Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

Předpokládali jsme, že Chevrolet Trax se vrátí poté, co byl vyřazen pro modelový rok 2023. Nečekali jsme však odrostlou karoserii připomínající uhlazený EV Blazer. Chevrolet Trax z roku 2024 dorazí na jaře 2023 s množstvím nových funkcí a stylových aktualizací – dost na to, aby dočasně odstranily nudnou fasádu Traxu první generace.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

2024 Chevy Trax: Co je nového?

Trax 2024 je druhá generace základního SUV značky s Bugem. Termín „základní úroveň“ se vztahuje na aktuální Chevrolet Trax, nikoli však na nový crossover Chevrolet. Nový Trax je o jedenáct centimetrů delší, dva centimetry širší a čtyři centimetry nižší, aby napodobil progresivní, ladnou siluetu Blazer EV. Růst má přirozeně za následek prostornější interiér s o tři centimetry větším prostorem pro nohy vzadu a o 12 procent větším nákladovým prostorem za zadními sedadly.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

„Odvážný exteriér a technicky vyspělý design interiéru nového Traxu nově definují, čím může být vozidlo základní úrovně,“ řekl Phil Zak, výkonný ředitel designu Global Chevrolet. „Dokazuje to, že moderní, stylový design nemusí být drahý.

Turbodmychadlový pohon

Jsme rádi, že Chevrolet vyčistil nový Trax jak zevnitř, tak zvenku, ale pochybujeme o výběru motoru. Pod kapotou pracuje 1,2litrový přeplňovaný tříválec, který podle Chevy poskytuje výkon 137 koní a točivý moment 162 lb-ft. Se skutečnými čísly nemáme problém, ale co nás trápí, je silnější čtyřválcový přeplňovaný motor starého Traxu s výkonem 155 koní a točivým momentem 177 lb-ft.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

Jak se druhá generace Traxu zvětšovala, bylo by hezké mít extra výkon čtyřválce. A jako starý Trax má 2024 šestistupňovou automatickou převodovku a pohon předních kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Očekává se však, že díky novému motoru bude Chevrolet Trax 2024 spotřebovávat méně paliva než modely první generace.

Předělaný interiér

Chevrolet odvedl skvělou práci na designu interiéru nového Traxu. Chevrolet chtěl interiéru dodat vzdušný a lehký pocit a líbí se nám čisté linie palubní desky, všudypřítomné kulaté výdechy vzduchu a ovládání fyzické klimatizace.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

Chevrolet nabídne nový Trax v pěti stupních výbavy: LS, 1RS, LT, 2RS a Activ. LS a 1RS se standardně dodávají se 17palcovými koly, černými sedadly s šedými akcenty a 8palcovým dotykovým displejem infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto. RS se vyznačuje 18- nebo 19palcovými litými koly, volantem s plochou spodní částí a červeným interiérem.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

Nejvyšší řada Trax Active se vyznačuje sedadly Evotex se žlutými akcenty, 18palcovými černými koly na zakázku, titanovými chromovými detaily a elektricky ovládaným sedadlem řidiče. Úrovně výbavy Trax LT, 2RS a Active také obsahují 11palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, 8palcový digitální přístrojový štít, vyhřívaná přední sedadla, startovací tlačítko, vyhřívaný volant a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, abychom jmenovali jen některé.

Bezpečnostní prvky Chevy Trax

Chevy Trax 2024 je standardně dodáván s pokročilým asistenčním systémem Chevy Safety Assist. Balíček obsahuje automatické nouzové brzdění, brzdění předními chodci, varování před opuštěním jízdního pruhu (s asistentem změny jízdního pruhu), varování před kolizí, automatická dálková světla a upozornění na vzdálenost. Součástí standardní výbavy Chevroletu je také couvací kamera.

Chevy Trax 2024: Ceny a funkce

Tovární záruka na Chevy

Vozidla Chevrolet přicházejí s tovární zárukou na nárazník v délce tří let, 36 000 mil a zárukou na pohonné ústrojí v délce pěti let, 60 000 mil. V závislosti na tom, jak často své vozidlo řídíte, můžete využít prodlouženou záruku. Než se rozhodnete, přečtěte si tento komplexní průvodce prodlouženou zárukou Chevrolet.

Cena Chevy Trax 2024

Ceny Chevroletu Trax 2024 začínají na 21 495 EUR za LS, 23 195 EUR za 1RS a 23 395 EUR za LT. Trax 2RS má základní cenu 24 995 EUR a Activ začíná na 24 995 EUR.

Fotografie a zdroj: Chevrolet.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik