Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Dlouho etablovaný americký výrobce Chevrolet představil svůj nejnovější Colorado ZR2 Bison, neúnavný a vše dobývající vůz střední velikosti s přídí. Chevy Colorado ZR2 Bison 2024, testovaný off-roadovým šampiónem Chadem Hallem na Rubicon Trail, dokázal, že může jít kamkoli. ZR2 Bison jde ale ještě o krok dále: Je vybaven veškerým terénním hardwarem AEV, má největší pneumatiky ve svém segmentu a podvozek, který je navržen pro mix práce a zábavy.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

2024 Chevy Colorado ZR2 Bison: Co je nového?

Chevrolet a American Expedition Vehicles (AEV) spolupracují od roku 2019 na uvedení prvního Colorado ZR2 Bison na trh. Je dokázáno, že kupující se nemohou nabažit továrně upravených SUV a Chevrolet se držel stejného receptu, aby pokryl trh těžkých nákladních vozidel Silverado HD ZR2 Bison. Ale vzhledem k tomu, že Ford Ranger Raptor a Toyota Tacoma Trailhunter narušily trh, Chevrolet věděl, že starý recept na Colorado ZR2 Bison z roku 2024 už to nezvládne.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Nejdůležitějším bodem jsou pneumatiky, zejména blatové pneumatiky Goodyear Wrangler Territory. Colorado ZR2 Bison a jeho stájový kolega Silverado HD ZR2 Bison s průměrem neuvěřitelných 35 palců (315/70R17) jsou jedinými sériově vyráběnými nákladními vozy Chevy, které mají z továrny 35palcové blatové pneumatiky – větší a horší než oni. Pneumatiky na Ranger Raptor nebo Tacoma Trailhunter.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Ale nebylo to jednoduché. Inženýři Chevy museli posunout přední nápravu dopředu o 3,1 palce, předělat přední blatníky a rozšířit rozchody (asi o palec širší než běžná ZR2), aby udělali místo pro ty monstrózní pneumatiky. Colorado ZR2 Bison je samozřejmě vybaven také exkluzivním příslušenstvím AEV, jako jsou přední nárazníky vybavené navijákem, zadní nárazníky, lemy blatníků a na míru šitá 17palcová kola s třmeny.

Multimatický tlumič

Poprvé je Chevy Colorado ZR2 Bison 2024 vybaven přeladěným podvozkem Multimatic s vlastními předními a zadními tlumiči. Ten zajišťuje měkčí přistání a lepší odolnost v nerovném terénu, ačkoli pneumatiky mají podobnou velikost jako standardní ZR2 s 9,9 a 11,6 palce vpředu a vzadu. Ale s novými 35palcovými blatovými pneumatikami má Bison o 1,5 palce vyšší světlou výšku z 12,2 palce.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Má také vynikající ochranu spodku s kluznými deskami z borové oceli a vahadlem, které zabraňují odletujícím kamenům a úlomkům narážet na spodek.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výkon přeplňovaný turbodmychadlem

Bylo by hezké, kdyby Chevy vybavil Colorado ZR2 Bison trochu větším výkonem, ale nestěžujeme si na 2,7litrový přeplňovaný čtyřválec, který poskytuje výkon 310 koní a točivý moment 430 lb-ft. Součástí paketu je osmistupňová automatická převodovka, pohon všech kol a uzamykatelné přední a zadní diferenciály.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

ZR2 Bison má novou funkci ovládání spouštění v režimu Baja, kterou sdílí s běžným ZR2. Automaticky detekuje povrch vozovky, aby maximalizoval trakci a přilnavost. Řidič stačí sešlápnout brzdový pedál, sešlápnout plyn a uvolnit brzdu, aby zrychlil z nuly na sto na písku, trávě, blátě nebo hlíně.

Colorado ZR2 Bison: Tažné zařízení a užitečné zatížení

Colorado ZR2 Bison může táhnout až 5 500 lb s maximálním užitečným zatížením 1 050 lb. Bison navíc nabízí odjezdový úhel 38,2 stupňů, odjezdový úhel 26 stupňů a odjezdový úhel 26,9 stupňů – čísla, která podtrhují všestrannost Bisona.

Modernizace interiéru

Colorado ZR2 Bison je nejen nejuniverzálnější nákladní vůz střední velikosti od Chevy, ale je také vybaven kabinou, díky níž je zážitek z jízdy v terénu ještě příjemnější. Je vybaven digitálním přístrojovým štítem a 11,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu s integrovanou funkcí Google a bezdrátovým připojením chytrého telefonu pro zařízení Apple a Android. Mezi prvky AEV patří vlastní plakety na předních opěrkách hlavy a robustní podlahové krytiny, které udržují v interiéru pořádek.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Pokud jde o bezpečnost, všechny vozy Colorado ZR2 Bison jsou vybaveny automatickými dálkovými světly, varováním před opuštěním jízdního pruhu, automatickým nouzovým brzděním, varováním před opuštěním jízdního pruhu, adaptivním tempomatem a přední brzdou pro chodce.

Chevy Colorado ZR2 Bison 2024: ceny a vlastnosti

Ceny Chevy Colorado ZR2 Bison 2024

První dodávky z Chevy Colorado ZR2 Bison 2024 se dostane do prodejců ve třetím čtvrtletí roku 2023, zatímco výrobce slibuje, že oficiální doporučenou maloobchodní cenu oznámí později. Ptáček nám řekl, že základní cena by mohla začínat na více než 60 000 eurech. To je na Colorado vysoká cena, ale s Bison ZR2 za své peníze dostanete hodně.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik