Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V našem testovacím protokolu nového Hyundai Sonata (2022) najdete výbavu a ceny vozu, technická data i fotografie sedanu a video testovací jízdy a mezi tím malou exkurzi do optiky modelu. .

Světová premiéra nového Hyundai Sonata 8. generace proběhla na autosalonu v New Yorku 2019, zahájení prodeje v USA je plánováno na letošní léto.

Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Technické specifikace

Nový Hyundai Sonata 2022 je založen na modulární platformě třetí generace, která má za následek zvýšenou tuhost karoserie, nižší těžiště a minimalizaci hluku a vibrací.

Přední struktura karoserie modelu v případě nehody rozděluje energii nárazu do tří směrů, přičemž vyztužené ocelové díly kované za tepla také chrání cestující.

S novým podvozkem se Sonata 8 mírně zvětšila: sedan nyní dosahuje délky, šířky a výšky 4 900, 1 890 a 1 445 mm, takže je o 45, 25 a 30 mm delší, širší a nižší než předchozí generace. , přičemž rozvor je 2 840 milimetrů (+ 35).

Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nabídka pohonných jednotek Hyundai Sonata 2022 pro ruský trh zatím není známa, ale v Americe lze čtyřdveřový hatchback se dvěma motory objednat. Prvním je nový 2,5litrový motor Smartstream s atmosférickým přímým vstřikováním, nahrazující starý 2,4litrový motor.

Poskytuje výkon 194 k (+ 6) a 245 Nm (+ 4) při nižší spotřebě paliva. Alternativně se můžete rozhodnout pro 1,6litrový turbomotor s výkonem 182 koní a točivým momentem 264 Nm. Oba motory jsou spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou, která posílá výkon na kola přední nápravy.

Pohon všech kol však bude pro Sonata k dispozici v budoucnu. Prý má elektronicky řízenou spojku zadní nápravy a několik provozních režimů s dynamickým rozdělováním točivého momentu na jednotlivé nápravy v závislosti na rychlosti, úhlu natočení volantu a prokluzu kol.

Pozoruhodné je, že vozidlo poprvé obsahovalo funkci digitálního klíče, která bude v budoucnu dostupná i v dalších jihokorejských vozidlech. Umožňuje vám odemknout dveře a nastartovat motor prostřednictvím speciální aplikace pro chytré telefony.

Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Tuto funkci však mohou využívat pouze majitelé chytrých telefonů se systémem Android vybavených technologií NFC (Near Field Communication). Ten zajišťuje, že digitální klíč funguje pouze v bezprostřední blízkosti vozidla (pouze pár centimetrů), takže jej nemohou zachytit narušitelé.

Majitel vozu také může „sdílet“ digitální klíč se svou rodinou nebo přáteli, což omezuje jejich možnosti. Například děti mají povolen vstup do interiéru pouze bez toho, aby mohly nastartovat motor.

O bezpečnost se v nové Sonatě také není třeba bát. Sedan je standardně dodáván s inteligentním tempomatem se systémem Start-Stop, technologií pro zabránění čelní kolizi a varováním před opuštěním jízdního pruhu. Vrcholné verze jsou navíc vybaveny parkovacím asistentem, hlídáním mrtvého úhlu a dalšími elektronickými pomocníky.

vnější

Pokud jde o vnější design modelového roku Hyundai Sonata 2022, připomíná přepracovanou variantu vzorové dva tisíce sedmnáctky, do které byla kompetentně vepsána některá stylistická rozhodnutí konceptu Hyundai Le Fil Rouge. Korejci tomuto designu říkají „smyslná sportovnost“.

Vpředu dostane osmá generace sedanu širokou kaskádovitou masku chladiče s černěným designem. „Přední část se vyznačuje složitě tvarovaným nárazníkem, divokými světlomety s LED světlometem ve spodní části a svalnatou kapotou s centrálním hrbem.

Zajímavostí je, že nová Sonata má chromované lišty táhnoucí se od vnějších rohů světlometů k základně bočních zrcátek. Toto řešení se nazývá ‚Hidden Lighting Lamps‘ a bylo poprvé testováno na konceptu Hyundai HDC-2 Grandmaster.

Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Tvůrci vůz označují jako „čtyřdveřové kupé“, ale z profilu jde o běžný čtyřdveřový sedan, i když by se dal také označit za liftback nebo fastback díky své uhlazené a dynamické siluetě se svažující se střechou. plynule do víka kufru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Z profilu vyniká Hyundai Sonata 2022 svým stylovým sklonem, který začíná za podběhy předních kol a sahá až k zadním svítilnám. Nejlevnější varianta je dodávána s 16″ koly, zatímco dražší verze jsou dodávány s ráfky různých designů a velikostí až do 18″.

Pohled dozadu je povedený: vůz má integrovaný zadní spoiler a C-světla, která jsou ve spodní části sjednocena LED páskem. C-nosič má nahoře logo značky a pod C-nosičem označení modelu. Uvádí se, že díky všem těmto změnám se Korejcům podařilo snížit koeficient aerodynamického odporu čtyřdveřového vozu na 0,27.

interiér vozu

Nový Hyundai Sonata 2022 se vyznačuje nízkou přední zástěrou s vložkami z broušeného chromu a tenkými proužky vzduchových deflektorů.

Řidič má k dispozici 12,3palcovou obrazovku na palubní desce a dva plynule propojené displeje multimediálního systému. Celková úhlopříčka je 10,25″. Multimediální systém podporuje bezdrátové aktualizace a také Android Auto a Apple CarPlay.

Hyundai Sonata 2022: Specifikace, cena, datum vydání

To vše je však vyhrazeno pro nejvyšší modely, zatímco základní model přichází s analogovou palubní deskou a jednoduchým audiosystémem se ovládá přes malý monochromatický displej.

Hyundai Sonata 8. generace má nový volant. Místo předchozího tříramenného volantu je nyní sedan vybaven čtyřramenným volantem. Ovladač převodovky na středové konzole přitahuje pozornost: má čtyři tlačítka a je výrazně kompaktnější než tradiční volič převodovky.

Pro model nové generace je k dispozici řada možností. Mezi volitelné doplňky patří bezdrátové nabíjení smartphonu, projekční displej na čelním skle, panoramatické střešní okno, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla a prémiový audiosystém Bose s 12 reproduktory.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis