Hyundai Sonata 2024: motory, ceny, technické údaje

Hyundai

Hyundai Sonata 2024 je nedoceněný sedan střední třídy, který si zaslouží stejnou úctu jako jeho japonští kolegové, jako je Honda Accord 2024 a Toyota Camry 2024. Designový jazyk Hyundai “Sensual Sportiness” byl v roce 2019 v plném rozkvětu, když se Sonata deváté generace objevila v showroomech. Facelift z roku 2024 však Sonatě propůjčil fasádu jako z jiného světa a převzal styl Robocop od partnerské platformy Staria, futuristického minivozu, který Hyundai prodává v jiných částech světa.

“Chtěli jsme Sonatě dodat modernější design,” řekl Simon Loasby, šéf designu Hyundai. “Její nízko položený design ztělesňuje naše téma smyslného sportovního vzhledu a díky designu kupé se jedná o nejlépe aerodynamický model Sonata v historii.”

Hyundai Sonata 2024: Co je nového?

Hyundai Sonata 2024 má nový vzhled a přepracovaný interiér s velkým displejem, který drží krok s dobou. Nejkontroverznější změnou je design přední části vozu. Tento jedinečný design by nás zaujal, kdybychom neznali minivany Staria a Stargazer, dva vozy, které mají srovnatelný vzhled inspirovaný vesmírnou lodí. Nicméně odsazené světlomety a širokopásmová LED světla pro denní svícení vypadají na rodinný sedan střední třídy šíleně cool.

Soudě podle prvních snímků Sonaty 2024 by se hodila nějaká hezčí kola a bude zajímavé sledovat, jak bude futuristický design Sonaty stárnout s tím, jak se bude zjemňovat styl sedanů, jako je Accord jedenácté generace. Ale jak už jsem řekl, chválíme Hyundai za to, že stále razí nové cesty a zpochybňuje normy.

Modernizovaný Hyundai Sonata 2024 bude mít poprvé u modelu Sonata volitelný pohon všech kol. Jedná se o systém s předním náhonem, který výrobce nazývá HTRAC (Hyundai Traction AWD), s elektrohydraulickou spojkou pro rychlejší reakci na ztrátu trakce. Bohužel možnost pohonu AWD dostanou pouze modely s atmosférickým motorem o objemu 2,5 litru.

Hyundai Sonata 2024 Výběr hnacího ústrojí

Hyundai Sonata 2024 zůstává zajímavý, protože nabízí širokou škálu pohonných jednotek. Základní modely Sonata SE a SEL jsou vybaveny 2,5litrovým čtyřválcovým motorem s výkonem 191 koní a točivým momentem 181 N.m. V případě modelu Sonata se jedná o motor s objemem 2,5 litru. Standardem je pohon předních kol, zatímco pohon všech kol je pro model 2024 novou volitelnou výbavou. Motor 2,5 l bez přeplňování je spojen výhradně s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Sonata SEL Plus a Limited dostávají přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec s výkonem 180 k a točivým momentem 195 N.m. Vrcholným modelem je Sonata N Line s 2,5litrovým přeplňovaným motorem o výkonu 290 koní a točivém momentu 311 N.m. Vůz je vybaven motorem o objemu 2,5 litru. Je vybaven pohonem předních kol a osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou pro rychlejší řazení a zrychlení, díky níž Sonata N Line zrychlí na 100 km/h za pět sekund.

A konečně, Sonata Hybrid je dobrou volbou, pokud u rodinného vozu střední třídy oceňujete spotřebu paliva 47 mil na galon podle odhadu EPA. Má 2,0litrový čtyřválcový motor a hybridní systém, který na přední kola přenáší 192 koní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový dotykový displej

Hyundai Sonata 2024 má přepracovaný interiér s novým “plovoucím” dotykovým displejem, který se skládá ze dvou 12,3palcových displejů infotainmentu v jednom zakřiveném skleněném krytu. Hyundai také přesunul řadicí páku na sloupek řízení a nový je i hřeben řízení.

Sonata je k dispozici s černým, tmavě šedým nebo šedým dvoubarevným interiérem, zatímco Sonata N Line má tmavě šedý interiér s červeným prošíváním. Mezi další prvky výbavy patří 12palcový projekční displej (HUD), audiosystém Bose s 12 reproduktory, bezdrátové připojení chytrého telefonu, digitální klíč a aktualizace OTA (Over-the-Air).

Aktualizovaná bezpečnostní technologie

Hyundai Sonata 2024 je vybaven pokročilými asistenčními systémy pro řidiče. Všechny modely jsou vybaveny systémem Front Collision Alert, automatickým brzděním, adaptivním tempomatem, asistentem pro jízdu v jízdním pruhu, sledováním mrtvého úhlu, automatickým brzděním vzadu, systémem Rear Cross-Traffic Alert a asistentem pro udržení pozornosti řidiče. Další bezpečnostní systémy, jako je Blind Spot Alert, Surround View Monitor, parkovací senzory a parkovací asistent, jsou k dispozici ve vyšších stupních výbavy.

Hyundai Sonata 2024: Cena a dostupnost

Hyundai Sonata 2024 se u prodejců objeví koncem roku 2023. Přesná doporučená maloobchodní cena bude oznámena později, ale ceny by se mohly pohybovat od 29 000 eur za základní verzi Sonata SE do 37 000 eur za Sonatu N-Line.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.