Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Design Chevroletu Traverse 2024 připomínající nákladní automobil je první věcí, které si na přepracovaném SUV střední třídy všimnete. Designové změny doplňují výbavové stupně Z71 a RS, vyšší výkon motorů a bohatší nabídka nejnovějších bezpečnostních technologií. Značka s motýlkem očekává, že Traverse 2024 jako kompletní balíček osloví více potenciálních kupujících, kteří hledají nové SUV této velikosti a cenové kategorie.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

“Náš nový Traverse je navržen tak, aby vypadal a působil více jako SUV,” říká Scott Bell, viceprezident společnosti Chevrolet, a upozorňuje, že Traverse 2024 bude k dispozici ve čtyřech výbavových stupních: LS, LT, RS a Z71. “V čele se zcela novou verzí Z71 navazuje Traverse 2024 na úspěch svého předchůdce a nepochybně se díky němu dostane k více zákazníkům.”

Nový motor a tažná síla

Pod kapotou Chevroletu Traverse 2024 je zcela nový 2,5litrový přeplňovaný motor, který podle GM dosahuje výkonu 315 koní a točivého momentu 317 N.m. Motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, která je k dispozici také s pohonem všech kol. Verze Z71 je standardně vybavena terénnějším dvouspojkovým systémem pohonu všech kol. Každý Chevrolet Traverse 2024 je vybaven skutečným dvojitým výfukem s chromovanými čtyřmi koncovkami výfuku.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Motor o objemu 2,5 litru má podle GM přibližně o 20 % vyšší točivý moment než 3,6litrový šestiválec v modelu Traverse 2023. Maximální tažná síla modelu Chevy Traverse 2024 je při vybavení paketem Trailer Package až 5 000 kg, tedy stejná jako u modelu 2023.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Na první pohled by se mohlo zdát, že zvýšení točivého momentu ospravedlňuje i zvýšení tažné síly. Hlavním důvodem je však pravděpodobně skutečnost, že Traverse má unibody konstrukci na rozdíl od konstrukce s karoserií na rámu. Navzdory robustnějšímu vzhledu připomínajícímu nákladní automobil je jeho architektura více zaměřena na crossovery (proto unibody konstrukce), aby se zlepšil nákladový prostor, úspora paliva a kvalita jízdy.

Chevy Traverse 2024: Varianty výbavy a funkce

Fanoušci Chevroletu znají a milují Z71 již léta, ale Traverse se této terénní modernizace dočkal poprvé. Vylepšení Z71 pro Chevrolet Traverse 2024 zahrnuje vyšší světlou výšku, terénní pneumatiky, 18palcová kola, hliníkovou ochranu podvozku, červené tažné háky, řidičem volitelné off-roadové režimy, Hill Descent Control a specifické tlumiče Z71 s hydraulickým nastavením odskoku.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Výbava sportovnější verze RS zahrnuje 22palcová černá kola s vysokým leskem, černé vnější akcenty, sportovně laděné odpružení, průchozí ambientní osvětlení, kožená sedadla s červenými akcenty, elektricky sklopná sedadla druhé řady pro lepší přístup do třetí řady a panoramatické střešní okno s dvojitým sklem (volitelně u LT a Z71).

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Pro verze LS a LT jsou k dispozici edice Midnight a Sport, zadní dveře “AutoSense” jsou k dispozici pro všechny modely, stejně jako tři nové barvy exteriéru: Lakeshore Blue, Stardust a Harvest Bronze.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Design interiéru a sezení

Konstruktéři Chevroletu se rozhodli pro otevřený a prostorný kokpit s nejmodernějšími technologiemi. Snížený pás v interiéru, který se mimo jiné odráží v umístění přístrojové desky a standardně dodávaného 17,7palcového dotykového displeje, má zlepšit výhled řidiče směrem ven. Elektronické řazení umístěné na sloupku řízení vytváří více prostoru, například pro držáky nápojů vedle sebe pro řidiče a spolujezdce.

Pro LT a Z71 jsou k dispozici vysoce kvalitní povrchy sedadel Evotex a vyhřívaný volant je k dispozici v celé modelové řadě. Standardem je šest portů USB, k dispozici jsou bezdrátové terminály pro chytré telefony a hotspot Wi-Fi.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Chevy Traverse LS 2024 nabízí ve druhé a třetí řadě sedadel až osm míst k sezení. Sedmimístná konfigurace je standardem pro výbavy LT, Z71 a RS, pro LT je však k dispozici i osmimístná konfigurace. Sedmimístné konfigurace jsou vybaveny kapitánskými sedadly druhé řady s funkcí SmartSlide pro snadný přístup do třetí řady, a to i v případě, že je nainstalována dětská sedačka. Pro model Chevy Traverse 2024 jsou na přání k dispozici vyhřívaná sedadla druhé řady. Maximální objem zavazadlového prostoru 98 m3 je nejlepší ve své třídě.

OnStar, Teen Driver a Super Cruise

Chevrolet Traverse 2024 má vestavěnou konektivitu OnStar (se službou Serviceplan), která poskytuje nepřetržitý přístup k živým poradcům OnStar, diagnostice vozidla, HD streamingu a palubním aplikacím. Kromě toho je Traverse 2024 kompatibilní s Teen Driver prostřednictvím aplikace MyChevy. Aplikace Teen Driver je navržena tak, aby pomohla rodičům povzbudit dospívající v jejich domácnosti k defenzivnímu a bezpečnému chování za volantem.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Super Cruise je u modelu Traverse 2024 k dispozici jako volitelná výbava. S pozorným a angažovaným řidičem a za správných podmínek může Super Cruise umožnit hands-free provoz vozidla na více než 200 000 mil srovnatelných silnic v USA a Kanadě. Další informace o funkci Super Cruise, včetně použitých senzorových technologií a způsobu aktivace této funkce, naleznete na webových stránkách společnosti Chevrolet.

Chevy Traverse 2024 Bezpečnostní prvky

Traverse 2024 je standardně vybaven balíčkem pokročilých asistenčních systémů Chevrolet Safety Assist. Chevrolet Safety Assist zahrnuje automatické nouzové brzdění, varování před kolizí, upozornění na vzdálenost, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu s varováním před opuštěním jízdního pruhu, přední brzdění pro chodce a cyklisty a asistenta dálkových světel.

K dalším standardním bezpečnostním prvkům patří asistent změny jízdního pruhu s upozorněním na mrtvý úhel, brzdění při couvání, asistent řízení v mrtvém úhlu, automatické nouzové brzdění na křižovatkách, upozornění na cyklisty a chodce vzadu, automatické brzdění při couvání a adaptivní tempomat.

Chevy Traverse 2024: Ceny a výbavy

Každý model Traverse 2024 je standardně vybaven funkcí upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy, která řidiče a spolujezdce na předních sedadlech upozorňuje na zapnutí bezpečnostních pásů. Připomínač nezapnutých bezpečnostních pásů upozorní řidiče, když si spolujezdec na předním sedadle nezapne bezpečnostní pás.

Chevy Traverse 2024 Původní doporučená prodejní cena

Nový Traverse se bude vyrábět v továrně GM v Lansing Delta Township (Michigan) a na trh bude uveden počátkem roku 2024. V té době se také očekávají ceny různých variant výbavy. Ceny modelu Traverse začínají na 34 520 eurech a očekává se, že po uvedení modelu na trh v roce 2024 mírně vzrostou.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik