Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Jeep Gladiator 2024 staví na silných stránkách předchozího modelu a zároveň nabízí řadu modernizovaných technologií, bezpečnostních prvků, robustní výbavu a svěží design. Gladiator zůstává v segmentu pickupů jedinečný, protože se pohybuje na tenké hranici mezi střední a plnohodnotnou velikostí vozu a nabízí více míst ve druhé řadě sedadel, než byste očekávali, a zároveň zůstává otevřený.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

“Nový Jeep Gladiator 2024 ztělesňuje sílu komunity Jeep a její neustálou snahu o větší schopnosti, pokročilé technologie a větší kultivovanost,” řekl Jim Morrison, senior viceprezident a šéf značky Jeep. “Gladiator je jediným nákladním vozem v oboru, který oslavuje svobodu v přírodě a zároveň je stále skutečným nákladním vozem.”

Jeep Gladiator 2024: Co je nového?

Změny na modelu Gladiator 2024 odrážejí aktualizace exteriéru jeho protějšku na platformě Jeep Wrangler 2024. K dispozici je nový design mřížky chladiče se sedmi otvory, které jsou zatmavené a texturované, což podle Jeepu zlepšuje chlazení motoru. Jeep také integroval anténu rádia do čelního skla a k dispozici je sedm nových designů kol s pneumatikami o rozměrech od 32 (terénní) do 33 (terénní) palců.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Kromě toho Jeep pro rok 2024 upustil od volitelného vznětového motoru V6 a na výběr zůstává pouze benzinový motor Pentastar V6 o objemu 3,6 litru. Jeep naštěstí zachoval standardní šestistupňovou manuální převodovku Gladiator a volitelnou osmistupňovou automatickou převodovku. Podle Jeepu nabízí manuální převodovka převodový poměr 84:1, zatímco automatická převodovka nabízí převodový poměr až 77:1.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Při správné výbavě má Jeep Gladiator 2024 maximální tažnou kapacitu až 7 700 lbs a maximální užitečné zatížení 1 725 lbs. Stejně jako jeho bratři Jeep je i 2024 Gladiator ideální pro “potápění”.


Originální terénní výbava

Jeep Gladiator 2024 má čtyři možnosti pohonu 4×4. K dispozici je stálá převodovka SelecTrac s redukčním poměrem 2,71:1 a stálá převodovka Rock-Trac s redukčním poměrem 4:1. Modely Gladiator Rubicon a Mojave mají převodovku Rock-Trac 4×4 s částečným převodem 4:1 4LO, resp. převodovku Command-Trac s částečným převodem 2,72:1 4LO, která zajišťuje lepší trakci a přilnavost v náročném terénu.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy
Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Gladiator Rubicon je vybaven předními a zadními zámky Tru-Lok, přední a zadní nápravou Dana 44 bez řezání a elektronickým systémem boční stabilizace, který zlepšuje kloubové vedení kol při stoupání nebo překonávání nebezpečného terénu. Naproti tomu Gladiator Mojave umocňuje svou atmosféru “pouštního závodníka” 2,5palcovými vzpěrami FOX s vnitřním bypassem, zámkem Tru-Lok na zadní nápravě, 1palcovým zdvihem odpružení, jednodílnou přední a zadní nápravou Dana 44 a programem OffRoad+, který reaguje na rychlost jízdy.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Novinkami pro rok 2024 jsou také Jeep Gladiator Rubicon X a Mojave X. Tyto dvě nové varianty dostaly více osvědčených terénních prvků, jako je standardní převodovka, přední a zadní ocelové nárazníky a terénní kamera.


Nové balíčky AEV

Jeep Gladiator 2024 je vybaven třemi novými terénními pakety od společnosti American Expedition Vehicles (AEV). Balíček Upcountry zahrnuje sadu s dvoupalcovým zdvihem, speciální kola a silnější 35palcové pneumatiky BFGoodrich All-Terrain T/A KO2. Paket Upcountry + má zdvihací sadu, speciální kola a 35palcové pneumatiky, ale má speciální přední nárazník a blatníky.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Nové pakety doplňuje Gladiator AEV Level II, který obsahuje 2,5palcovou zdvižnou sadu, tlumiče Bilstein, 37palcové terénní pneumatiky, přední ochrannou desku a naviják Warn. Úpravy AEV umožňují nájezdový úhel až 44,7 stupně, výjezdový úhel 20,9 stupně, výjezdový úhel 26 stupňů, světlou výšku 11,6 palce a brodivost 31,5 palce.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Zlepšení bezpečnosti a designu interiéru

Jeep vylepšil interiér modelu Gladiator 2024 o měkčí materiály, kontrastní prošívání, vylepšené funkce infotainmentu a pokročilé bezpečnostní technologie. Všechny vozy Gladiator dostaly 12,3palcový dotykový displej se softwarem UConnect5, bezdrátové připojení k chytrému telefonu, hands-free volání a inovativní podsvícení, které zlepšuje viditelnost obrazovky při jízdě venku.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Stejně jako Jeep Wrangler je i nový infotainment systém Gladiator vybaven integrovaným průvodcem Jeep Adventure Guides s mapami, popisy tras, rozcestníky a zajímavostmi na 62 trasách Jeep Badge of Honour.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Gladiator má také nové přední a zadní boční airbagy, zesílené boční konstrukce, vnější bezpečnostní pásy ve druhé řadě sedadel a více standardních asistentů řidiče, jako je adaptivní tempomat a varování před čelní srážkou. Novinkou pro rok 2024 jsou voděodolná sedadla s elektrickým ovládáním ve 12 směrech, která jsou součástí standardní výbavy modelů Gladiator Rubicon X a Mojave X.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Ještě více standardní výbavy

Všechny úrovně výbavy modelu Jeep Gladiator 2024 mají bohatší standardní výbavu než model Gladiator 2023, přičemž základní verze Gladiator Sport je vybavena novou měkkou střechou z prémiové tkaniny, zatímco verze Sport má čelní sklo Gorilla Glass a jedinečná 17palcová kola. Další modely zahrnují LED osvětlení, ocelová madla, dvouzónovou automatickou klimatizaci, kožené čalounění Nappa, prémiový audiosystém Alpine a integrovaný reproduktor Bluetooth.

Jeep Gladiator 2024: Interiér, motor a úpravy

Ceny a dostupnost

Objednávky na Jeep Gladiator 2024 jsou otevřené. První dodávky prodejcům skončí koncem roku 2023. Zatím nebylo oznámeno nic o doporučené maloobchodní ceně, ale očekáváme mírné zvýšení ceny modelu 2023, která začíná na 38 775 EUR.

Autobrezik