Chevy Blazer EV 2024: Přehled, technické údaje, cena

Americký automobilový průkopník Chevrolet překvapivě představil svůj první elektromobil založený na architektuře Ultium EV mateřské společnosti General Motor: Chevy Blazer EV 2024. Název „Blazer“ okamžitě připomíná legendární varianty K5 a S-10, tzv. vládl v ulicích Ameriky od konce 70. let do poloviny 21. století. Náš redaktor Carl Anthony byl jedním z těch, kteří křičeli, když Chevrolet oživil jméno Blazer jako crossover pro rok 2019. V roce 2024 se Blazer EV připojí k neustále se rozšiřující řadě rodinných crossoverů a SUV Chevrolet, bez ohledu na to, čím to bylo dříve.

„Chevrolet Blazer EV 2024 nastavuje nové standardy pro elektrická SUV s intuitivními možnostmi a technologiemi, které staví Chevrolet do čela jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů elektromobilů,“ řekl Scott Bell, viceprezident Chevroletu.

Chevy Blazer EV 2024: Co je nového?

Blazer EV je nejnovějším přírůstkem do rodiny Blazer. Jde o elektrický crossover střední velikosti s pěti sedadly a slušným nákladovým prostorem, ale Chevrolet zatím neprozradil všechny klíčové detaily. Dobrou zprávou je, že nejde jen o moderní, nízkokarosový, benzínový crossover Blazer.

Za agresivním exteriérem a elegantním designem se skrývá plně elektrická platforma Ultium od GM, která se používá také v GMC Hummer EV a Cadillac Lyriq. Na rozdíl od Hummeru a Caddy je však Chevrolet Blazer EV 2024 dostupný i pro kupující, kteří si hlídají cenu.

Varianty výbavy a možnosti pohonu

Blazer EV je nabízen ve čtyřech stupních výbavy: 1LT, 2LT, RS a nejvyšší model SS. Chevrolet se nezmiňuje o výkonu, alespoň zatím ne. Chevy byl ale tak laskav a prozradil, že SS (se dvěma motory a pohonem všech čtyř kol) bude mít 557 koní. To stačí na zrychlení z klidu na 100 km/h za méně než čtyři sekundy a možná to stačí na to, abyste dohnali Teslu Model Y Performance nebo Ford Mustang Mach-E GT.

Základní model 1LT bude vybaven jedním elektromotorem a pohonem předních kol, zatímco 2LT bude k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Zajímavé je, že Blazer EV RS bude k dispozici s pohonem předních i zadních kol, volitelně s dvoumotorovým pohonem všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dojezd a doby nakládání

Chevrolet opět neuvedl specifikace baterie pro svůj nejnovější Blazer EV, ale zveřejnil údaje o dojezdu odhadované podle EPA. Základní verze 1LT zvládne 247 mil na plné nabití, verze 2LT pak 293 mil. Stupeň výbavy RS střední třídy zvládne 320 mil na jedno nabití a je tou správnou volbou, pokud chcete za své peníze maximální dojezd.

Nakonec Blazer SS dosáhne dojezdu 290 mil, než bude nutné dobít. Když jsou baterie vybité, lze Blazer EV dobít na dojezd přibližně 78 mil za přibližně 10 minut na stejnosměrných rychlonabíječkách s výkonem až 190 kW.

Atraktivní design exteriéru

Crossover vypadá stranou, Chevrolet Blazer EV z roku 2024 není špatně vypadající EV. Má energický profil, utažené linie karoserie, nízký posed a vizuálně připomíná Camaro a Corvette. Verze LT přichází s 19palcovými koly a monochromatickým designem, zatímco verze RS vypadá ještě agresivněji s většími 21palcovými koly a zatemněnými akcenty. Nejsportovnější a nejvýkonnější Blazer SS má 22palcová kola, masku chladiče na míru a dvoubarevné lakování s černou střechou.

„Design modelu Blazer EV vyvolává stejné emoce jako výkonné vozy Chevrolet,“ řekl Phil Zak, výkonný ředitel Chevrolet Design. „Má skutečnou funkčnost SUV, ale s vášnivými proporcemi uvnitř i vně a s pocitem, že chcete usednout za volant a prozkoumat, co je za horizontem.

Vnitřní ošetření

Uvnitř je Chevrolet Blazer 2024 vybaven 17,7palcovým dotykovým displejem (s fyzickými ovládacími prvky na levé a spodní straně obrazovky) a 11palcovým digitálním displejem řidiče. Informační a zábavní systém založený na Androidu nabízí konektivitu Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth, zatímco GM Super Cruise je k dispozici pro řízení hands-free.

RS se vyznačuje volantem s plochým dnem, ambientním osvětlením a modro-červeným prošíváním. SS nabízí také semišové/mikrovláknové čalounění nebo sedadla Adrenaline Red s oranžovým prošíváním.

Chevy Blazer EV 2024 PPV

V současné době se vyvíjí vozidlo policejního pronásledování (PPV) založené na Blazer EV SS. Podle Chevroletu bude mít PPV největší baterii Ultium a bude k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol se dvěma elektromotory. Blazer EV PPV bude navíc vybaven brzdami Brembo a interiérem specifickým pro policii, který nabízí více prostoru pro vybavení a nouzové zásoby.

„Komerční využití Blazer EV je téměř neomezené,“ řekl Ed Peper, viceprezident GM Fleet. „Nejenže má Blazer EV nulové emise, ale také snižuje počet a frekvenci určitých úkolů údržby, které jsou obvykle spojeny s vozovými parky.

2024 Chevrolet Blazer EV Cena a dostupnost

Varianty Chevrolet Blazer EV 2024 2LT a RS se poprvé objeví u prodejců v CR v létě 2023 za základní ceny kolem 47 595 EUR (2LT) a 51 995 EUR (RS). Nejlevnější Chevrolet Blazer EV, základní 1LT, bude uveden na trh v roce 2024 s doporučenou maloobchodní cenou 44 995 eur. RZ bude následovat na konci roku 2023 s cenami od 65 995 eur.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.