Hyundai Elantra 2023: Interiér, ceny, technická data

Malá auta možná nejsou tak populární jako kompaktní SUV, ale Hyundai Elantra je stále bestseller. Značka existuje od roku 1992 a současná sedmá generace Elantry byla uvedena na trh v roce 2021. Řada Hyundai Elantra 2023 zahrnuje standardní, hybridní a dvě výkonnější varianty pohonu. Po vyřazení Hyundai Accent je Elantra nejmenším a nejdostupnějším modelem v řadě Hyundai.

Co je nového?

  • Výbava N-Line s 26,2cm digitálním displejem; již není k dispozici manuální převodovka.
  • Komfortní balíček SEL nyní se 43,2cm koly a 26,2cm digitálním displejem s navigací.
  • Balíček SEL Premium již není dostupný.

Náš názor Hyundai Elantra 2023

Elantra vypadá zvenku šik, ale zážitek z jízdy ne. Malý vůz nabízí pohodlné řízení a prostorný interiér, ve kterém se cítíte pohodlně. Akcelerace a ovladatelnost Elantry jsou také spíše rezervované než příliš horlivé – od základního 2,0litrového motoru nechtějte příliš mnoho.

S Elantrou N se vše mění: Její ovládání odpovídá agresivnímu exteriéru. Ovládání je pevné, řízení tuhé, motor hlasitý a je rychlý – jinými slovy: sportovní požitek. Hyperaktivita Elantry N trochu ztěžuje život, ale nikdy se s ní nebudete nudit. Elantra N Line je dobrá střední cesta, která bez přehánění přidává trochu povzbuzení.

Bez ohledu na úroveň výbavy toho Elantra za své peníze nabízí hodně. Některé materiály interiéru vypadají levně, ale jsou přijatelné za cenu. Díky velkým digitálním měřidlům a užitečným jízdním asistentům se však Elantra zdá dražší, než je. Suma sumárum, Elantra není nejlepší kompaktní sedan, ale je blízko.

výkon a spotřeba paliva

Elantra je standardně dodávána s 2,0litrovým motorem I-4 o výkonu 108 kW, 179 N⋅m. Kombinuje se s automatickou převodovkou CVT a pohonem předních kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 8,4 sekundy. Spotřeba paliva je 7,8-7,1/5,9-5,6 l/100 km (město/kombinovaná) v závislosti na úrovni výbavy. Elantra Hybrid je téměř stejně rychlá a ještě úspornější.

Sportovní a robustní: Elantra N Line a Elantra N

Hyundai nabízí řadu Elantra ve dvou výkonových stupních. Elantra N Line je poháněna 1,6litrovým přeplňovaným motorem, který produkuje 148 kW a 264 N⋅m. Od roku 2023 již není k dispozici manuální převodovka, pouze sedmistupňová dvouspojková převodovka. Kvůli potížím se startováním námi testované Elantra N Line s manuální převodovkou byl náš nejlepší čas z 0 na 100 km/h 8,6 sekundy, dvouspojka by měla být rychlejší. Spotřeba je 8,4/6,5 l/100 km (město/dálnice). Mezi další vylepšení výkonu Elantra N Line patří brzdy, odpružení a pneumatiky.

Pak je tu Elantra N. Elantra N s 2,0litrovým přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 203 kW a 392 N⋅m je k dispozici se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 5,9 sekundy s manuální převodovkou a 5,1 sekundy s dvouspojkovou převodovkou. Spotřeba paliva je 11,8/7,8 l/100 km pro manuální a 10,7/7,6 l/100 km pro automat. Mezi vylepšení výkonu Elantra N patří adaptivní podvozek, výkonné brzdy a spoiler na zadních dveřích. Společně dělají z Elantry N nejlepší sportovní vůz.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

NHTSA uděluje Elantře pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti, nejvyšší možné celkové hodnocení. Poté, co Elantra již v letech 2021 a 2022 získala ocenění „IIHS Top Safety Pick“ s dostupnými LED světlomety, lze předpokládat, že model 2023 toto ocenění znovu získá.

Mezi standardní asistence řidiče a prvky aktivní bezpečnosti patří automatické přední nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a automatická dálková světla. Ve vyšších výbavových liniích je k dispozici také adaptivní tempomat, asistent mrtvých úhlů a upozornění na křižovatku s funkcí automatického brzdění.

nákladový prostor a interiér

Elantra je malá automobil , ale jeho interiér je překvapivě prostorný. Prostor pro nohy ve druhé řadě je na daný segment dostatečný a zavazadlový prostor je poměrně velký.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (kufr)
Hyundai Elantra 1074 / 965 mm 402 litry
Honda Civic 1074 / 949 mm 419 litrů
Mazda 3 1074 / 892 mm 373 litrů

technika

Elantra je standardně dodávána s 20,3cm dotykovým displejem. Vyšší modely mají 26,2cm displej a také 26,2cm digitální displej. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem a menší obrazovka funguje bezdrátově. Všechny verze Elantra mají dva USB porty v přední řadě a bezdrátovou nabíjecí stanici. Mezi prémiové technologie patří telefon jako klíč a audiosystém Bose s osmi reproduktory.

Doporučená úprava

Naším výběrem pro Elantru 2023 by byla výbava SEL s balíčkem pohodlí. Tento balíček nabízí pěkné prvky, jako je kůží obšitý volant, 26,2cm dotykový displej, vyhřívaná přední sedadla a 43,2cm kola. Mezi další prvky výbavy patří adaptivní tempomat, elektronická parkovací brzda, odkládací kapsa v opěradle předních sedadel a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka. I s komfortním paketem, který stojí 46 900 Kč, je Elantra k dispozici za méně než 616 000 Kč – vynikající poměr cena/výkon.

Pokud máte k dispozici trochu více peněz, měli byste se poohlédnout po vynikajícím hybridním modelu. Je úspornější než standardní motor a je nabízen v základní modré a vybavené verzi Limited.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.