Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The jaguár F-Pace 2023 je okouzlující, luxusní a praktický kompaktní crossover. Vrací se jen s několika změnami, kromě nové speciální edice sportovní výbavy SVR. F-Pace soutěží s oblíbenými luxusními modely, jako je např BMW X3 , Genesis GV70 a Mercedes Benz třída GLC.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového Jaguar F-Pace 2023

  • Nové vydání SVR 1988
  • Adaptivní tempomat standardně u vyšších úrovní výbavy
  • Samotěsnící pneumatiky standardem u většiny modelů

co si myslíme

Jaguar F-Pace 2023 nabízí působivou kombinaci výkonu, funkčnosti a stylu. Je to nejprodávanější model Jaguaru a není těžké pochopit proč.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

F-Pace po faceliftu v roce 2021 byl uvnitř tišší a interiér povýšil na luxusní úroveň. Ještě předtím to byl jeden z nejkrásnějších crossoverů na silnici. Jízdní dynamika je hodná označení na kapotě, zejména u verzí R-Dynamic S nebo SVR.

Zůstává pár nepříjemností. Informační a zábavní systém by mohl být ještě jednodušší a standardní výbava F-Pace je na cenu skoupá. Když už jsme u ceny, F-Pace startuje tisíce nad svými nejbližšími soupeři, kteří jsou sami o sobě hodnými luxusními křižníky.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

A Genesis GV70 je nepochybně levnější, ale F-Pace má určitě své kouzlo. Sice se nestal SUV roku, ale stále je to okouzlující a všestranný společník. Pro tuto kombinaci sportovnosti a stylu se Jaguar stále nejlépe hodí.

výkon a spotřeba paliva

Po odchodu P340 má F-Pace pouze tři konfigurace pohonné jednotky. Všechny jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Verze F-Pace a F-Pace S sdílejí motor s menším E-Pace. 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec poskytuje výkon 247 koní a 269 Newtonmetrů, zrychlení z 0 na 60 sekund má Jaguar za 6,9 sekundy. Základní pohonná jednotka je nejúčinnější ze všech tří, s odhadem EPA 22/27 mpg (město/dálnice).

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Dalším je F-Pace R-Dynamic S, který spojuje přeplňovaný řadový 3,0litrový motor s mild-hybridním systémem a produkuje 395 koní a 406 lb-ft. Sprint z 0 na 100 trval v testu 5,9 sekundy. Účinnost klesá na 19/26 mpg.

Konečně, F-Pace SVR nabízí neuvěřitelných 542 koní a 516 lb-ft ze svého 5,0litrového přeplňovaného motoru V8. Jaguar odhaduje, že SVR zrychlí z 0 na 100 za pouhých 3,8 sekundy, ale spotřeba paliva podle toho klesne na 15/21 mpg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jaká je speciální edice?

SVR Edition 1988 je estetickým vylepšením sportovní výbavy SVR. Je inspirován nátěrem XJR-9, který Jaguar vyhrál v Le Mans před 38 lety. To znamená tmavě fialové lakování („Půlnoční ametyst“), krásné zlaté ráfky a zlaté akcenty.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Edice 1988 je omezena na pouhých 394 vozidel po celém světě, musíte mít štěstí, abyste si jedno pořídili.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Každý F-Pace je vybaven automatickým nouzovým brzděním, sledováním mrtvého úhlu, varováním před opuštěním jízdního pruhu a parkovacími senzory. Od roku 2023 bude adaptivní tempomat standardem u všech úrovní výbavy kromě základní verze. V nejvyšším stupni výbavy, SVR, je přidán systém surround-view kamer a systém sledování pozornosti.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

F-Pace zatím nebyl testován žádnou vládou ani nezávislým orgánem.

nákladový prostor a interiér

Jednou z oblastí, kde F-Pace září, je praktičnost. V porovnání s jedním bmw X3, F-Pace nabízí více místa pro nohy a více prostoru pro zavazadla.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • F-Pace: 70,4/32,1 kubických stop
  • X3: 62,7/28,7 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • F-Pace: 40,3/37,2 palce
  • X3: 40,3/36,4 palce

technika

F-Pace je vybaven 11,4palcovým dotykovým displejem infotainmentu s nejnovějším systémem Pivi Pro od Jaguaru. Dodává se s Apple CarPlay a Androidem automobil dodáno, ale pro Wi-Fi musíte upgradovat na verzi S. Mezi další možnosti patří bezdrátové nabíjení, systém prostorového zvuku Meridian a 12,3palcový digitální měřič.

Jaguar F-Pace 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučená úprava

F-Pace je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: Base, S, R-Dynamic S a SVR. Ceny začínají hodně přes 50 000 eur, což je na kompaktní crossover drahé.

Budeme-li rozumní, půjdeme s F-Pace S. Má adaptivní tempomat, některé vylepšení výbavy a širší škálu možností než základní model.

Ale kdo chce být rozumný? Model, který chceme nejvíce, je SVR. Je to dobře zaoblený a vybroušený silák, a proto se F-Pace cítí nejvíce jako Jaguar.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik