Chevy Corvette E-Ray 2024: fotografie, ceny, technická data

Chevrolet Corvette E-Ray 2024 je vůbec nejrychlejší sériově vyráběná Corvette se zrychlením 0-60 km/h za 2,5 sekundy a čtvrt míle za 10,5 sekundy. Evergreen 6,2litrový motor LT2 s malým blokem V8 od GM pracuje v tandemu s novým elektrifikovaným systémem pohonu všech kol – kombinace, jak říká Chevrolet, nabízí výkon v přímém směru, jistotu za každého počasí a schopnost cestování na dlouhé vzdálenosti. Spolu s motorem uprostřed oznámeným pro rok 2019 je představení E-Ray jednou z nejvíce vzrušujících událostí pro Corvette moderní éry.

„Nadšená reakce na koncept Chevrolet Corvette z roku 1953 zahájila sedm desetiletí vášně, výkonu a americké vynalézavosti,“ řekl Mark Reuss, prezident General Motors. „E-Ray, první Corvette s elektrifikovaným pohonem všech kol, jde o krok dále a rozšiřuje příslib toho, co může Corvette nabídnout.

Pohonná jednotka Chevrolet Corvette E-Ray 2024

6.2 LT2 V8 poskytuje výkon 495 koní a 470 lb-ft. točivý moment na zadní kola. Elektromotor nad přední nápravou pumpuje 160 koní a 125 lb-ft. Točivý moment přes 1,9 kWh baterii mezi sedadly a předními koly. Celkový výkon systému je 655 koní.

Baterie se nabíjí rekuperací při jízdě setrvačností, brzdění a každodenním používání (dodatečná funkce Charge+ podporuje úroveň nabití baterie). Stejně tak Active Fuel Management System využívá elektromotor k prodloužení čtyřválcového režimu 6.2 V8. Karbon-keramický brzdový systém Brembo snižuje hmotnost a zároveň zvyšuje odvod tepla.

Jak Chevrolet popisuje, systém eAWD E-Ray se neustále učí a přizpůsobuje se vozovce. Během intenzivní jízdy a/nebo nízké trakce přenáší systém eAWD dodatečný výkon na přední kola pro zvýšení stability. Šest jezdců volitelných režimů (Tour, Sport, Track, Weather, My Mode a Z-Mode) umožňuje majiteli dále přizpůsobit vstupy systému eAWD.

„Corvette je navržena tak, aby poskytovala vzrušující zážitek z jízdy na silnici i na okruhu, a E-Ray to umožňuje,“ řekl Tadge Jüchter, hlavní inženýr Corvette. „Technologie elektrifikace zlepšuje pocit kontroly za všech podmínek a poskytuje nečekanou úroveň klidu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Chevrolet Corvette E-Ray 2024: Skvělé vlastnosti

Pomocí aplikace E-Ray Performance App může řidič na obrazovce infotainmentu v reálném čase sledovat, jak si chová pohonná jednotka E-Ray. Tři různé pohledy – Gauges, Dyno a Data – ukazují výstupní výkon, výkon elektrického systému a graf točivého momentu. Magnetické ovládání podvozku se třemi nastaveními podvozku a stealth režimem jsou standardní výbavou. K nebuzení sousedů slouží stealth režim, který umožňuje čistě elektrický provoz až do rychlosti 45 mph; E-Ray jej převzal z Cadillacu Escalade-V.

Dostupnost Chevrolet Corvette E-Ray 2024

Chevrolet Corvette E-Ray 2024 bude k dispozici od roku 2023 za doporučenou maloobchodní cenu 104 295 EUR za 1LZ Coupé a 111 295 EUR za kabriolet. Výroba probíhá v Bowling Green, Kentucky.

K dispozici jsou také černé koncovky výfuku, prahové lišty z uhlíkových vláken, ráfky z uhlíkových vláken a letní pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. Na výběr je ze 14 barev exteriéru, včetně modré Riptide, šedé Seawolf a Cacti. Volitelně je k dispozici paket s elektrickým modrým pruhem v délce těla. Možnosti obložení interiéru zahrnují dva pakety z uhlíkových vláken, tři různá sedadla a sedm barevných variant.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.