Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Hyundai chtít dem Tesla Model 3 se svým nejnovějším elektrickým modelem Hyundai Ioniq 6 2023 sedan. Čtyřdveřový vůz je součástí podznačky elektromobilu Ioniq a sdílí komponenty s větším, hranatým Ioniq 5, což znamená, že konfigurace s jedním a dvěma motory budou nabízeny se dvěma různými bateriemi.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

V kombinaci s aerodynamickým designem a 77,4 kWh baterií (pouze základní model má menší 53,0 kWh baterii) Ioniq 6 nabízí odhadovaný dojezd 361 mil v konfiguraci SE Long Range s nejdelším dojezdem. Ioniq 6, inspirovaný velkolepým konceptem Hyundai Prophecy, je stejně rychlý jako futuristický a stylový. Nabízí luxusnější interiér než Model 3 a má na palubě více techniky než benzinové sedany Sonata a Elantra od Hyundai.

Co je nového pro rok 2023?

Ioniq 6 2023 je novým přírůstkem do modelové řady. Číselně sedí mezi Ioniq 5 a chystaný Ioniq 7, ale je to sedan s nižším profilem než větší crossovery.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ioniq 6 je o něco levnější než Ioniq 5, ceny sedanu začínají na 42 715 eurech za základní verzi SE Standard Range s menší baterií. Rozsah pohonu je podobný, se dvěma možnostmi baterie a buď jednomotorovým pohonem zadních kol, nebo volitelným dvoumotorovým pohonem všech kol, který stojí 3 500 EUR více. Myslíme si, že SE Long Range nabízí nejlepší hodnotu, protože má nejdelší odhadovaný dojezd ze všech modelů a více koňských sil než základní vozidlo standardní řady. Úrovně výbavy SEL a Limited jsou k dispozici pouze s větší baterií.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

EV motor, výkon a ovladatelnost

Ioniq 6 sdílí platformu s Ioniq 5, jeho pohonné ústrojí je z velké části stejné jako Ioniq 5. Základní model produkuje 149 koní a má jediný elektromotor pohánějící zadní kola. Vozidla s motorem vybaveným Long Range Battery Pack mají 225 koní.

Dražší verze se dvěma elektromotory o výkonu 320 k mají pohon všech kol prostřednictvím předních a zadních elektromotorů a dodávají se pouze s větší baterií. Hyundai tvrdí, že výkonnější verze dokáže Ioniq zrychlit z 6 na 100 km/h za pouhých 5,1 sekundy. Po naší první testovací jízdě si myslíme, že odhad Hyundai je konzervativní a očekáváme rychlejší výsledek, jakmile budeme mít Ioniq 6 v kanceláři k testování.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jízdní chování Ioniqu 6 je plynulé, interiér dobře odizolovaný a tichý, přesto je ovládání velmi příjemné. Nízké těžiště zajišťuje jistý průjezd zatáčkou a řidič si může pomocí pádel na volantu vybrat mezi různými režimy regenerativního brzdění.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

EPA odhaduje maximální dojezd Ioniq 6 na 361 mil. Ioniq 6 SE RWD Long Range, což je model s nejdelším dojezdem, má náskok 58 mil oproti menšímu Ioniq 5. Ioniq 6 Limited s pohonem všech kol má dojezd 270 mil, což je stále působivý výkon pro Ioniq 6 s nejkratším dojezdem. Jakmile se nám dostane do rukou Ioniq 6, budeme jej testovat při rychlosti 75 km/h na dálnici v našem testu dojezdu a aktualizujeme tento článek o výsledky.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

EPA udává Ioniq 6 SE Long Range s pohonem zadních kol odhadovanou kombinovanou hodnotu 140 MPGe. Pro více informací o spotřebě paliva Ioniq 6 navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Hyundai u svých modelů Ioniq vždy upřednostňoval komfort lenošení a Ioniq 6 není výjimkou. Interiér je podobně moderní a minimalistický jako u Ioniq 5 a rovná podlaha umocňuje dojem prostornosti. Jako běžný čtyřdveřový sedan nabízí místo pro pět osob ve dvou řadách sedadel.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Hyundai vynaložil velké úsilí, aby byl interiér tichý, s několika vrstvami zvukotěsného materiálu mezi podlahou a kobercem. Kufr sice není tak velký jako u hatchbacku nebo crossoveru, ale zadní sedadla lze sklopit a vytvořit tak více prostoru vzadu.

infotainment a konektivita

Ioniq 6 má 12,3palcový digitální přístrojový štít a 12,3palcovou obrazovku infotainmentu. Ioniq 6 používá stejný software jako ostatní modely Hyundai, BlueLink pro funkce konektivity a připojení k chytrým telefonům přes Apple CarPlay nebo Android. automobil zahrnuje. Další podrobnosti o informačním a zábavním systému budou oznámeny krátce před oficiálním představením Ioniq 6.

Hyundai Ioniq 6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Zatímco Ioniq 6 pro německý trh nebude mít skvělá zpětná zrcátka s kamerou jako u korejské verze, očekáváme, že Hyundai naši verzi vybaví všemi druhy asistenčních technologií pro řidiče, které to kompenzují. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Ioniq 6 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici jako adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu

záruka a údržba

Hyundai nabízí jednu z nejlepších záruk v oboru. Hyundai navíc nabízí působivou řadu bezplatné plánované údržby.

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Baterie je kryta na 10 let nebo 100 000 mil.
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik