Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Chevrolet odhalil zcela nové Colorado 2023 a pro třetí generaci středně velkého pickupu Chevy přichází spousta změn. Předchozí Colorado má od svého návratu v roce 2014 slavnou jízdu a Chevy neustále obnovuje řadu aktualizovanými modely, jako je ZR2 Bison. Chevy Colorado 2023 však bude muset soutěžit s průmyslovými giganty, jako jsou Toyota Tacoma a Ford Ranger.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

„Zcela nové Colorado je vylepšené ve všech směrech,“ řekl Scott Bell, globální viceprezident Chevrolet. „Díky svému robustnímu a sportovnímu designu, vylepšeným schopnostem, novým technologiím a možnostem přizpůsobení je navržen tak, aby dokázal více pro náročné zákazníky a přitom jim stále nabízel skvělou hodnotu.“

2023 Chevy Colorado: Co je nového?

Colorado 2023 je k dispozici pouze jako čtyřdveřová kabina pro posádku s lůžkem o výšce 5,2 stopy. Chevy pro rok 2023 upustil od varianty s jednou kabinou s dlouhým lůžkem, ale nové Colorado se mírně rozrostlo a nyní nabízí více prostoru a lepší terénní schopnosti.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nové Colorado má o 3,1 palce delší rozvor a je o 2,3 palce širší než dříve. Má však také kratší přední převis a přemístěnou přední nápravu pro zlepšení předního rozjezdu pro seriózní jízdu v terénu. Díky přepracování nabízí Colorado podle Chevyho nájezdový úhel 38,3 stupně, odjezdový úhel 25,1 stupně a odjezdový úhel 24,6 stupně. Navíc se světlá výška Colorada ZR2 zvýšila na 10,7 palce.

Možnosti výbavy a pohonné jednotky

Chevy Colorado 2023 je k dispozici výhradně s 2,7litrovým přeplňovaným čtyřválcovým zážehovým motorem odvozeným z půltunového kamionu Silverado. Vzrušující je, že 2,7litrový motor je k dispozici ve třech gradacích v závislosti na úrovni výbavy. Základní pracovní vozík (WT) a LT může s osmistupňovou automatickou převodovkou vyvinout 237 koní a 259 lb-ft. poslat na zadní kola nebo všechna čtyři kola. Jak Colorado WT, tak LT mají maximální tažnou kapacitu 3 500 lb. s příslušným vybavením.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Motor 2.7 Turbo Plus je standardem pro Colorado Z71 a Trail Boss. Nabízí výkon 310 koní a točivý moment 390 lb-ft. standardně s osmistupňovým automatem a pohonem všech kol. Motor Turbo Plus, který je k dispozici také jako volitelná výbava u výbav WT a LT, zvyšuje maximální tažnou kapacitu na 7 700 lb.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Colorado ZR2 je vybaveno turbodmychadlem s vysokým výkonem se stejnými 310 hp, ale vyšším točivým momentem 430 lb-ft. Chevy tvrdí, že základní 2,7litrový turbo mlýn má o 18 procent více koňských sil a o 36 procent více lb-ft. točivého momentu než u základního motoru odcházejícího modelu.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Turbo Plus a Turbo High-Output zároveň nabízejí větší výkon než předchozí Colorado ukončený 3,6litrový V6 a 2,8litrový turbodiesel.

Různé nastavení podvozku

Chevy Colorado 2023 bude mít tři nastavení odpružení v závislosti na úrovni výbavy. WT, LT a Z71 dostanou standardní odpružení, ale ten druhý nabízí až 9,5 palce světlé výšky oproti 7,9 palce (WT) a 8,9 palce (LT) předchozích dvou. WT a LT mají 17″ kola, zatímco Z71 a Trail Boss mají 18″ kolečka. Nová kola mají podobný vzor šroubů jako plnohodnotné Silverado.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Colorado Trail Boss se naproti tomu vyznačuje širším rozchodem, 2palcovou zvedací sadou, pasivními tlumiči Multimatic DSSV, 18palcovými ráfky s 32palcovými pneumatikami Goodyear Territory A/T a elektronickými uzávěrkami předních a zadních diferenciálů s Převod zadní nápravy 3,42. Dostane také litinová příčná ramena a panely spodku, které chrání motor, rozdělovací převodovku a vahadla, když jde do tuhého.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Konečně, nejvyšší řada ZR2 přichází z výroby s výkonnou třípalcovou zvedací sadou. Sada ZR2 Desert Boss Pack obsahuje 17″ kola, 33″ blatové pneumatiky, zakázkový přední nárazník, světelnou lištu namontovanou na střeše, jedinečné polepy Desert Boss a sportovní lištu s plachtou pro dokončení věcí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Fanoušci Chevy ocení aktualizovaný design kabiny Colorada z roku 2023 a nápaditou technologii. Vpředu a uprostřed je standardní 11,3palcová dotyková obrazovka infotainmentu s OS Android, Apple CarPlay, Android Auto, připojením Bluetooth, Google Maps a přístupem do Google Play. Displej obsahuje režim výkonu v terénu, který mimo jiné zobrazuje sklon vozidla, naklánění karoserie, tlak v pneumatikách, nadmořskou výšku, G-síly a prokluz kol.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mezi další specifikace patří bezdrátové nabíjení, standardní tažné zařízení (s dostupnou kamerou Hitch View), spodní kamera (standardně u modelů Z71 a ZR2) a aplikace Chevrolet Trailering App, která nabízí až 10 pohledů z kamer kolem vozidla. WT a Trail Boss jsou navíc vybaveny robustnějšími materiály pro práci v interiéru, zatímco LT se vyznačuje stříbrnými akcenty a kůží obšitou palubní deskou. Z71 má sportovnější kabinu s látkovým/koženkovým čalouněním a černo/červenými akcenty.

Chevy Colorado 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Sofistikovaný úložný systém zadních výklopných dveří Chevrolet je standardní součástí modelu ZR2 a je k dispozici pro celou modelovou řadu. Obsahuje 45″ x 4,0″ uzamykatelný úložný prostor na zadních dveřích pro uložení nářadí nebo vašeho oblíbeného ledového piva. Zadní výklopné dveře lze navíc uzamknout ve střední poloze, jako je tomu u Fordu Maverick.

2023 Chevy Colorado Cena a dostupnost

Chevy Colorado pro rok 2023 dorazí do amerických dealerství v polovině roku 2023. Výroba začne příští rok v závodě GM Wentzville v Missouri. Cena zatím nebyla oznámena, ale očekáváme, že MSRP začne na 26 000 EUR pro základní Colorado WT a 48 000 EUR pro ZR2.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis