní rádio, Wi-Fi hotspot a funkce Apple CarPlay a Android Auto jsou standardní součástí Lincoln Aviator. Ve srovnání s jinými výrobci, kteří používají otočné ovladače nebo více dotykových obrazovek, se konfigurace Lincoln s jednou obrazovkou a tradiční ovládání klimatizace snadno učí a používá. U vyšších úrovní výbavy lze k odemknutí a nastartování pilota použít místo klíče signál Bluetooth chytrého telefonu. Špičkový audiosystém Revel Ultima 3D má 28 reproduktorů (některé z nich v hlavičce).

Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Aviator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Standardní asistenční systém Co-Pilot360 v Aviatoru obsahuje systém varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců, sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatická dálková světla a couvací kameru. Volitelný Co-Pilot360 1.5 Plus nabízí také adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek a automatický parkovací systém, který nasměruje vozidlo do paralelních i kolmých parkovacích míst. Další informace o výsledcích nárazových testů letounu Aviator naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Systém varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním ve standardu
  • Varování v mrtvém úhlu a varování před opuštěním jízdního pruhu jako standard
  • Varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat a automatický parkovací asistent jsou k dispozici jako volitelná výbava.

záruka a údržba

S pokrytím hnacího ústrojí přesahujícím čtyřletou/50 000 mil záruku od nárazníku k nárazníku nabízí Aviator lepší záruku než většina jeho konkurentů. Jedinečné elektrické komponenty Grand Touring Plug-in Hybrid, jako je motor a baterie, jsou zaručeny po dobu osmi let/100 000 mil. Kupující, kteří si vyberou kompletní balíček Black Label, také obdrží čtyři roky nebo 50 000 mil bezplatné plánované údržby.

  • Omezená záruka na čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Záruka na hnací ústrojí po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Bezplatná údržba po dobu čtyř let nebo 50 000 mil pro modely Black Label

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik