Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Chevrolet Trailblazer 2024 prošel řadou vylepšení, aby držel krok s konkurenty, jako jsou Mazda CX-30, Kia Seltos a Hyundai Kona. Bohužel poměrně vysoká základní cena Trailblazeru je faktor, který nám bránil zařadit jej do našeho seznamu nejlepších malých SUV a crossoverů, přestože má prostornou kabinu.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Chevrolet Trailblazer byl uveden na trh v roce 2021 jako kříženec mezi kompaktním Traxem a větším SUV Blazer. Čas ukáže, zda kosmetické změny a technické upgrady Trailblazer 2024 stačí k tomu, aby potenciální kupce podepsali tečkovanou čáru. Líbí se nám to, co nyní vidíme, ale stále se nemůžeme přenést přes nevýrazné pohonné jednotky Trailblazeru.

Chevy Trailblazer 2024: Co je nového?

Chevrolet dává Trailblazeru 2024 osvěženou příď, přepracované světlomety a novou masku chladiče pro celou modelovou řadu. Mezi další změny patří nová kola a rozšířená paleta barev Cacti Green a Copper Harbor Metallic.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Chevrolet také nahradil malé obrazovky infotainmentu starého Trailblazeru větším 11palcovým středovým displejem. Větší obrazovka umožňuje bezdrátové připojení k Apple CarPlay a Android Auto. Novinkou je také 8palcový sdružený přístroj pro řidiče.

Výkonný tříválec

Co se nezměnilo, je to, co je pod kapotou Chevroletu Trailblazer z roku 2024. Standardní pohonnou jednotkou je 1,2litrový přeplňovaný tříválec, který poskytuje výkon 137 koní a točivý moment 162 lb-ft. Je spojen s plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT), která posílá výkon na přední kola.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Čísla vypadají na papíře dobře, ale nejlepší na tomto malém motoru je spotřeba paliva. Ačkoli model 2024 v době psaní tohoto článku ještě nezískal hodnocení EPA, Trailblazer 2023 s 1,2litrovým objemem vrátí 29 ve městě, 31 na dálnici a dohromady 30 mpg.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Když potřebujete trakci pohonu všech kol (AWD), Trailblazer nabízí výkonnější 1,3litrový tříválcový přeplňovaný motor s výkonem 155 k a točivým momentem 174 lb-ft. Trailblazery s pohonem všech kol mají místo převodovky CVT elegantní devítistupňovou automatickou převodovku. Spotřeba paliva modelu 2023 je specifikována EPA jako 26 l/100 km při jízdě ve městě, 30 l/100 km na dálnici a 28 l/100 km při smíšené jízdě, což je velmi dobré pro malý přeplňovaný crossover s pohon všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Více standardní výbava

Chevrolet Trailblazer 2024 je nabízen ve čtyřech úrovních výbavy: LS, LT, Activ a RS. Nejvyšší stupeň výbavy, Trailblazer RS, se vyznačuje na zakázku vyrobenou mřížkou chladiče, zatemněným lemováním exteriéru, dvoubarevným designem střechy, dvěma chromovanými koncovkami výfuku a novými 19palcovými koly.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Trailblazer Activ je vybaven speciálními, robustními pneumatikami a off-roadovým odpružením pro lepší zvládnutí nerovného terénu. Všechny Trailblazery nyní navíc disponují tempomatem, startovacím tlačítkem a zadní HD kamerou.

Chevy Safety Assist

Všechny Trailblazery 2024 jsou standardně vybaveny Chevrolet Safety Assist. Balíček obsahuje automatické nouzové brzdění, přední brzdění chodci, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před kolizí, automatická dálková světla a mnoho dalšího.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

Tovární záruka na Chevy

Chevrolet nabízí tovární záruku na nárazník v délce tří let, 36 000 mil a záruku na pohonné ústrojí v délce pěti let, 60 000 mil. V závislosti na tom, jak často své vozidlo řídíte, můžete využít prodlouženou záruku. Než se rozhodnete, přečtěte si tento komplexní průvodce prodlouženou zárukou Chevrolet.

Chevy Trailblazer 2024: Ceny a funkce

2024 Chevrolet Trailblazer Cena a dostupnost

Podle Chevroletu by měl být Trailblazer 2024 v prodejnách na podzim 2023. Očekává se, že ceny za LS a LT budou začínat na 24 395 EUR a 25 595 EUR, zatímco Activ a RS budou stát na 28 395 EUR (MSRP zahrnuje cílový poplatek 1 295 EUR).

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik