Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

General Motors nás zaujal Cadillac Lyriq a Hummer EV. Nyní společnost vložila stejné kouzlo Ultium do nadcházejícího Chevy Silverado EV 2024, o kterém Chevy říká, že je nastaven na novou interpretaci nejpopulárnějšího a nejprodávanějšího vozu značky. Ford a Rivian byly mezi prvními, kdo uvedly na trh plně elektrická nákladní vozidla, a nelze očekávat, že by Chevy chyběl, protože lehké nákladní vozy tvořily k říjnu 2021 75,3 procenta všech prodejů nových vozidel.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

„Chevrolet důsledně revolučně změnil Silverado, aby z něj udělal takovou sílu, jakou je dnes,“ řekl Steve Hill, viceprezident Chevroletu. „Platforma Ultium je zásadním předpokladem výkonu pickupu nové generace pro flotilové i soukromé zákazníky, ať už jezdí v Silveradu, nebo o pickupu uvažují poprvé.“

Chevy Silverado EV 2024: Elektrický vkus

První, co nás zarazilo, bylo, jak dobře vypadá Chevy Silverado EV ve srovnání se svými benzinovými nebo naftovými sourozenci. Nemusí to být na první pohled patrné, ale bližší pohled potvrzuje, že inženýři Chevy vycházeli při vytváření moderního a přitom nadčasového designu kamionu z čistého listu papíru.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Bez těžkého motoru vpředu má Silverado EV extrémně krátké přední převisy, zatímco prodloužený rozvor a prodloužené zadní převisy zprostředkovávají obraz agresivity a dynamiky. Obzvláště se nám líbí přední část, s její vysokou, rozsáhlou přední částí, která je na hony vzdálená pokroucené tváři ICE Silverado se struhadlem na sýr.

Podle Chevyho hladší přední část nasměruje přicházející vzduch do stran karoserie, aby se snížil odpor a turbulence. Řekli také, že by mohl mít jeden z nejnižších koeficientů odporu ze všech sériově vyráběných pickupů, benzinových i nebenzinových.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Chevy tvrdí, že Silverado EV je k dispozici výhradně jako kabina pro posádku, aby bylo možné co nejlépe využít její prostornou a přehlednou platformu. Delší rozvor a dozadu umístěná kabina poskytují dostatečný prostor pro nohy pro vyšší osoby ve druhé řadě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace výkonu a nabíjení

Chevy Silverado EV 2024 bude zpočátku k dispozici ve dvou úrovních výbavy: jako základní vozidlo WT (Work Truck) a jako RST First Edition s obzvláště dlouhým dojezdem. Oba jsou vybaveny 24modulovou baterií Ultium napájející dva elektromotory. Na RST motory produkují až 664 koní a více než 780 lb-ft točivého momentu v režimu Wide Open Watts. – Dostatek výkonu pro zrychlení z klidu na 60 km/h za méně než 4,5 sekundy.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Varianta RST má navíc maximální užitečné zatížení 1 300 liber. a maximální tažná kapacita až 10 000 liber. Chevrolet plánuje vydat výkonnější Silverado EV s užitečným zatížením 20 000 liber. na trh, ale to se nestane dříve než koncem příštího roku nebo začátkem roku 2024.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Základní verze Silverado EV WT naopak cílí spíše na obchodníky, komerční aplikace nebo fleetové zákazníky. Má stejný dojezd 400 mil jako RST a může táhnout až 1 200 liber nákladu nebo táhnout přívěs o hmotnosti 8 000 liber. Oba lze nabíjet stejnosměrným rychlým nabíjením až 350 kW a obnovit dojezd 100 mil za přibližně 10 minut.

Multi-Flex střední a zadní dveře

Chevrolet nezapomněl na užitkové kořeny modelu Silverado EV a dal nákladnímu vozu množství šikovných funkcí pro maximalizaci jeho tažných a tažných schopností. Je vybaven středovou klapkou Multi-Flex ve stylu Chevy Avalanche, která otevírá prostor mezi lůžkem a druhou řadou cestujících. Tato šikovná funkce rozšiřuje 5 stop 11palcovou postel na více než devět stop, čímž vytváří dostatek prostoru pro přepravu delších předmětů, jako jsou kajaky nebo dřevěná prkna.

Multi-Flex Powered zadní výklopné dveře Chevy rozšiřují nákladový prostor na 10 stop a 10 palců při otevřených zadních výklopných dveřích, což vám umožňuje tahat nebo skladovat delší předměty. Vůz má volitelný kryt nástavby, který chrání obsah korby před zvědavými pohledy a nečinnýma rukama. Má také uzamykatelný úložný prostor pod kapotou nebo zavazadlovým prostorem odolným vůči povětrnostním vlivům, který je pravděpodobně dostatečně prostorný, aby pohltil velký kufr.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Uvnitř je Chevy Silverado EV vybaven sedmigalonovou modulární konzolou, pevnou skleněnou střechou a sklopnými sedadly druhé řady v poměru 40/60. Navíc s volitelným Power Barem můžete nabíjet baterie vozidla a napájet ruční nářadí, kempingové potřeby a domácí spotřebiče na cestách – a dokonce nabíjet další uvízlý EV.

Základy špičkových technologií

Jistě, 2024 Chevy Silverado EV je nákladní automobil, ale pod ním je spousta chytrého inženýrství. Vyznačuje se nezávislým předním a zadním odpružením, zatímco automatické adaptivní vzduchové tlumiče (standardně u RST) mohou zvednout nebo snížit nákladní automobil až o dva palce, říká Chevrolet, a přitom stále poskytovat hladkou a stabilní jízdu.

Chevy Silverado EV 2024: ceny a vlastnosti

Stejně jako Hummer EV je i Silverado EV vybaveno řízením všech čtyř kol, které zkracuje poloměr otáčení při nízkých rychlostech a zlepšuje ovladatelnost při vyšších rychlostech. Vrcholný model výbavy RST má standardně 24palcová kola.

Moderní vybavení

Jak byste očekávali od moderního plně elektrického snímače, Silverado EV má různé obrazovky. RST se standardně dodává se 17palcovým dotykovým displejem infotainmentu a 11palcovým digitálním přístrojovým štítem. Má také 14palcový head-up displej, hlasitý odposlech a může podporovat aktualizace OTA (over-the-air). Jo, a má také vylepšenou funkci Super Cruise pro jízdu po dálnici bez použití rukou.

Pěkné je, že Chevy byl natolik laskavý, že použil fyzické knoflíky a tlačítka pro ovládání klimatizace a hlasitosti rádia. Na volantu jsou také četná tlačítka pro ovládání četných funkcí vozíku.

Dostupnost Chevy Silverado EV 2024

Budete potřebovat hodně trpělivosti, protože 2024 Chevy Silverado EV bude v prodejnách až na jaře 2023. Řeč je o výbavové variantě RST First Edition, jejíž základní cena je necelých 105 000 eur. Ceny za základní výbavu WT budou zveřejněny později. Chevy oznámilo, že od příštího roku nabídne různé úrovně výbavy Silverado EV (včetně ještě tvrdší verze Trail Boss) mezi 50 000 a 80 000 EUR.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik