Audi Q3 2023: Informace, ceny, technická data

The Audi Q3 2023 vypadá jako zmenšený Q8 a to, na co se díváte, je dobrým ukazatelem toho, co dostáváte. Malé Q nabízí všechny znaky svých větších sourozenců Audi – je atraktivní, moderní, elegantní a dobře stavěné – v kompaktním balení. Standardem je pohon všech kol a každé Q3 pohání přeplňovaný čtyřválec; základní model 40 má 184 koní, zatímco 45 pohání 228 koní ve vyšším stupni výbavy. Ovládání je svižné a výkon slušný – alespoň u silnějšího motoru.

Interiér Q3 není tak prostorný a praktický jako u modelu Q3 BMW X1 . A ve srovnání s autem to samé Mercedes Benz Třída GLA, další vážný konkurent Q3, malé Audi vypadá a působí spíše jako SUV. A SUV je to, kvůli čemu si kupujete SUV, že? Stejně jako oba tito soupeři nabízí Q3 spoustu moderních technických funkcí, včetně digitálního displeje, dotykového infotainmentu a řady asistenčních systémů pro řidiče. Ale nejlepší zprávou je, že Q3 se cítí a jezdí tak, jak byste od Audi očekávali.

Co je nového pro rok 2023?

Všechny modely Q3 obdrží od modelový rok 2023 Standardní LED světlomety. Volitelná podložka pro bezdrátové nabíjení smartphonu byla přepracována, ale zůstává na svém obvyklém místě ve středové konzole. Tři nové designy kol zlepšují exteriér Q3 a pro model Premium 40 je nyní k dispozici paket Black Optic.

Navzdory tomu, že jde o nejdražší model, je výbava Premium Plus stále nejlepší koupí v řadě Q3. Za svou relativně přijatelnou cenu přichází s mnoha žádoucími funkcemi, včetně bezdrátové nabíjecí stanice pro chytré telefony, sledování mrtvého úhlu, pasivního vstupu se startováním tlačítkem a adaptivního tempomatu. Také bychom doporučili výše zmíněný Tech Pack, který odemyká ty nejlepší technické funkce, které Audi nabízí. Zvolili bychom také výkonnější Model 45.

motoru, převodovky a výkonu

Q3 pohání přeplňovaný čtyřválcový motor, který produkuje buď 184 nebo 228 koní; v obou případech je standardně dodáván s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Quattro. Jakmile jsme seděli za volantem Q3 se silnějším z obou motorů, zjistili jsme, že motor má dostatek výkonu, ale naše testovací vozidlo nebylo tak rychlé jako někteří soupeři a všimli jsme si prodlevy mezi pohybem naší pravé nohy. a odezva motoru (čti: prodleva turba).

Přesto převodovka v běžném provozu řadila hladce a v režimu S reagovala sportovněji. Naštěstí odpružení pohltilo všechny silniční nerovnosti kromě těch nejdrsnějších. Přímé a lehké řízení dodává Q3 pocit agility. Malé SUV se také pohybuje se stejnou grácií jako jeho větší sourozenci při navigaci po klikaté trase.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje, že Q3 40 dostane až 23 mpg ve městě a 30 mpg na dálnici. Tyto hodnoty jsou podobné jako u konkurentů X1 a Volvo XC40 . Q3 45 je inzerován pro 21 mpg město a 28 mpg na dálnici, ale když jsme jej testovali na naší úsporné trase při rychlosti 75 mph na dálnici, zvládl 31 mpg. Pro více informací o spotřebě paliva Q3 navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a náklad

Interiér Q3 řeší všechny naše výtky vůči předchozímu modelu s výrazně vylepšenou polohou při řízení, uživatelsky přívětivým rozložením ovládacích prvků a kvalitnějšími materiály. Mezi výjimečné standardní prvky patří panoramatické střešní okno, kožené čalounění, vyhřívaná přední sedadla s možností nastavení v osmi směrech a bederní opěrka řidiče.

Mezi luxusnější možnosti patří ambientní osvětlení interiéru, plně digitální přístrojová deska a kontrastní mikrosemiš na palubní desce a dveřích. Interiér je také prostornější než u předchozího modelu, ale stále mu chybí prostor pro nohy na zadním sedadle, aby se dospělí mohli pohodlně usadit i na dlouhých cestách. Do zavazadlového prostoru se vejde šest příručních zavazadel a při sklopených zadních sedadlech dalších 12 tašek. Oba jsou méně než v X1, ale jsou na úrovni Jaguar E-Pace .

infotainment a konektivita

Audi vybavuje většinu modelů Q3 8,8palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem MMI s Apple CarPlay a Android Auto. K dispozici je také větší 10,1palcový dotykový displej se stejným obsahem. Zjistili jsme, že rozhraní je atraktivní a většinou snadno použitelné díky velkým ikonám a hmatové zpětné vazbě. Nízká poloha na palubní desce však může působit rušivě. Mezi nejlepší možnosti patří satelitní rádio SiriusXM, bezdrátové nabíjení a stereo systém Sonos s 15 reproduktory a výkonem 680 wattů.

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Q3 nabízí širokou škálu asistenčních systémů řidiče, jako je kupř B. automatická dálková světla a automatické nouzové brzdění. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Q3 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní funkce patří:

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Standardní varování před opuštěním jízdního pruhu
  • K dispozici adaptivní tempomat

Záruka a krytí údržby

Audi nabízí konkurenceschopnou omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí na každé Q3. Postrádá však bezplatný plán plánované údržby, který obojí bmw jakož i jaguár nabídka.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Audi Q3 2023 – 44 990 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.