Jeep Gladiator 2024: Informace, ceny, technická data

Jeep Gladiator 2024 staví na silných stránkách předchozího modelu a zároveň nabízí řadu modernizovaných technologií, bezpečnostních prvků, robustní výbavu a svěží design. Gladiator zůstává v segmentu pickupů jedinečný, protože se pohybuje na tenké hranici mezi střední a plnohodnotnou velikostí vozu a nabízí více míst ve druhé řadě sedadel, než byste očekávali, a zároveň zůstává otevřený.

“Nový Jeep Gladiator 2024 ztělesňuje sílu komunity Jeep a její neustálou snahu o větší schopnosti, pokročilé technologie a větší kultivovanost,” řekl Jim Morrison, senior viceprezident a šéf značky Jeep. “Gladiator je jediným nákladním vozem v oboru, který oslavuje svobodu v přírodě a zároveň je stále skutečným nákladním vozem.”

Jeep Gladiator 2024: Co je nového?

Změny na modelu Gladiator 2024 odrážejí aktualizace exteriéru jeho protějšku na platformě Jeep Wrangler 2024. K dispozici je nový design mřížky chladiče se sedmi otvory, které jsou zatmavené a texturované, což podle Jeepu zlepšuje chlazení motoru. Jeep také integroval anténu rádia do čelního skla a k dispozici je sedm nových designů kol s pneumatikami o rozměrech od 32 (terénní) do 33 (terénní) palců.

Kromě toho Jeep pro rok 2024 upustil od volitelného vznětového motoru V6 a na výběr zůstává pouze benzinový motor Pentastar V6 o objemu 3,6 litru. Jeep naštěstí zachoval standardní šestistupňovou manuální převodovku Gladiator a volitelnou osmistupňovou automatickou převodovku. Podle Jeepu nabízí manuální převodovka převodový poměr 84:1, zatímco automatická převodovka nabízí převodový poměr až 77:1.

Při správné výbavě má Jeep Gladiator 2024 maximální tažnou kapacitu až 3493 kg a maximální užitečné zatížení 782 kg. Stejně jako jeho sourozenci Jeep je i Gladiator 2024 ideální pro jízdu v terénu.

Originální terénní výbava

Jeep Gladiator 2024 má čtyři možnosti pohonu 4×4. K dispozici je stálá převodovka SelecTrac s redukčním poměrem 2,71:1 a stálá převodovka Rock-Trac s redukčním poměrem 4:1. Modely Gladiator Rubicon a Mojave mají převodovku Rock-Trac 4×4 s částečným převodem 4:1 4LO, resp. převodovku Command-Trac s částečným převodem 2,72:1 4LO, která zajišťuje lepší trakci a přilnavost v náročném terénu.

Gladiator Rubicon je vybaven předními a zadními zámky Tru-Lok, přední a zadní nápravou Dana 44 bez řezání a elektronickým systémem boční stabilizace, který zlepšuje kloubové vedení kol při stoupání nebo překonávání nebezpečného terénu. Naproti tomu Gladiator Mojave umocňuje svou atmosféru “pouštního závodníka” 2,5palcovými vzpěrami FOX s vnitřním bypassem, zámkem Tru-Lok na zadní nápravě, 1palcovým zdvihem odpružení, jednodílnou přední a zadní nápravou Dana 44 a programem OffRoad+, který reaguje na rychlost jízdy.

Novinkami pro rok 2024 jsou také Jeep Gladiator Rubicon X a Mojave X. Tyto dvě nové varianty dostaly více osvědčených terénních prvků, jako je standardní převodovka, přední a zadní ocelové nárazníky a terénní kamera.

Nové balíčky AEV

Jeep Gladiator 2024 je vybaven třemi novými terénními pakety od společnosti American Expedition Vehicles (AEV). Balíček Upcountry zahrnuje sadu s dvoupalcovým zdvihem, speciální kola a silnější 35palcové pneumatiky BFGoodrich All-Terrain T/A KO2. Paket Upcountry + má zdvihací sadu, speciální kola a 35palcové pneumatiky, ale má speciální přední nárazník a blatníky.

Nové balíčky doplňuje Gladiator AEV Level II, který obsahuje 6,35cm sadu na zvýšení podvozku, tlumiče Bilstein, 94cm terénní pneumatiky, přední ochranný kryt a naviják Warn. Úpravy AEV umožňují nájezdový úhel až 44,7 stupně, přechodový úhel 20,9 stupně, úhel odjezdu 26 stupňů, světlou výšku 29,5 cm a brodivost 80 cm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zlepšení bezpečnosti a designu interiéru

Jeep vylepšil interiér modelu Gladiator 2024 o měkčí materiály, kontrastní prošívání, vylepšené funkce infotainmentu a pokročilé bezpečnostní technologie. Všechny vozy Gladiator dostaly 12,3palcový dotykový displej se softwarem UConnect5, bezdrátové připojení k chytrému telefonu, hands-free volání a inovativní podsvícení, které zlepšuje viditelnost obrazovky při jízdě venku.

Stejně jako Jeep Wrangler je i nový infotainment systém Gladiator vybaven integrovaným průvodcem Jeep Adventure Guides s mapami, popisy tras, rozcestníky a zajímavostmi na 62 trasách Jeep Badge of Honour.

Gladiator má také nové přední a zadní boční airbagy, zesílené boční konstrukce, vnější bezpečnostní pásy ve druhé řadě sedadel a více standardních asistentů řidiče, jako je adaptivní tempomat a varování před čelní srážkou. Novinkou pro rok 2024 jsou voděodolná sedadla s elektrickým ovládáním ve 12 směrech, která jsou součástí standardní výbavy modelů Gladiator Rubicon X a Mojave X.

Ještě více standardní výbavy

Všechny úrovně výbavy modelu Jeep Gladiator 2024 mají bohatší standardní výbavu než model Gladiator 2023, přičemž základní verze Gladiator Sport je vybavena novou měkkou střechou z prémiové tkaniny, zatímco verze Sport má čelní sklo Gorilla Glass a jedinečná 17palcová kola. Další modely zahrnují LED osvětlení, ocelová madla, dvouzónovou automatickou klimatizaci, kožené čalounění Nappa, prémiový audiosystém Alpine a integrovaný reproduktor Bluetooth.

Ceny a dostupnost

Objednávky na Jeep Gladiator 2024 jsou již otevřené. První dodávky prodejcům se očekávají koncem roku 2023. Zatím nebylo nic oznámeno o doporučené maloobchodní ceně, ale očekáváme mírné zvýšení ceny oproti modelu 2023, která začíná na 969 375 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.