Honda Civic 2023: Přehled, technické údaje, cena

Honda

The Honda Civic 2023, ikona spolehlivé a dostupné mobility, se nyní představuje ve své dosud nejlepší podobě. Aktuální 11. generace Civicu byla uvedena na trh pro modelový rok 2022 a je k dispozici ve verzích sedan a hatchback. Protože nový Civic právě přišel na trh, pro modelový rok 2023 žádné velké změny se neočekávají – i když je Civic Type R na cestě.

Co si myslíme Honda Civic 2023

Honda neměla dělat Civic tak dobře. S napůl decentním stylingem a ovladatelností by jeho pověst stačila. Ale vzhledem a dojmem Civicu je to vynikající malý vůz, který naplňuje očekávání značky.

Nejlepší vlastnosti Civicu zůstávají. Je stále hodnotově orientovaný, ekonomický a vysoce kvalitní. Bezpečnostní a technologické funkce se rovněž vyvinuly směrem k vedoucí pozici v segmentu.

Styl a jízdní vlastnosti Civicu jsou lepší než kdy předtím. Vůz působí dospělejším dojmem než přebuzená předchozí generace a interiér nabízí příkladnou rovnováhu formy a funkce. I když Civic není nijak zvlášť rychlý, jízda a ovladatelnost jsou konzistentní a kultivované – snadné pro každodenního řidiče, ale vyladěné se vzrušující vervou.

V prvním roce prodeje se jedenáctá generace modelu Civic probojovala do finále naší soutěže „Auto roku 2022“ a vyhrála srovnávací test. Sázka, že budou následovat další výhry?

výkon a spotřeba paliva

Civic je nabízen se dvěma motory I-4, z nichž každý pohání přední kola. U hatchbacku Civic lze oba motory kombinovat s automatickou převodovkou CVT nebo šestistupňovou manuální převodovkou; sedan má pouze převodovku CVT.

Standardní 2,0litrový I-4 produkuje 158 koní a 138 lb-ft točivého momentu a v testech MotorTrend umožňuje zrychlení z 0-60 mph za 9,2 sekundy. Hodnocení spotřeby paliva EPA by mělo být 26-31/36-40 mpg v závislosti na specifikaci.

Dostupný 1,5litrový přeplňovaný motor produkuje 180 koní a má točivý moment 177 lb-ft. Náš testovací tým naměřil u sedanu Civic s tímto motorem zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy, v porovnání se 7,7 sekundy u modelů s automatickým a manuálním hatchbackem. Spotřeba paliva je 27-33/37-42 mpg v závislosti na karoserii a převodovce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Je Civic Si rychlý?

Je znepokojivé, že nový Civic Si je ve skutečnosti méně výkonný a pomalejší než jeho předchůdce. Zatímco desátá generace měla 205 koní a na 100 km/h sprintovala za 6,8 vteřiny, jedenáctá generace Si měla 200 koní a na stejnou vzdálenost potřebovala 7,1 vteřiny. Ale měřit nový Si jeho čísly by bylo špatné. Malé auto jezdí výborně, jasné zlepšení oproti dřívějšku. Podvozek je nyní lépe vyvážen a šestistupňová převodovka se příjemně ovládá. Přejeme si, aby brzdy lépe držely při ostré jízdě, ale to je tak vše – zůstáváme velkými fanoušky Civicu Si.

Bude Honda Civic Hybrid?

Nečekáme na Hondu Civic Hybrid 2023 – ve skutečnosti neočekáváme, že se Civic Hybrid v dohledné době vrátí. Na jeho místě je Honda Insight, což je v podstatě hybridní Civic s trochu jinou karoserií a novým jménem. Vzhledem k tomu, že Civic prošel faceliftem teprve nedávno, očekávejte, že příští generace Insight dorazí brzy, možná pro modelový rok 2023 nebo 2024.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Stejně jako většina vozidel v řadě Honda bude i Civic 2023 obsahovat balíček asistenčních systémů pro řidiče a aktivní bezpečnost Honda Sensing. Patří mezi ně adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické přední nouzové brzdění a automatická dálková světla. V závislosti na variantě výbavy je přidáno varování před mrtvým úhlem a varování před příčným provozem vzadu.

Civic získal ocenění IIHS Top Safety Pick+ a očekáváme, že model 2023 dostane podobné ocenění. Civic je vybaven novým čelním airbagem, který poskytuje lepší ochranu hlavy cestujícího při určitých typech nárazů.

Technika

Technická výbava Civicu 2023 by měla být srovnatelná s modelem 2022. To znamená 7,0palcový dotykový displej infotainmentu u všech modelů kromě výbavy Touring, která má 9,0palcovou jednotku. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardní součástí všech modelů, přičemž bezdrátové připojení je součástí výbavy Touring. Většina úrovní výbavy má 7,0palcový displej na sdruženém přístroji, zatímco výbava Touring má 10,2palcový plně digitální displej.

Všechny modely mají USB port v přední řadě, Touring má dva nabíjecí USB porty druhé řady a bezdrátovou nabíječku. Jedenáctá generace Civicu je vybavena prvním prémiovým audio systémem značky: systémem Bose s 12 reproduktory, dostupným pouze pro Touring.

Sedan nebo hatchback?

Přestože karoserie kupé již není nabízena, Civic je stále k dispozici ve verzích sedan a hatchback. Nejpatrnějším rozdílem mezi oběma modely je kufr: sedan má objem 14,8 metru krychlového, hatchback nabízí za zadními sedadly 24,5 metru krychlového, při sklopených sedadlech ještě více. Také pouze hatchback je nabízen s manuální převodovkou (s výjimkou sedanu Si). A v našich očích vypadá hatchback prostě chladněji. Hatchback je zhruba o 1 000 eur dražší než sedan, ale stojí za to, pokud oceníte extra nákladový prostor, nemluvě o elegantním řazení a stylingu.

Doporučená maloobchodní cena pro Hondu Civic 2023 je 28 500 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.