Volvo XC40 Recharge 2023: Technické údaje, cena, motory

The Volvo XC40 Recharge 2023 vypadá stejně dobře jako benzínová verze, ale je poháněn čistě elektřinou. Rychlý, stylový a sofistikovaný, konkuruje ostatním malým luxusním elektrickým SUV, jako je tento Tesla Model Y , k Audi Q4 E-tron a další brod Mustang Mach-E.

Co je nového?

  • Přední část byla po vzoru C40 Recharge
  • Nový design kol
  • Nové obložení interiéru a čalounění
  • Aktualizované barvy

co si myslíme

The Volvo XC40 Recharge 2023 byl kompletně přepracován pro modelový rok 2021 a vyznačuje se vizuálními změnami, které jej přibližují svému bratrovi, C40 Recharge. Volvo XC40 Recharge je vybaveno výkonným dvoumotorovým hnacím ústrojím, které tomuto luxusnímu subkompaktnímu crossoveru přináší sportovní akceleraci. Manipulace je stabilní a plynulá. Elektrická verze XC40 se podle našich zkušeností díky váze a umístění baterie ovládá lépe než benzinová. Celkově vzato je propracovanost dobíjecí verze dostatečná k tomu, abyste přehlédli průměrný rozsah. Je však třeba připomenout, že jiné modely – jako např Genesis GV60 a Tesla Model Y – jděte dále na jedno nabití.

Volvo XC40 je se svým elektrickým nebo benzínovým pohonem jedním z nejatraktivnějších crossoverů v segmentu luxusních subkompaktů. Jeho vynikající bezpečnostní hodnoty, design exteriéru a interiéru a jeho technologie z něj dělají vynikající vozidlo, které je zklamáním zejména díky svému podprůměrnému dojezdu a nadprůměrné maximální rychlosti nabíjení.

Výkon, baterie a dojezd

Volvo vybavuje XC40 Recharge jedinou pohonnou jednotkou. 78 kWh lithium-iontová baterie pohání přední a zadní motory, které produkují čistý výkon 402 koní a 486 lb-ft. To stačí na sprint z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy. To z něj udělalo nejrychlejší Volvo, jaké jsme kdy testovali, dokud nepřišlo C40 Recharge a tento výkon nepřekonalo. EPA poskytla Volvu XC40 Recharge dojezd 223 mil pro rok 2022 a očekáváme, že toto číslo zůstane stejné. modelový rok 2023 je použitelné.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Studená vnitřní podšívka

Každé Volvo XC40 Recharge má podsvícené vnitřní panely zobrazující topografii švédského národního parku Abisko. Pro rok 2023 Volvo nabízí dvoubarevnou kombinaci Charcoal Connect Suede Textile a Fjord Blue Microtech, která doplní texturovaný materiál dveří a přístrojových panelů. Interiér je bez kůže ve všech úrovních výbavy a částečně využívá recyklované koberce na podlaze a v kapsách dveří. Alternativně je pro XC40 Recharge Ultimate k dispozici směs šedé vlny jako výplň. V této barvě je k dispozici také hlavice řadicí páky Volvo z křišťálového skla Orrefors. Bez ohledu na konfiguraci je interiér Volva XC40 Recharge jedním z nejvýraznějších ve svém segmentu.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Výsledky nárazových testů Volva XC40 Recharge odrážejí závazek společnosti Volvo k bezpečnosti. V roce 2022 získalo Volvo XC40 Recharge ocenění Top Safety Pick+ od IIHS. Volvo standardně vybavuje XC40 Recharge bezpečnostními funkcemi, jako je varování před srážkou, automatické nouzové brzdění vpředu i vzadu, varování před přejezdem, varování před opuštěním jízdního pruhu a varování v mrtvém úhlu. U vyšších úrovní výbavy je k dispozici také adaptivní tempomat a vylepšené varování před opuštěním jízdního pruhu.

nákladový prostor a interiér

XC40 Recharge a benzinový XC40 mají stejný prostor pro nohy, ale nákladový prostor je omezen úpravami baterie a elektrického pohonu.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Dobíjení Volvo XC40 41,8/40,5 palce 21,7/57,5 kubických stop
Tesla Model Y 41,8/40,5 palce 22,4/41,8 kubických stop
Mustang Mach-E 41,5/34,6 palce 29,7/59,7 kubických stop

technika

Každé Volvo XC40 Recharge je standardně dodáváno s 9,0palcovou obrazovkou infotainmentu. Využívá systém založený na Googlu s funkcemi, jako je navigace Map Google, rozpoznávání hlasu Asistenta Google, obchod s aplikacemi Google Play a bezdrátové aktualizace. Standardem je také Apple CarPlay. Na přední straně jsou dva USB-C porty. Standardem je audiosystém s osmi reproduktory, volitelně systém Harman Kardon Premium se 14 reproduktory.

Doporučená úprava

Volvo XC40 Recharge je nejlépe vybavené ve výbavovém stupni Plus. Nabízí nejen atraktivní interiér v barvě Fjord Blue, ale také řadu nových funkcí, které nejsou standardem v základní verzi Core. Dlouhý seznam vylepšení zahrnuje 360stupňový kamerový systém, kompletní parkovací senzory, mlhovky, panoramatickou střechu s elektrickou sluneční clonou, přepážku zavazadlového prostoru a nosič, elektrickou zásuvku, elektrické sedadlo spolujezdce a elektrické opěrky hlavy ve druhé řadě.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.