Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Malá auta možná nejsou tak populární jako kompaktní SUV, ale Hyundai Elantra je stále bestseller. Značka existuje od roku 1992 a současná sedmá generace Elantry byla uvedena na trh v roce 2021. Řada Hyundai Elantra 2023 zahrnuje standardní, hybridní a dvě výkonnější varianty pohonu. Po vyřazení Hyundai Accent je Elantra nejmenším a nejdostupnějším modelem v řadě Hyundai.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • výbava N-Line s 10,3palcovým digitálním displejem; žádná další možnost manuální převodovky
  • Komfortní balíček SEL nyní se 17palcovým kolem a 10,3palcovým digitálním displejem s navigací
  • Balíček SEL Premium již není dostupný

Náš názor Hyundai Elantra 2023

Elantra vypadá zvenku šik, ale zážitek z jízdy ne. Malý vůz nabízí pohodlné řízení a prostorný interiér, ve kterém se cítíte pohodlně. Akcelerace a ovladatelnost Elantry jsou také spíše rezervované než příliš horlivé – od základního 2,0litrového motoru nechtějte příliš mnoho.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

S Elantrou N se vše mění: Její ovládání odpovídá agresivnímu exteriéru. Ovládání je pevné, řízení tuhé, motor hlasitý a je rychlý – jinými slovy: sportovní požitek. Hyperaktivita Elantry N trochu ztěžuje život, ale nikdy se s ní nebudete nudit. Elantra N Line je dobrá střední cesta, která bez přehánění přidává trochu povzbuzení.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bez ohledu na úroveň výbavy toho Elantra za své peníze nabízí hodně. Některé materiály interiéru vypadají levně, ale jsou přijatelné za cenu. Díky velkým digitálním měřidlům a užitečným jízdním asistentům se však Elantra zdá dražší, než je. Suma sumárum, Elantra není nejlepší kompaktní sedan, ale je blízko.

výkon a spotřeba paliva

Elantra je standardně dodávána s 2,0litrovým motorem I-4 o výkonu 147 k, 132 lb-ft. Kombinuje se s automatickou převodovkou CVT a pohonem všech kol. Zrychlení z 0 na 60 mph trvá 8,4 sekundy. Spotřeba paliva je 30-33/40-42 mpg (City/Middle Road) v závislosti na úrovni výbavy. Elantra Hybrid je téměř stejně rychlá a ještě úspornější.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Sportovní a robustní: Elantra N Line a Elantra N

Hyundai nabízí řadu Elantra ve dvou výkonových stupních. Elantra N Line je poháněna 1,6litrovým přeplňovaným motorem, který produkuje 201 koní a 195 lb-ft. Od roku 2023 již nebude manuální převodovka, pouze sedmistupňová dvouspojková převodovka. Kvůli potížím se startováním námi testované Elantra N Line s manuální převodovkou byl náš nejlepší čas z 0 na 100 km/h 8,6 sekundy, dvouspojka by měla být rychlejší. Spotřeba je 28/36 mpg (město/dálnice). Mezi další vylepšení výkonu Elantra N Line patří brzdy, odpružení a pneumatiky.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pak je tu Elantra N. Elantra N s 2,0litrovým přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 276 koní a 289 lb-ft je k dispozici se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 5,9 sekundy s manuální převodovkou a 5,1 sekundy s dvouspojkovou převodovkou. Spotřeba paliva je 20/30 mpg pro manuální a 22/31 mpg pro automat. Mezi vylepšení výkonu Elantra N patří adaptivní podvozek, výkonné brzdy a spoiler na zadních dveřích. Společně dělají z Elantry N nejlepší sportovní vůz.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

NHTSA uděluje Elantře pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti, nejvyšší možné celkové hodnocení. Poté, co Elantra již v letech 2021 a 2022 získala ocenění „IIHS Top Safety Pick“ s dostupnými LED světlomety, lze předpokládat, že model 2023 toto ocenění znovu získá.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mezi standardní asistence řidiče a prvky aktivní bezpečnosti patří automatické přední nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a automatická dálková světla. Ve vyšších výbavových liniích je k dispozici také adaptivní tempomat, asistent mrtvých úhlů a upozornění na křižovatku s funkcí automatického brzdění.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

nákladový prostor a interiér

Elantra je malá automobil , ale jeho interiér je překvapivě prostorný. Prostor pro nohy ve druhé řadě je na daný segment dostatečný a zavazadlový prostor je poměrně velký.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (kufr)
Hyundai Elantra 42,3/38,0 palce 14,2 kubických stop
Honda Civic 42,3/37,4 palce 14,8 kubických stop
Mazda 3 42,3/35,1 palce 13,2 kubických stop

technika

Elantra je standardně dodávána s 8,0palcovým dotykovým displejem. Vyšší modely mají 10,3palcový displej a také 10,3palcový digitální displej. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem a menší obrazovka funguje bezdrátově. Všechny verze Elantra mají dva USB porty v přední řadě a bezdrátovou nabíjecí stanici. Mezi prémiové technologie patří telefon jako klíč a audiosystém Bose s osmi reproduktory.

Hyundai Elantra 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučená úprava

Naším výběrem pro Elantru 2023 by byla výbava SEL s balíčkem pohodlí. Tento balíček nabízí pěkné prvky, jako je kůží obšitý volant, 10,3palcový dotykový displej, vyhřívaná přední sedadla a 17palcová kola. Mezi další prvky výbavy patří adaptivní tempomat, elektronická parkovací brzda, odkládací kapsa v opěradle předních sedadel a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka. I s komfortním paketem, který stojí 1 900 eur, je Elantra k dispozici za méně než 25 000 eur – vynikající poměr cena/výkon.

Pokud máte k dispozici trochu více peněz, měli byste se poohlédnout po vynikajícím hybridním modelu. Je úspornější než standardní motor a je nabízen v základní modré a vybavené verzi Limited.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik