Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Vzhledem k tomu, že automobilový průmysl pokračuje v postupném přechodu od spalovacích motorů k bateriovým sadám, konkurence mezi elektromobily bude stále tvrdší a první účastníci by mohli zůstat pozadu. The jaguár Například I-Pace 2023 je nyní v pátém modelovém roce a existují nové nabídky s delším dojezdem, rychlejšími časy nabíjení nebo vyšším výkonem.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ale I-Pace je auto, které mluví více k srdci než k mysli. Jeho svůdné ovládání, nápadný vnější styl a vytříbený interiér zajišťují, že tento Jaguar zůstane v souladu. Technologické prvky, jako je zvukový systém Meridian, 10palcový displej infotainmentu, asistenční funkce řidiče, Apple CarPlay a Android Auto. I když Jaguar není na špici našeho žebříčku pro rok 2023, je to velmi příjemné auto.

Co je nového pro rok 2023?

Jaguar na to má I-Pace modelový rok 2023 některé malé, ale pozoruhodné inovace, včetně znovuzavedení možnosti sedadel Performance, dostupné ve třech barevných variantách: Ebony, Light Oyster nebo Mars Red.Kromě toho je I-Pace prvním Jaguarem s integrovaným hlasovým ovládáním Amazon Alexa. Kromě toho Jaguar dělá z bezdrátového nabíjení standard pro elektrický crossover.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

I-Pace je nabízen pouze v předchozí nejvyšší výbavě HSE. Cena se však blíží ukončenému základnímu modelu. HSE se standardně dodává s řadou prvků aktivní bezpečnosti včetně adaptivního tempomatu a varování před opuštěním jízdního pruhu. Nechybí výkonný prémiový audiosystém, head-up displej, kožený interiér, přední sedadla elektricky ovládaná v 16 směrech s vyhříváním a chlazením sedadel, elektricky ovládané zadní výklopné dveře a 20palcová kola.

EV motor, výkon a ovladatelnost

I-Pace je standardně dodáván s pohonem všech kol a je poháněn dvěma elektromotory, které dohromady poskytují výkon 394 koní a točivý moment 512 liber za minutu. Tato síla poskytuje rychlé a snadné zrychlení pro míjení semaforů ve městě a předjíždění pomalejších vozidel na dálnici. Díky standardnímu vzduchovému odpružení nabízí I-Pace komfortní zážitek z jízdy a řízení. Výkonný akumulátor pod podlahou zajišťuje nízké těžiště, což dodává elektrifikovanému Jaguaru extra dávku hbitosti a stability. Zatímco námi testovanou verzi nepochybně bavilo řídit, nedostatkem byla nerovnoměrná reakce brzdění při zastavení.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

I-Pace 2023 je vybaven 90,0 kWh baterií, která umožňuje dojezd podle EPA až 246 mil na plné nabití. Pro srovnání: The Audi e-tron má odhadovaný dojezd až 226 mil a to Tesla Model X by měl být schopen ujet až 348 mil. Elektrický Jaguar má standardní port pro rychlé nabíjení DC, který dokáže nabít baterii na 80 procent za pouhých 40 minut.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pokud nemáte přístup k nejrychlejší možnosti nabíjení, musíte na úplné nabití baterie počkat 8,6 hodiny u standardní 240voltové zásuvky. To je zlepšení oproti předchozím modelům, kterým nabíjení tímto způsobem trvalo téměř 13 hodin. Rozdíl? Jaguar v roce 2022 modernizoval palubní nabíječku I-Pace ze 7,0 kilowattů na 11,0 kilowattů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

Vládní odhady pro I-Pace se liší podle velikosti kol. Modely s 20palcovými koly údajně dosahují až 85 MPGe dohromady, 89 při jízdě ve městě a 82 na dálnici. Modely s většími 22palcovými koly dosahují nižších hodnot 76 MPGe, 79 v městském provozu a 72 na dálnici. Přestože jsou tyto hodnoty účinnosti srovnatelné s hodnotami e-Tronu, jsou výrazně nižší než u Modelu X.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Poslední I-Pace, který jsme testovali v rámci našeho rozsáhlého testovacího programu na naší palivově úsporné dálniční trase 75 km/h, dosáhl 64 MPGe – 8 MPGe pod svým vlastním hodnocením pro dálnici a o 3 MPGe méně než e-tron. Pro pořádek, netestovali jsme Model X na naší trati v reálném světě.

Interiér, pohodlí a nakládka

Jaguar doplňuje stylový exteriér modelu I-Pace o sofistikovaný interiér s nápadnou palubní deskou a dostatečným prostorem pro cestující. Přední sedadla, i když jsou dobře polstrovaná, nejsou na dlouhé cesty nijak zvlášť pohodlná. I-Pace lze samozřejmě vybavit mnoha žádoucími prvky, jako jsou výkonná přední sedadla, čtyřzónová klimatizace, head-up displej, vyhřívaná přední a zadní sedadla, různé kožené interiéry a mnoho dalšího. Úložný prostor vylepšuje všestranná středová konzola s užitečnou přihrádkou pod loketní opěrkou a policí pod středovou konzolou. Vzadu je místo pro sedm příručních zavazadel, při sklopených zadních sedadlech dokonce 18.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Každý I-Pace je vybaven dotykovým informačním a zábavním systémem, který se skládá z 10,0palcové horní obrazovky pro audio a další funkce a 5,5palcové spodní obrazovky, která je primárně zodpovědná za ovládání klimatizace v kabině. Zatímco Jaguar tvrdí, že uživatelské rozhraní se stalo ještě intuitivnějším, musíme si to sami vyzkoušet. Příjemnou vlastností nového softwaru je, že zobrazuje umístění nabíjecích stanic, dostupnost, cenu a odhadovanou dobu nabíjení. I-Pace dále nabízí Apple CarPlay, Android Auto, hlasové ovládání Amazon Alexa a Wi-Fi hotspot. Součástí standardní výbavy je i zvukový systém Meridian s výkonem 825 wattů.

Jaguar I-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Elektrifikované SUV je standardně dodáváno s řadou asistenčních systémů řidiče, včetně automatických dálkových světel a sledování mrtvého úhlu. K dispozici je také 360° kamerový systém. Pro více informací o výsledcích nárazových testů I-Pace navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • Standardní adaptivní tempomat

záruka a údržba

Jaguar nabízí jednu z nejkomplexnějších záruk na trhu s dlouhou omezenou zárukou a zárukou na pohonné ústrojí. Jaguar navíc nabízí jednu z nejdelších bezplatných servisních lhůt, jaké známe.

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Záruka na elektrické komponenty je osm let nebo 100 000
  • Bezplatná údržba je platná po dobu pěti let nebo 60 000 mil

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik