Jaguar E-Pace 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Kompaktní crossover Jaguar E-Pace (2022) měl premiéru v Londýně v červenci ’17. Nový model je nejmenší v nabídce britské značky. Vyrábí se v Rakousku v závodě Magna Steyr, zatímco výroba pro Čínu je založena na společném podniku Chery Jaguar Land Rover v Changshu.

Jaguar E-Pace 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

vnější

Vnější design Jaguaru E-Pace 2022 velmi připomíná vzhled kupé F-Type. Zde se projevuje širokými, svalnatými, skloněnými světlomety na kapotě, masivní mřížkou chladiče a mohutným nárazníkem s bočními otvory pro přívod vzduchu.

Crossover je se svou relativně krátkou délkou poměrně vysoký, díky čemuž vůz působí poněkud mohutně, i když silueta modelu je poměrně sportovní – s trendy svažující se střechou.

Jaguar E-Pace 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Záď kompaktního Jaguaru E-Pace se vyznačuje úzkými a dlouhými horizontálními světly a dvěma výkonnými výfuky. Model je k dispozici v jedenácti různých barvách a kola mohou být vybavena různými ráfky o průměru od 17 do 21 palců.


Zajímavé je, že Britové zaujali ironický postoj ke skutečnosti, že nový Jaguar E-Pace je nejmenším modelem společnosti. Na rámu čelního skla jsou například vidět siluety velkého jaguára a za ním následujícího mláděte. Podobný obraz se promítá na chodník, když se v noci otevírají dveře.

interiér vozu

Pokud jde o design interiéru, nový Jaguar E-Pace 2022 není žádným zjevením. Interiér parket je navržen ve stylu britské značky, ale má také některé speciální prvky v interiéru modelu.


Je pozoruhodné, že Jaguar nahradil tlačítkové ovládání klimatizace třemi knoflíky s neuzamykatelným joystickem namísto automatického ovládání puku.

Jaguar E-Pace 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na středové konzole, hned pod větracími žaluziemi, je velká 10palcová obrazovka multimediálního systému Touch Pro. Displej lze rozdělit na dvě oblasti, z nichž každá je věnována aplikaci. Palubní deska je v základní konfiguraci analogová, ale za příplatek si zákazník může objednat digitální palubní desku s 12,3″ obrazovkou.V nejvyšších verzích je interiér vybaven kůží a efektními dřevěnými a chromovými vložkami. V cenově nejdostupnější verzi je interiér skromnější, ale obecně na kvalitu materiálů nelze nic stěžovat a interiér v obou případech působí celkem slušně, místy až luxusně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér nového E-Pace nabízí spoustu úložného prostoru pro drobnosti s 10litrovou přihrádkou v palubní desce. Mezi předními sedadly je hluboká přihrádka na transformátor, do které se vejde například tablet. V autě najdete také čtyři 12voltové zásuvky a pět USB portů. Obecně neexistují žádné otázky o ergonomii.

Co se sedadel týče, osobám vyšším než 180 cm se jízda v Jaguaru E-Pace bude líbit jen stěží. Interiér je velmi stísněný, a to i na předních sedadlech, nemluvě o zadní řadě, kde sedadla nejsou nastavitelná.

Charakteristika

Nový Jaguar E-Pace 2022 je založen na stejné platformě jako Land Rover Discovery Sport a Range Rover Evoque . Má celkovou délku 4 395 milimetrů a rozvor 2 660 milimetrů.

Britové se snažili, aby byl vůz co nejlehčí. Proto jsou dveře a zadní blatníky vyrobeny z tenké, ale vysoce pevné oceli, zatímco kapota, přední blatníky, střecha a víko zavazadlového prostoru jsou vyrobeny z hliníku.

Jaguar E-Pace 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Příčník pod čelním sklem Jaguaru E-Pace je vyroben z hořčíkové slitiny. Auto je však na svou třídu stále trochu těžké. Například nejlehčí verze váží v nezatíženém stavu 1 700 kg.

Vůz však nabízí jeden z nejprostornějších nákladových prostorů v segmentu. Standardní kapacita je 577 litrů, ale lze ji zvětšit na 1 223 litrů sklopením opěradel sedadel. Všimněte si, že maximální kapacita zahrnuje také prostor pod podlahou, ve kterém mají crossovery pro ruský trh box na pneumatiky.

Podvozek se skládá ze vzpěr McPherson na přední nápravě a Integral Link Multilever na zadní nápravě. Volitelně jsou k dispozici adaptivní tlumiče. Nabídka pohonných jednotek pro Jaguar E-Pace pro Rusko zahrnuje 2,0litrové zážehové a vznětové motory Ingenium.

Zážehové motory poskytují výkon 249 nebo 300 k, vznětové motory jsou k dispozici s výkony 150, 180 a 240 k, přičemž nejsilnější motor má dvě turba. Všechny verze E-Pace pro Rusko jsou nabízeny s nealternativním devítistupňovým automatem ZF a systémem pohonu všech kol, druhý má dvě verze.

Vozidla s motory 150, 180 a 249 k mají konvenční lamelovou spojku, která připojuje zadní nápravu pouze v případě potřeby, zatímco crossovery s naftovými motory o výkonu 240 k a benzinovými motory o výkonu 300 k mají pokročilý systém Active Driveline používaný u Discovery Sport a Evok modely.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce se cena nového Jaguaru E-Pace pro rok 2022 pohybuje od 38 790 do 58 340 EUR.