Hyundai Tucson 2024: Ceny, informace, technická data

Hyundai

Čtvrtá generace modelu Hyundai Tucson byla představena v září 2020 a na trh bude uvedena v roce 2022. Hyundai v současné době pracuje na faceliftu kompaktního SUV, který bude uveden na trh v roce 2024. Zde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o novém Hyundai Tucson 2024, jehož globální testovací fáze nedávno začala.

Design

Ve většině designových studií OEM znamená facelift obvykle drobné změny na karoserii, ale Hyundai mezi ně nepatří. Jihokorejská automobilka investuje do aktualizací v polovině životního cyklu velké prostředky. Špionážní fotografie však naznačují, že v případě nového Hyundai Tucson by tomu tak být nemuselo. Nebo se týmu prototypů Hyundai v továrně podařilo výrazné vizuální změny dobře skrýt! Přestože Tucson již není nový, předchozí design neztratil nic ze své přitažlivosti a měl by vydržet ještě dlouho.

Osvěžený Hyundai Tucson dostal novou masku chladiče s vodorovnými příčkami, díky kterým se více podobá modelu Hyundai Santa Cruz. Již dříve se na základě špionážních fotografií čínského modelu Hyundai Mufasa objevily zprávy, že by mohl převzít design Palisade. Novější fotografie však silně naznačují, že nový Tucson půjde z hlediska designu vlastní cestou, neovlivněnou regionálními SUV značky Hyundai.

Kromě přepracované masky chladiče očekáváme u přepracovaného modelu Hyundai Tucson také upravené přední a zadní světlomety, přepracované nárazníky a nový design 19palcových kol.

Vnitřní

V interiéru může Hyundai provést změny, které budou odrážet obecnou zpětnou vazbu od stávajících zákazníků. V aktualizované verzi je docela dobře představitelná změna palubní desky na horizontální, inspirovaná novým Santa Fe.

Zakřivený panoramatický displej lze snadno integrovat do sdružených přístrojů a informačního a zábavního systému a vytvořit tak širokou, celistvou obrazovku. Kromě toho mohou designéři použít fyzické ovládací prvky na středové konzole, které nahradí některá kapacitní tlačítka informačního a zábavního systému a klimatizace. Tím by se zlepšila použitelnost a praktičnost pro řidiče. A konečně, někteří kupující vyjádřili přání po kvalitnějších materiálech, zejména v nejvyšší verzi Limited, které by se mohly zlepšit.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

O technických parametrech nového Hyundai Tucson zatím není nic známo, ale je jisté, že součástí budoucího pohonného mixu budou hybridní a plug-in hybridní varianty. Obě elektrifikované varianty mohou využívat známou kombinaci přeplňovaného motoru o objemu 1,6 litru a elektromotoru. Motor na přední nápravě je poháněn šestistupňovou automatickou převodovkou a stejně výkonným systémem pohonu všech kol HTRAC, který přenáší točivý moment na kola.

Tucson Hybrid a Tucson Plug-in Hybrid nabízejí vynikající jízdní výkony, i když Tucson Plug-in Hybrid se kvůli těžkým bateriím neřídí tak dobře v zatáčkách. Nabízejí dobrou kvalitu jízdy na většině vozovek, s výjimkou velkých nerovností. A konečně, inženýři Hyundai jistě od mnoha zákazníků slyšeli, že řízení SUV je příliš hladké, a měli by se snažit o zlepšení živosti vozu pomocí aktualizace.

Pokud jde o plánování aktualizací modelu Tucson, jednou z důležitých oblastí, kterou je třeba zlepšit, je úspora paliva. Tyto modely v současnosti zaostávají za modely Toyota RAV4 Hybrid a RAV4 Plug-in Hybrid. Zejména plug-in hybridní verzi by prospěla větší baterie. Nemáme žádné oficiální informace o tom, co Hyundai plánuje do budoucna, ale domníváme se, že zlepšení účinnosti těchto pohonných jednotek a dojezdu v režimu EV by mělo být pro společnost prioritou.

ParametryTechnické údaje vozu Hyundai Tucson HybridTechnické údaje modelu Hyundai Tucson PHEV
Uspořádání převodovkyPohon všech kol (s HTRAC)Pohon všech kol (s HTRAC)
Motor1,6 l T-GDi1,6 l T-GDi
Motor Max. Výkon180 k při 5 500 ot/min180 k při 5 500 ot/min
Max. Točivý moment195 lb-ft při 1500-4500 ot/min.195 lb-ft při 1500-4500 ot/min
PřevodovkaŠestistupňová automatická převodovka6stupňová automatická převodovka
Výkon motoru59 k při 1600-2000 ot/min90 k při 2100-3300 ot/min
Točivý moment motoru195 lb-ft při 0-1600 ot/min.224 lb-ft při 2100 ot/min.
Kombinovaný výkon226 K.VÝKON 261 K.
Kombinovaný točivý moment258 lb-ft.258 lb-ft.
Baterielithium-iontoválithium-iontová
Napětí baterie270 В360 В
Kapacita baterie1,49 kWh13,8 kWh
Připojení pro nabíjeníNeAno
Špičkový výkon vestavěné nabíječky7,2 kW při 240 V
Doba nabíjení 100 %~2 hodiny
Odhad EPA. Elektrický dojezd33 mil.
Odhad EPA. Celkový dojezdAž 521 mil420 mil.
Odhad EPA. Úspora palivaAž 38 mil na galon (kombinovaná spotřeba).80 mil na galon (kombinovaný, elektřina + plyn) / 35 mil na galon (kombinovaný, plyn).

Datum vydání

Přepracovaný Hyundai Tucson bude mít premiéru v Jižní Koreji mezi zářím a prosincem 2023. Zpráva vychází z prognózy společnosti Hyundai pro druhé čtvrtletí roku 2023, což naznačuje, že by se mohlo jednat o oficiální harmonogram. Očekáváme, že osvěžený Tucson bude oznámen ve 2. čtvrtletí 2024 jako součást rodiny MY2025.

Stejně jako v Jižní Koreji bude nový Tucson podroben rozsáhlým testům v Evropě, kde má Hyundai strategické výzkumné a vývojové centrum v Rüsselsheimu, jen půl hodiny jízdy od Frankfurtu.

Autobrezik.cz říká

Tucson nabízí vynikající výkon a dostatek prostoru, ale stále je co zlepšovat v oblasti efektivity, kvality interiéru a komfortu. Za pozornost stojí zejména dotyková tlačítka na palubní desce. Pokud chce Hyundai zůstat v tomto segmentu konkurenceschopný, bude muset udělat víc než jen přepracovat design svých budoucích modelů. Například kromě aktualizace mřížky chladiče a světlometů musí zlepšit také komfort a spotřebu paliva, aby udržel krok s lídry trhu.

Fotografie a zdroj: Hyundai Motor Deutschland GmbH.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.