Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Byla jednou doba, kdy měl jaguár celá řada luxusních sportovních sedanů – kompaktní XE, velký XJ a střední XF – ale nyní zůstává pouze střední velikost. Jaguar uvedl na trh aktuální generaci XF pro modelový rok 2016 a revidoval ji pro rok 2021. Letos poprvé nechybí adaptivní tempomat, který je standardem u všech variant. Jaguar XF 2023 konkuruje dalším luxusním sedanům střední velikosti, jako je tento Genesis G80, dem Maserati Ghibli a Audi A6.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového Jaguar XF 2023

  • Adaptivní tempomat nyní standardní
  • Všechny modely nyní s integrací Amazon Alexa

co si myslíme

XF je britský sportovní sedan v celé své kráse, i když nepatří mezi vyvážené a zaoblené luxusní vozy, které vedou naše žebříčky. Automobil střední třídy Jaguar je bezpochyby jedním z nejhezčích vozů mezi svými konkurenty, s agresivním postojem spojeným s elegantní karoserií. Interiér je také lepší než kdy dříve, s aktualizací z roku 2021 vylepšuje funkce infotainmentu a kvalitu materiálů.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Poslední zbývající sportovní sedan Jaguaru je plochý a elegantní, ale v modelové řadě jsou značné mezery, které omezují jeho přitažlivost. Na rozdíl od konkurence je XF nabízeno výhradně se čtyřválcovými motory – žádný šestiválec, žádný hybrid, žádná výkonnostní varianta. Nespolupracující může být i osmistupňová automatická převodovka. Požitek z jízdy není tak vybroušený jako nejlepší auta v segmentu.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

I když není Jaguar dokonalý, nepopiratelná dynamika, sofistikovaný informační a zábavní systém a ovládání z něj činí přesvědčivou alternativu pro ty, kteří tíhnou k velikostem segmentů, jako je řada 5. bmw nebo třídy E Mercedes Benz viděli dost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a účinnost

Každé XF je poháněno 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou. Zákazníci si mohou vybrat mezi XF S a XF SE s pohonem všech kol a točivým momentem 246 k a 269 lb-ft nebo XF R-Dynamic SE s pohonem všech kol a točivým momentem 296 k a 295 lb-ft. Spotřeba XF je udávána 25/33 mpg (město/dálnice), modely R-Dynamic dosahují 22/30 mpg. Výkonnější R-Dynamic při testování pokořil hranici 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy, ve srovnání s průměrem pěti sekund u většiny jeho konkurentů.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

XF nebyl hodnocen žádnou z hlavních amerických bezpečnostních institucí, ale Jaguar nabízí několik bezpečnostních prvků jako standard. Adaptivní tempomat – novinka pro rok 2023 – je zahrnut ve všech úrovních výbavy, stejně jako automatické nouzové brzdění, varování při opuštění jízdního pruhu, upozornění na cross Traffic Alert a Attention Alert.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

nákladový prostor a interiér

Ve srovnání XF se dvěma lídry v segmentu je XF na větším konci segmentu. Pokud jde o prostor pro nohy vpředu, je uprostřed, ale nabízí více prostoru pro nohy vzadu než dva německé modely. Objem zavazadlového prostoru modelu XF převyšuje objem zavazadlového prostoru třídy E a odpovídá objemu zavazadlového prostoru řady 5.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) držet
Jaguar XF 41,5/37,2 palce 17,8 kubických stop
Mercedes Benz třídy E 41,7/36,2 palce 13,1 kubických stop
BMW 5 Série 41,4/36,5 palce 18,7 kubických stop

technika

V rámci aktualizace modelu 2021 jsou všechny varianty výbavy vybaveny 11,4palcovým dotykovým displejem infotainmentu. Apple CarPlay, Android automobil a zvuk Meridian s 12 reproduktory jsou standardem, volitelně je k dispozici barevný head-up displej.

Jaguar XF 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Designér rockové hvězdy XF

Půvabný a elegantní styl modelu XF je zřejmou silnou stránkou a muž, který jej navrhl, je po celá desetiletí synonymem dokonalosti designu. Ian Callum, který navrhl první XF v roce 2008, také dohlížel na redesign v roce 2016 a je zodpovědný za všechny moderní designy Jaguaru spolu s legendami, jako je tento. brod RS200, dem Nissan R390 Supercar, dem Aston Martin DB9 a Aston Martin Vantage.

XF, které si přejeme, se stále stavělo

Jakkoli facelift z roku 2021 vylepšil XF, stále bojuje o naši náklonnost. Ale byla tu předchozí verze, která nás chytla za srdce. V letech 2018 až 2020 Jaguar prodával XF Sportbrake s 3,0litrovým přeplňovaným motorem V6 namísto 2,0litrového přeplňovaného čtyřválcového motoru současného modelu. Byl to sportovní, dobře vypadající Jaguar, na který, doufám, jen tak nezapomeneme.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik