Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Chevy Traverse 2023 je třímístné SUV vhodné pro celou rodinu se spoustou nákladového prostoru, atraktivním stylem a sportovním postojem, který je v rozporu s jeho velikostí. O pohon se stará vysokootáčkový 3,6litrový motor V6 od GM, který je spřažen s devítistupňovou automatickou převodovkou s hladkým chodem a je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Zatímco ceny a materiály interiéru jsou u základního modelu LS rozumné, nedostatek prémiových výbav a povrchových úprav je zjevnější s každou vyšší úrovní výbavy.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Konkurenti Traverse nabízejí bohatší zážitek z jízdy, protože mají lepší materiály kabiny a design interiéru – vítěz 10Best Award Kia Telluride je toho dobrým příkladem. Ostatní v tomto velkém a rozmanitém segmentu, jako např Ford Bronco , nabízejí větší mobilitu v terénu a chlad na silnici. Ještě jiní ho mají rádi Jeep Grand Cherokee L, může být vybaven tak, aby nabídl více luxusu a vyšší výkon. Proto jsme hlasovali pro Traverse 25. z 27 středně velkých SUV.

Co je nového pro rok 2023?

Po aktualizaci v roce 2022 Chevrolet daroval Traverse pro modelový rok 2023 nějaké drobné aktualizace. Nejprve dostane dvě nové barvy: Sterling Grey Metallic a Radiant Red Tintcoat. Kromě dvou nových barev mají vybrané úrovně výbavy Traverse místo standardního uretanového volantu zakrytý volant.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučujeme základní verzi LS Traverse, protože nabízí dobrou hodnotu za peníze pro ty, kteří hledají třířadé rodinné vozidlo. Standardní výbava zahrnuje LED světlomety s automatickými dálkovými světly, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, tři měsíce rádia SiriusXM, nejméně deset držáků na nápoje, řadu asistenčních funkcí řidiče, jako je automatické nouzové brzdění a mnoho dalšího.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ti, kteří chtějí více komfortu – jako jsou vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant, zvukový systém Bose s 10 reproduktory, elektricky ovládané sedadlo spolujezdce nebo elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru – musí za LT zaplatit více, aby získali tyto možnosti, a ještě více dostanou je jako standardní výbavu do dražších modelů Premier nebo High Country. Vzhledem k tomu, že SUV konkurence jsou prostě lepší než Chevy, nezdá se nám, že by se nám ty dražší funkce vyplatily investovat.

motoru, převodovky a výkonu

Traverse pohání standardní motor V6 s výkonem 310 koní a plynulá devítistupňová automatická převodovka nenápadně mění rychlostní stupně. Motor V6 dobře táhne; Traverse, který jsme dříve testovali, se ukázal být nejrychlejším vozidlem ve své třídě. Traverse RS, který jsme nedávno testovali, zrychlil na 60 mil/h za 6,8 sekundy a čtvrt míle dosáhl za 15,1 sekundy. Obě hodnoty odpovídají výkonu kia Telluride, který byl oceněn 10 nejlepšími.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér je tak tichý, že se musíte mrknout na otáčkoměr na semaforech, abyste se ujistili, že motor běží. Když už jsme u toho, Traverse má jeden z nejplynulejších systémů start-stop, jaký jsme kdy testovali. Při parkování nebo manévrování v nízkých rychlostech se Traverse hodně podobá jeho velikosti. Když však šlápnete na plyn, velký Chevrolet vám připadá menší, než je – je dobře umístěný, ne-li nijak zvlášť atletický. Síla řízení je mírná, ale řízení je přesné a usnadňuje řízení velkého SUV. Odpružení s příčnými rameny je naladěno pro dobrou rovnováhu mezi ovladatelností a jízdním komfortem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Pokud posoudíte Traverse na základě odhadovaného průměrného hodnocení spotřeby paliva EPA, získáte pouze polovinu informací. V našich reálných testech spotřeby paliva při rychlosti 75 km/h na dálnici dosáhl Traverse High Country s pohonem všech kol 27 mpg, což je jedno z nejlepších ve své třídě. Traverse RS s pohonem všech čtyř kol, který jsme podrobili stejnému testu, dostal 22 mpg, což o 3 mpg překonalo odhad EPA. Modely s pohonem předních kol dosáhly 18 bodů při jízdě ve městě a 27 na dálnici, zatímco modely s pohonem všech kol dosáhly skóre 17 při jízdě ve městě a 25 na dálnici.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Traverse pojme sedm nebo osm cestujících, včetně třetí řady sedadel pro dospělé. Pětivrstvá modelová řada Chevroletu umožňuje modelu Traverse oslovit velkou část trhu. Materiály špičkového High Country jsou pěkné, ale vzhledem k vysoké ceně zaostávají za očekáváním. Sklopením druhé a třetí řady sedadel se z každého Traverse stane šampión v nákladovém prostoru s větším prostorem než kterýkoli z jeho konkurentů. Za třetí řadou sedadel je prostor pro šest příručních zavazadel, díky čemuž je Traverse vhodný pro přepravu osob i zavazadel. Nabízí také největší úložný prostor ve své třídě v první řadě.

Chevrolet Traverse 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Chevrolet vybavil interiér Traverse množstvím USB portů a snadno použitelným informačním a zábavním systémem s barevnou grafikou, dotykovou obrazovkou na vysoké úrovni a standardními bezdrátovými funkcemi Apple CarPlay a Android Auto. Infotainment systém, který rychle reaguje na vstup uživatele, a standardní Wi-Fi hotspot dělají z tohoto SUV technicky vyspělé vozidlo.

bezpečnost a asistenci řidiče

Nejpokročilejší asistenční funkce pro řidiče – včetně adaptivního tempomatu a 360stupňové kamery – jsou bohužel dostupné pouze u dvou nejdražších úrovní výbavy. Pro srovnání: Někteří konkurenti tyto funkce standardně nabízejí. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Traverse navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Upozornění na opuštění jízdního pruhu s upozorněním na opuštění jízdního pruhu jako standard
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Jediná věc, která odlišuje Traverse od jeho konkurentů, pokud jde o pokrytí servisem, je bezplatná první servisní návštěva. Jinak je záruční krytí Chevroletu na daný segment průměrné.

  • Omezená záruka 3 roky nebo 36 000 mil.
  • Záruka na hnací ústrojí 5 let nebo 60 000 mil
  • Bezplatná údržba při první kontrole

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik