Jaguar E-Pace 2023: fotografie, ceny, technická data

Jaguar

The jaguár E-Pace 2023 je nejdostupnějším základním modelem značky, ale nemusí být nejlepší. Oceňujeme jeho svižnou jízdní dynamiku, ale méně nadšení z jeho interiéru a ceny. Tváří v tvář takové sofistikované konkurenci BMW X1 a Volvo XC40 E-Pace se zdá být pomalu zastaralý.

Co je nového Jaguar E-Pace 2023

  • Redukce sortimentu na variantu SE
  • Adaptivní tempomat nyní standardní
  • Volitelný Premium Black Pack

co si myslíme

Jaguar E-Pace nedává moc smysl, ale to neznamená, že není zábavný.

Ve skutečnosti je E-Pace na silnici zábavnější než většina SUV. Na asfaltu je svižný a jistý a na šotolině dokonce působí přiměřeným dojmem soutěžního vozu. Vnější design nezklame a standardní výbava je působivá.

Přesto nelze slabiny E-Pace přehlédnout. Rychlé ovládání jde za cenu tuhého odpružení a hnací ústrojí je hlučné. V interiéru je použito hodně plastu a ocelová konstrukce je na moderní poměry těžká.

Největším nedostatkem E-Pace je jeho cena: s necelých 50 000 eur je dobře vybavený, ale dražší než naše SUV roku 2022, Genesis GV70 . E-Pace se v roce 2019 nedostal do finále stejné soutěže a propadl také v našem výběru základních luxusních crossoverů. Zatímco se Jaguar připravuje na plně elektrický provoz, jsme zvědaví, zda E-Pace přežije dlouho.

výkon a spotřeba paliva

S vynecháním výbavy P300 je E-Pace k dispozici pouze s jedním motorem. 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec posílá na všechna čtyři kola přes devítistupňovou automatickou převodovku výkon 246 koní a 269 Newtonmetrů točivého momentu. Sprint z 0 na 100 trvá 7,8 sekundy a motor není tak tichý a hladký, jak bychom si přáli.

Podle EPA dostane E-Pace pouze 20/26 mpg po městě a na dálnici. The bmw X1 je mnohem efektivnější a Volvo XC40 je k dispozici s plug-in pohonem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Poslední svého druhu

Prodeje E-Pace v USA od jeho uvedení před pěti lety klesají. Očekáváme, že se na trhu udrží ještě rok nebo dva, ale to je vše.

Jaguar oznámil, že do roku 2025 bude prodávat pouze elektromobily. Protože značka s elegantním I-Pace už má kompaktní elektrické SUV, daly by se dny E-Pace sečíst? Každý, kdo chce SUV Jaguar s benzínovým motorem, by měl udeřit hned, nebo držet hubu navždy.

bezpečnostní prvky

Jediná zbývající varianta výbavy E-Pace má rozsáhlou bezpečnostní výbavu. Adaptivní tempomat je nyní standardní výbavou, stejně jako automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, přední a zadní parkovací senzory a systém prostorových kamer.

technika

Technologie je pro E-Pace velmi důležitá. Součástí standardní výbavy je informační a zábavní systém s 11,4palcovou obrazovkou, navigací a Wi-Fi. Apple CarPlay a Android automobil jsou také integrovány.

Na přání je k dispozici head-up displej a systém prostorového zvuku.

expanzní etapy

V roce 2023 bude E-Pace k dispozici pouze jeden stupeň výbavy. E-Pace SE byl dosud střední úrovní výbavy a přidal luxusní prvky, jako jsou elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, kožený interiér a vyhřívaná přední sedadla.

E-Pace je dobře vybavený, ale výrazně dražší než konkurence. Vyvolávací cena se pohybuje kolem 49 000 eur – o více než 10 000 eur více než u XC40 v základní verzi.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.