Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jedinečný styl, vysoké bezpečnostní hodnoty a neobvyklý interiér to dělají Volvo XC40 2023 atraktivní luxusní SUV v kompaktní třídě. Praktičnost a účinnost jsou charakteristickými znaky modelové řady jako mild hybrid i jako plně elektrický XC40 Recharge. Mezi konkurenty patří BMW X1 , Audi Q3 a Mercedes Benz třída GLA.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

 • Nové mild hybridní pohonné jednotky B4 a B5
 • Informační a zábavní systém založený na Googlu
 • Přední část odpovídá modelu C40 Recharge a maska ​​chladiče má nový znak Volvo
 • Aktualizovaná stropní konzola
 • Standardní dvouzónová klimatizace
 • Dvojice konektorů USB-C nahrazuje konektory USB-A
 • Výbavy byly přejmenovány na Core, Plus a Ultimate
 • Vnější stylingové prvky jsou nyní nabízeny odděleně od linií obložení, přičemž jsou k dispozici motivy Base, Bright a Dark
 • Nové čalounění interiéru, Textile City Block v šedé melanž
 • Aktualizované barvy
 • Kožené čalounění již není k dispozici
 • Bezdrátové nabíjení již není k dispozici

co si myslíme

Volvo XC40 na nás udělalo dojem od svého debutu v modelovém roce 2019. Nejenže se stalo finalistou naší soutěže „SUV roku“, ale také vyhrálo skupinový test proti jednomu ze svých nejbližších konkurentů, Audi Q3 Milovali jsme jeho jedinečný styl a chytré vnitřní prvky, jako je vestavěný odpadkový koš a kapsy ve dveřích, do kterých se vejde 15″ notebook.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér Volva XC40 je dobře navržen, i když bychom si přáli, aby byly použity luxusnější materiály, aby prostor získal prémiový pocit. Interiér je hlučný i ve vysokých rychlostech, což vozu ubírá na prémiovém charakteru.

Bezpečnostní výbava je však bohatá a Volvo nabízí ve vyšších výbavách další funkce, včetně systému semi-autonomního řízení Pilot Assist. Nyní je standardem také informační a zábavní systém založený na Googlu, který je sice vylepšením oproti starému uživatelskému rozhraní Sensus, ještě by se dalo něco vylepšit.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Od roku 2023 přibudou do modelové řady nové mild hybridní pohonné jednotky. Volva B4 FWD a B5 AWD pravděpodobně nedají XC40 sportovnímu vozu v luxusním SUV, ale mohly by zlepšit odezvu v terénu, stejně jako to udělala nová pohonná jednotka B6 v XC60 a V90 Cross Country. Konečně, nová struktura obložení nabízí více možností přizpůsobení, takže personalizace tohoto funky SUV by měla být ještě jednodušší. Volvo XC40 má co nabídnout těm, kteří hledají praktické, malé luxusní SUV.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Volvo aktualizovalo známé pohonné jednotky T4 a T5 modelu XC40 o integrovaný startovací generátor. Nové mild hybridní systémy se nyní nazývají B4 a B5 a jsou o něco úspornější než jejich předchůdci.

Motor B4 je čtyřválcový řadový turbodmychadlo s výkonem 194 koní a točivým momentem 221 Nm. Výkon je přenášen na přední kola přes osmistupňovou automatickou převodovku. S touto výbavou dosahuje XC40 spotřeby paliva 24/32 mpg (město/dálnice) podle EPA.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

B5 také používá přeplňovaný čtyřválcový motor, ale vyvíjí 247 koní a 258 lb-ft točivého momentu. I tento motor je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou, standardem je ale pohon všech kol. Vzhledem k vyššímu výkonu a hmotnosti pohonu všech kol uvádí EPA spotřebu paliva jako 23/30 mpg, což je o něco méně než u XC40 FWD.

XC40 Benzín vs XC40 Charge

Benzínové verze XC40 jsou založeny na stejné platformě jako XC40 Recharge, ale mezi těmito dvěma modely jsou důležité rozdíly. Volvo dalo XC40 Recharge především jinou příď; od roku 2023 bude stejná přední část bez mřížky jako C40 Recharge. Liší se také možnosti kola a vnější plášť. Největší rozdíl je v pohonném ústrojí; varianta Recharge je standardně vybavena dvoumotorovým systémem pohonu všech kol a vyvine 402 koní a 486 lb-ft točivého momentu, což je významný nárůst oproti pohonným jednotkám B4 a B5 se zážehovým motorem XC40. Důležitým rozdílem je také cena: Základní XC40 Recharge je zhruba o 17 000 eur dražší než základní XC40 s benzínovým motorem a zhruba o 7 000 eur dražší než XC40 Ultimate B5 AWD v nejvyšší konfiguraci.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Volvo klade velký důraz na bezpečnost a Volvo XC40 zůstává věrné tomuto ideálu značky. Pro modelový rok 2022 obdržel „Top Safety Pick+“, nejvyšší ocenění od IIHS. Verze FWD i AWD Volva XC40 2022 získaly od NHTSA celkem pět hvězdiček. I za to očekáváme tyto dobré recenze modelový rok 2023 bude platit.

Standardní bezpečnostní výbava zahrnuje varování před kolizí s detekcí chodců, přední a zadní automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před mrtvým úhlem, varování před křížením vzadu a automatická dálková světla. Ve vyšších výbavových liniích je zahrnut také poloautonomní asistenční systém pro řidiče Volvo Pilot Assist.

nákladový prostor a interiér

Krabicové Volvo XC40 má slušný vnitřní objem, který je pod objemem Audi Q3, ale překonává nákladový prostor třídy Mercedes-Benz GLA. Prostor pro nohy vpředu i vzadu je v tomto segmentu standardem.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Volvo XC40 40,9/39,1 palce 20,7/57,5 kubických stop
Audi Q3 40,0/39,1 palce 23,7/48,0 kubických stop
Mercedes-Benz třídy GLA 41,0/38,0 palce 15,4/50,5 kubických stop

technika

Volvo vybavuje každé XC40 plně digitálním 12,3palcovým sdruženým přístrojem a 9,0palcovou obrazovkou infotainmentu s operačním systémem Google. Mezi funkce patří Apple CarPlay, Google Maps Navigation, Google Play App Store, hlasové ovládání Google Assistant a možnosti bezdrátové aktualizace. Dva porty USB-C na přední straně jsou standardem, přičemž bezdrátové nabíjení bude pro modelový rok 2023 postupně ukončeno. Standardem je audiosystém s osmi reproduktory, volitelně systém Harman Kardon Premium se 14 reproduktory.

Volvo XC40 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučená úprava

Volvo XC40 doporučujeme zakoupit ve výbavovém stupni Medium Plus s pohonem všech kol B5. Silnější motor poskytuje nejen rychlejší akceleraci a větší výkon, ale je také téměř stejně ekonomický jako B4 s pohonem všech kol. V úrovni výbavy Plus má Volvo XC40 přední a zadní parkovací senzory, mlhová světla, lesklé vnější panely, panoramatickou střechu s elektrickými slunečníky, vylepšené ambientní osvětlení, hliníkové stupačky, sklopnou podlahu zavazadlového prostoru s přepážkou a držákem na nákupní tašky. , bezklíčový přístup, zásuvka v zavazadlovém prostoru, kroková světla, elektricky ovládané sedadlo spolujezdce, elektricky sklopné zadní opěrky hlavy a manuální prodloužení sedáků vpředu.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik