Hyundai Sonata 2023: ceny, interiér, technická data

Hyundai

The Hyundai Sonata 2023 dokazuje, že výrobce na sedan (zatím) nezanevřel. Nyní ve své osmé generaci je Sonata lepší než kdy předtím.

Co je nového?

  • N Line nahrazuje kompaktní rezervní kolo sadou na opravu pneumatik, která šetří místo
  • 10,3palcový dotykový displej je nyní součástí úrovní výbavy SEL a SEL Convenience.
  • Highway Drive Assist již není součástí výbavy SEL Convenience, ale pouze N-Line nebo Limited.

Náš názor Hyundai Sonata 2023

Hyundai Sonata 2023 dělá vše, co může, aby se odlišil od úctyhodných modelů Camry a Accord. Uspěje v mnoha ohledech.

Karoserie vypadá uhlazeně téměř z každého úhlu, i když mřížka chladiče nezaujala všechny redaktory. Interiér je pohodlný v obou řadách sedadel a informační a zábavní systém patří k tomu nejlepšímu na trhu.

A především Sonata skvěle jezdí. Reakce brzdění a řízení popisujeme jako „dokonale vyvážené“ a Sonata zvítězila nad naším týmem trvale stabilním a agilním ovládáním. Na závodní dráze také sluší. 1,6litrový přeplňovaný motor trochu pokulhává při akceleraci, ale výkon je plynulý a rovnoměrný.

Sonata musí ve srovnání se svými stejně vynikajícími konkurenty pouze přiznat porážku. Ovládání může být pro někoho příliš tvrdé a převodovka občas zařadí špatný rychlostní stupeň. Pohon všech kol není k dispozici, což omezuje zimní přitažlivost Sonaty. V tomto ohledu jsou vynikající Honda Accord a Subaru Legacy univerzálnější s pohonem všech kol.

Fanoušci značky Hyundai zde najdou obvyklou kombinaci hodnoty, technologie a záručních služeb značky. Sonáta je dobrá automobil a byli jsme ohromeni po našem dlouhodobém testu. Pro kupce sedanů střední velikosti by Sonata měla být na užším seznamu.

výkon a spotřeba paliva

Sonata 2023 je nabízena ve třech variantách pohonu. Všechny tři jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou a jsou k dispozici pouze s pohonem předních kol.

Verze SE a SEL jsou poháněny atmosférickým čtyřválcem o objemu 2,5 litru s výkonem 191 koní a 181 lb-ft. Spotřeba paliva u modelů SE začíná na 28/38 mph po městě (17palcová kola SEL dělají to trochu méně efektivní).

1,6litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 180 k, 195 lb-ft, je k dispozici ve stupních výbavy SEL Plus nebo Limited. Sprint z 0 na 60 trvá 7,4 sekundy, díky čemuž je Sonata o něco rychlejší než základní Camry nebo Accord. Spotřeba paliva je stále přijatelná na 27/37 mpg.

Pod kapotou sportovní Sonata N Line pracuje 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec s působivým výkonem 290 koní a 311 lb-ft. N Line je skutečný sportovní sedan, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Zrychlí z 0 na 100 za 5,3 sekundy a při našem prvním výletu jsme byli šokováni, když jsme našli Hyundai, který se tomu skutečně vyrovnal. bmw může nahrávat. Spotřeba je slušná 23/33mpg na vysoce výkonný model.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Řidiči, kteří hledají maximální efektivitu, by se měli podívat na Sonata Hybrid, která může dosáhnout až 50/54 mpg v závislosti na úrovni výbavy.

Sonáta nebo Elantra?

V mnoha případech je výběr mezi kompaktním a středně velkým sedanem otázkou prostoru a rozpočtu. Pro Hyundai není otázka tak jednoduchá.

Za prvé, Elantra není o moc menší. Je možná o 8 palců kratší, ale má více prostoru pro nohy vzadu a jen o 2 kubické stopy méně nákladového prostoru.

Sonata N Line je lákavá pro nadšence, ale Elantra ji převyšuje skutečnou verzí N. Podle Hyundai je Elantra N lépe vybavena, aby odolala vysokým teplotám závodních víkendů.

Nejlepším argumentem pro Sonátu je interiér. Interiér Elantry je vyroben z příliš levného plastu a nikdy nepůsobí tak luxusně jako Sonata (nebo Honda Civic ). Elantra navíc stojí zhruba o 4000 eur méně než Sonata. Některým řidičům se možná úspora vyplatí.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Bezpečnostní záznamy Sonáty jsou téměř dokonalé. NHTSA mu udělila celkové pětihvězdičkové hodnocení a IIHS jej označila za Top Safety Pick, přičemž toto hodnocení se vztahuje pouze na modely s prémiovými LED světlomety.

Standardní bezpečnostní technologie Hyundai zahrnuje automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat a automatická dálková světla. Asistent sledování mrtvého úhlu je standardní součástí všech modelů kromě základní verze. Výbavové varianty SEL Plus, N Line a Limited disponují semiautonomním asistentem dálniční jízdy.

nákladový prostor a interiér

Interiér Sonata je prostornější, než naznačují specifikace, ale nabízí méně místa pro nohy než a Honda souhlas. Accord i Sonata nabízejí na svou třídu dobrý objem nákladu.

Nákladový prostor (za druhou řadou):

  • Sonáta: 16 kubických stop
  • Accord: 16,7 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Sonáta: 46,4/34,8 palce
  • Akord: 42,3/40,4 palce

technika

Základní modely jsou stále vybaveny 8,0palcovou obrazovkou infotainmentu, modely SEL z roku 2023 a novější mají vylepšenou 10,3palcovou obrazovku a navigační systém. Oba systémy jsou kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. Úrovně výbavy SEL Plus, N-Line a Limited nabízejí zvuk Bose, bezdrátové nabíjení, 12,3palcový digitální displej řidiče a systém digitálního klíče, který umožňuje odemknutí Sonaty pomocí chytrého telefonu.

Doporučená úprava

Sonata je k dispozici v šesti úrovních výbavy: SE, SEL, SEL Plus, N Line, Limited a N Line Night.

Základní verze nabízejí dobrou hodnotu za peníze, ale nejsou dostatečně sofistikované, aby konkurovaly Accordu. Preferujeme střední úrovně výbavy. SEL Plus je nejlevnější vstup do 1,6litrového turbomotoru a nabízí nejlepší technické vybavení. Pokud chcete za své peníze ještě více výkonu, přejděte na Sonata N Line. S cenou kolem 35 000 eur jde o zajímavou alternativu k prémiovým sportovním sedanům.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.